Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Dakarui prasidėti nelemta: dėl stiprios liūties atšauktos sekmadienio varžybos

„El Ninjo“ siaučia visoje Pietų Amerikoje. Dėl stiprios liūties atšauktas sekmadienio greičio ruožas iš Rosarijo į Vila Karlos Pazą – vietoje dviejų su puse šimto lenktyninių kilometrų sportininkai panašų atstumą įveiks toli gražu ne lenktyniniu režimu iš vieno bivako iki kito.
Dakaras
Dakaras / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tarp dalyvių gandai apie atšaukiamą greičio ruožą sklandė nuo sekmadienio ryto (laiko skirtumas Argentinoje – minus 5 valandos nuo Lietuvos). Motociklų ir keturračių vairuotojai turėjo startuoti pirmieji, tačiau jų startas kelis kartus atidėtas.

Malūnsparniai taip pat negali skristi, stovi ir keturračiai. Ant ežero pakrančių gatvės plaukia, pravažiuoti neįmanoma

Rosarijo apylinkėse, kur turėjo prasidėti pirmasis greičio ruožas, per sekmadienį iškris apie 165 mm kritulių. Kaip praneša kartu su Dakaro dalyviais keliaujantis 15min žurnalistas Tomas Markelevičius, gatvės prie ežerų jau tapo upėmis, kai kurie apylinkių namai užsemti, o žmonės – evakuojami.

„Keliasdešimt kilometrų iki greičio ruožo pila kaip iš kibiro, čia kaime net elektra dingo. Sustojome pervažiavime iš bivako į startą, degalinėje, kartu su motociklininkais. Malūnsparniai taip pat negali skristi, stovi ir keturračiai. Ant ežero pakrančių gatvės plaukia, pravažiuoti neįmanoma“, – sakė T.Markelevičius.

Liūties epicentras pasitraukė iš greičio ruožo, kur turi važiuoti lenktynininkai, vietos, tačiau jo padariniai liko – užtvindyti arba, geriausiu atveju, paplauti keliai.

„Greičio ruožo vietoje jau nebelyja, tačiau oras vis dar nėra pakankamai geras startui“, – Dakaro organizatoriai rašė 14.57 val. Lietuvos laiku. Praėjus dar kelioms minutėms, jų „Twitter“ paskyroje buvo pranešta apie ruožo atšaukimą dėl saugumo.

VIDEO: Pirmas Dakaro etapas sekmadienį atšauktas dėl lietaus

Varžybų direktorius Étienne'as Lavigne'as teigė, jog varžybos atšaukiamos dėl malūnsparnių, kurie tokiu oru negali kilti į orą ir užtikrinti dalyvių saugumo. Motociklininkai ir keturračiai konvojumi keliaus į bivaką prieš antrą greičio ruožą, o visureigiai ir sunkvežimiai – pavieniui.

VIDEO: Benediktas Vanagas apie nutrauktą greičio ruožą

„Gandai starte: ASO svarsto atšaukti pirmą Dakaro etapą dėl stipraus lietaus ir vėjo“, – savo „Twitter“ paskyroje dar vidurdienį rašė Dakaro dalyvis Timas Coronelis, lenktyniaujantis 347 numeriu pažymėtu „Suzuki“ bagiu. ASO („Amaury Sport Organization“) – Dakaro lenktynių organizatoriai iš Prancūzijos.

Šią žiemą gamtos reiškinys „El Ninjo“ sukėlė ne vieną liūtį ir potvynį Pietų Amerikoje. Dėl „El Ninjo“ rudenį buvo netgi pakoreguotas Dakaro maršrutas, iš jo išimant Peru. Panašu, kad „El Ninjo“ neduoda ramybės ir Dakarui Argentinoje.

Šeštadienį, prieš Dakaro prologą, dalyvių stovykloje taip pat sklandė gandai, jog prologas dėl liūties neįvyks, tačiau jie nepasitvirtino. Prologas buvo nutrauktas dėl kitos tragedijos – MINI visureigis įsirėžė į žiūrovų minią ir, nepatvirtintais duomenimis, sužeidė 8 Dakaro aistruolius.

Dakaro visureigių klasės dalyvių sekmadienį laukė 258 km ilgio greičio ruožas bekelėje ir 318 km pervažiavimas – beveik 10 tūkst. km Dakaro trasa sutrumpėjo beveik 600 km.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką