2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 01 05 /16:02

E.Juškausko ir A.Paliukėno trečiąją Dakaro dieną apkartino incidentas: po ratais vos nepakliuvo motociklininkas

Trečioji „Heston Airlines team Pitlane“ diena Dakare pažymėta geru rezultatu, tačiau ir nelabai maloniu incidentu. Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas preliminariai po šio greičio ruožo yra 34-oje vietoje, bet finišavę jie pirmiausia pasakojo apie ne tokį smagų dienos nuotykį, laimei, pasibaigusį be didesnių pasekmių.

Šis duetas finišavo nuo lyderių atsilikęs 57 min. ir 10 sek., jų preliminari vieta yra 34-oji.

Edvinas su Aisvydu po finišo pasakojo, kad teko šiek tiek paklaidžioti ten, kur pasiklydę buvo ir daugiau kolegų, taip pat kelis kartus jie klimpo smėlyje.

Neįspėjo apie kolegą

Vis dėlto labiausiai dieną apkartino incidentas nuvažiavus apie 100 km nuo starto, kai jie kliudė sunkiai matomoje vietoje, už kopos gulėjusį motociklą.

„Ant kopos buvo vienas motociklininkas. Mes matėme jį, grynai ant kopos įstrigęs. Jis mums nieko nesakė, visai šalia jo buvom. „Sentinel“ (sistema, įspėjanti vienus dalyvius apie kitus – red. past.) pypsi, bet mes galvojome, kad čia dėl šito motociklininko, o pervažiavę per kopą pervažiavome motociklą. Bet anas motociklininkas nieko nesakė mums, tiesiog stovėjo“, – apie incidentą pasakodamas jaudinosi Aisvydas.

Jam antrindamas Edvinas tikino, kad, laimei, atrodo, nieko baisaus nenutiko.

„Už kopos buvo dar vienas motociklas. Ne žmogų pervažiavome, motociklą, – geros nuotaikos neprarado Edvinas. – Aplaužėme ten gal kokias rankenėles. Tai sustojome, padėjome nusivaryti motociklą į šoną. Motociklininkas toks buvo... gal jau ir ne nuo mūsų, kažkas gal jam buvo šiek tiek atsitikę. Grįšim į bivaką, eisim ieškoti, gal mes kažką tam motociklui ir padarėm. Tai toks buvo... Tikrai nieko nematėm, o jo draugas nepasakė, kad jis ten yra.“

Ekipažas šioje vietoje prarado šiek tiek laiko, tad juos aplenkė keli automobiliai, tarp jų ir sunkvežimiai. Paskui jau smėlyje klimpo, kaip sakė Edvinas, gal šiek tiek paveikė ir incidentas su motociklininku, „ne kokia buvo emocija“.

Vis dėlto svarbiausia, kad niekas nenukentėjo. „Viskas gud, keliaujam į bivaką“, – apibendrino Edvinas.

Marian Chytka ir MMphoto nuotr./Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas
Marian Chytka ir MMphoto nuotr./Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas

Motociklininkas - Dakaro naujokas

Kiek vėliau išplatintame komandos pranešime spaudai irgi rašė apie tai, kad ši diena pažymėta tuo, jog ekipažui po ratais vos nepakliuvo apie saugumą pamiršęs motociklininkas

„Pirmasis mus puikiai matė ir netgi pasitraukė į šalį, kad be problemų pravažiuotume, bet neparodė, kad už kopos įstrigęs ir jo kolega. Nematydami, kad jis ten buvo, važiavome per kopą ir kliudėme motociklą. Praktiškai peršokome jį, galbūt tik apgadinome vairą ar rankenas“, – apie nemalonų įvykį pasakojo lenktynininkas.

Pirmasis mus puikiai matė ir netgi pasitraukė į šalį, kad be problemų pravažiuotume, bet neparodė, kad už kopos įstrigęs ir jo kolega.

Ano jo, motociklininkas – Dakaro naujokas, todėl galbūt nežinojo pagrindinių taisyklių. Pavyzdžiui, įstrigęs pavojingoje vietoje užuot bandęs išstumti motociklą, jis iš pradžių turėjo padėti įspėjantį ženklą ant kopos viršaus. Įprastai tam naudojami smėlio bėgiai arba sportininkų šalmai.

Galėjo baigtis liūdnai

Sustoję kartu su A. Paliukėnu jie padėjo nustumti motociklą į šoną, nes šis stovėjo labai pavojingoje vietoje – tiesiai ant per kopą persiritančių automobilių trajektorijos. Baiminosi, kad nesulaukęs pagalbos sportininkas taip ir liks ten, kur buvo.

„Jeigu tuo metu būtų atvažiavęs koks sunkvežimis, nežinau kuo viskas būtų pasibaigę. Šį kartą pats sportininkas nenukentėjo, motociklą kliudėme, bet jis vėliau pratęsė lenktynes“, – komentavo E. Juškauskas.

Lietuvių ekipažo incidentas yra geras priminimas visiems žiūrovams atsargiai rinktis stebėjimo vietas, o dalyviams – kuo greičiau ir tiksliau perduoti informaciją apie pavojus trasoje.

Dakaro istorija pažymėta skaudžiomis avarijos. 2020 metais dėl sudėtingiausiame ralio maratone patirtų traumų žuvo du motociklininkai – portugalas Paulo Goncalvesas ir olandas Edwinas Straveris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką