2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 01 02 /14:53

Lietuvių gretose prologą greičiausiai įveikė ant dviejų ratų važiavęs ir vieną pramušęs V.Žala

Šeštadienį, sausio 2-ąją dieną Dakaro dalyviai jau stojo į kovą dėl pirmųjų rezultatų. Jų laukia trumpas, vienuolikos kilometrų prologo greičio ruožas, pagal kurio rezultatus sekmadienį prasidės pirmasis Dakaro etapas. Šiame tekste nuolat atnaujinsime Lietuvos komandų rezultatus.

Preliminariais duomenimis, geriausią, laiką prologe parodė du dalyviai. Pietų Afrikos Respublikos pilotas Brianas Baragwanathas ir katarietis Nasseras Al-Attiyah distancijoje sugaišo po 5 min. 48 sek. Trečioje vietoje klasifikuojamas vietos lenktynininkas iš Saudo Arabijos Yazeedas Al Rajhi.

Preliminarūs visų lietuvių rezultatai

Preliminarūs rezultatai byloja, kad prologą lietuvių gretose greičiausiai įveikė „Agrorodeo“, kurie klasifikuojami 19-oje vietoje. Dviem pozicijomis žemiau – trimis sekundėmis lėtesni „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“. Treti tarp lietuvių ir 41-i absoliučiai – „Heston MRO Team Pitlane“. „Kreda“ duetas klasifikuojamas 48-oje vietoje, o „Petrus Kombucha Team“ – 57-oje pozicijoje.

Šie rezultatai dar gali minimaliai keistis finišuojant likusiems dalyviams.

VIDEO: Pasigrožėkite: Vaidoto Žalos manevras ant dviejų ratų

„Heston MRO Team Pitlane“

Lietuvių gretose vėliausiai prologą pradėjo Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu. Jie trasą įveikė lyderiui pralaimėdami 56 sek. ir užfiksavo 40-ą vietą, aplenkdami tiek „Kreda“, tiek „Petrus Kombucha Team“ ekipažus.

VIDEO: E.Juškauskas ir A.Paliukėnas: važiavome saugiu tempu, tai visi keturi ratai ant žemės buvo

„Petrus Kombucha Team“

Gintas Petrus su Jose Marquezu finišą pasiekė nuo lyderio atsilikę 2 min. 10 sek. Toks rezultatas šiuo metu klasifikuojamas 41-oje vietoje. Tiesa, pozicija dar gali keistis, kai finišą pasieks kiti dalyviai.

Finiše Gintas Petrus pasakė, kad variklis kaista, neveikia vienas ventiliatorius. Kiek vėliau paaiškėjo, kad dėl šių problemų kalta viena nedidelė detalė – rėlė. Pakeitus ją problema dingo.

VIDEO: Finiše ir Gintas Petrus: lėkėm su vėjeliu, labai patenkinti

„Kreda“

Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu prieš prologo startą turėjo nesklandumų – nustojo veikti pasikalbėjimo įranga. Tačiau duetas spėjo išspręsti problemą ir prologe parodė 29-ą laiką, lyderiui nusileisdami 1 min. 24 sek. Trasa Antanui Juknevičiui patiko labiau nei „Shakedown“ distancija.

VIDEO: A.Juknevičiui ir D.Vaičiulis jau turėjo nuotykį – prieš startą nustojo veikti pasikalbėjimo įranga: buvo lengvo streso

„Agrorodeo Dakar“

Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza finišavo prakirstu galiniu kairiu ratu. Jie prologe sugaišo 20 sek. ilgiau nei lyderių ekipažas, 3 sek. aplenkė Benediktą Vanagą. „Agrorodeo“ šiuo metu klasifikuojami 14-oje pozicijoje.

„Ratą komanda pažeidė netoli finišo, viename iš paskutinių posūkių. Važiavo ant dviejų ratų kaip Zarasų ralyje. Ten labai išrausta danga, labai staigus posūkis“, – sakė Dakare dirbantis žurnalistas Žilvinas Pekarskas.

VIDEO: Vaidotas Žala finišavo su prakirstu ratu: pradžiai manau, kad viskas gerai

„Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“

„Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ prologo finišą pasiekė nuo lyderių atsilikę 23 sek. Komandos rezultatas šiuo metu yra 15-a pozicija, kuri gali keistis priklausomai nuo vėliau startuosiančių ekipažų pasirodymų.

Po finišo Benediktas Vanagas 15min žurnalistui Žilvinui Pekarskui sakė, kad prologe tarsi iš naujo atrado savo automobilį, aiškinosi jo ribas.

VIDEO: Finišavęs B.Vanagas: pažinau automobilį iš naujo

Starto laikai

Lietuvių gretose pirmasis startuos Benediktas Vanagas su Filipe Palmeiro. Jų starto laikas – 13.33 val. Vaidotas Žala su Paulo Fiuza – 13.45 val. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis – 13.57 val. Gintas Petrus ir Jose Marquezas – 14.21 val. o Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu startuos vėliausiai – 14.34 val.

Po prologo visi automobilių klasės dalyviai taip pat važiuos ant starto podiumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką