Enduro lenktynininkų Uoginiuose laukė iššūkių kupina trasa: į finišą teko brautis per kliūtis

Šeštadienį Kupiškio rajone esančiame Uoginių automobilių ir motociklų sporto komplekse surengtas antrasis Lietuvos motociklų Enduro čempionato ir taurės etapas. Jo metu prie starto stojo beveik šimtas motociklus ir keturračius vairuojančių sportininkų.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Organizatorių nuotr.

Organizatoriai šioms varžyboms ruošėsi išties atsakingai. Kaip pasakojo varžybų rengėjas ir Kupiškio „Auto moto sporto“ klubo vadovas Saulius Valiukas, trasai apjuosti panaudota beveik 20 kilometrų juostos, sukalta per 1500 medinių kuolų.

Tačiau daugiausiai dėmesio organizatoriai skyrė pačios trasos konfigūracijai. Joje dalyviams buvo pasiūlyta pačių įvairiausių iššūkių – nuo greitų miško keliukų bei didelę ir kalvotą smėlio dėžę primenančio karjero iki dirbtinių kliūčių: į žemę vertikaliai įkastų ar šachmatine tvarka suguldytų padangų, asimetriškai pridėliotų rąstų, akmenų krūvos.

„Turime 94 dalyvius. Iš jų – 21 keturratis motociklas. Trasoje tikrai padarėme įdomybių. Čia tikrai yra visko, ko reikia šiai disciplinai. Pažadu, kad lengva nebus“, – dar prieš startą pasakojo Saulius Valiukas.

Daugelis dalyvių, ypač tų, kurie Enduro disciplinoje dar yra naujokai, teigė, jog tokios sunkios dienos Uoginiuose jie nesitikėjo. Varžybų metu užfiksuota ir keletas pasitraukimų dėl gedimų. Rimtesnių avarijų neįvyko, sportininkai traumų išvengė. Galiausiai patys greičiausi susirinko apdovanojimų ceremonijoje, kur jiems buvo įteiktos antrojo etapo taurės.

E1 klasėje buvo registruoti tik du sportininkai. Nugalėtoju čia tapo Andrius Mitkevičius. Antrosios vietos taurė įteikta Viliui Pretkeliui. E2 įskaitoje nugalėjo Džiugas Kazakevičius. Antroje vietoje finišavo Šarūnas Matutis. Trečias atvažiavo Mindaugas Paškevičius. E3 klasėje triumfavo Nerimantas Jucius, už savęs palikęs atitinkamai Mindaugą Daugelą ir Dalių Vaičekonį.

E40+ įskaitoje tarp 9 dalyvių geriausiai pasirodė Viktoras Majys. Audrius Norkus iškovojo antrosios vietos taurę, o ant trečiojo laiptelio žengė Artur Butkus. E Juniors 16+ dalyvavo tik du sportininkai. Domas Butkus čia įveikė Kasparą Jančį. Mėgėjų klasės gretose tarp devynių sportininkų greičiausias buvo Donatas Petrikas. Antroje vietoje įsitvirtino Ugnius Balinskas. Povilas Cirkelis džiaugėsi trečia vieta.

E50+ klasėje nugalėjo Danielius Žoštautas. Kęstutis Gurčinas iškovojo antrą poziciją, o Gintautas Igaris parodė trečią rezultatą. Soft Enduro kategorijoje nugalėjo Kęstutis Genys, aplenkęs Robert Lonski ir Donatą Uždavinį. Beje, ketvirtoje šios klasės vietoje finišavo vienintelė šių varžybų dama Julija Vosyliūtė.

Pradedančiųjų įskaitoje, kur susirinko net 15 dalyvių, pergalę šventė Kęstutis Laukaitis. Antroje vietoje įsitvirtino Tadas Stravinskas. Trečiosios vietos pakopą užėmė Martynas Tutka. Naciolinėje PRO kategorijoje nugalėtoju tituluotas Dovydas Bajorinas, o antroje vietoje iš dviejų dalyvių liko Haroldas Dubrickas. Nacionalinėje M įskaitoje geriausiai pasirodė Marius Švelnikas. Jis įveikė visus 16 varžovų. Antras čia buvo Justas Šikarskas, o trečias – Aurimas Kalpakas.

Quad Open keturračių klasėje nugalėjo Nerijus Moisas. Linas Maksvytis pasirodymą baigė antroje vietoje. Trečioje vietoje įsitvirtino Vaidas Pravackas. Pačioje gausiausioje Quad klasėje, kur registruota buvo net 18 dalyvių, nugalėtoju tapo Daividas Rudokas. Antros vietos taurę į viršų kėlė Aurimas Urbonavičius, o trečiąja vieta džiaugėsi Gediminas Kaleckas.

EGP arba kitaip vadinamoje absoliučioje įskaitoje tarp visų dalyvių greičiausias buvo Nerimantas Jucius. Jis trasoje sugaišo 45 min. 23,55 sek. Nuo jo vos 21 sek. atsiliko ir antras finišavo Džiugas Kazakevičius. Per 48 min. 19,67 sek. distanciją įveikė ir trečioje vietoje klasifikuotas Šarūnas Matutis.

„Uoginiai pasitiko su nenuspėjamais greičio testais. Po pirmo rato supratome, jog nebus lengva. Pirmasis testas buvo kupinas įvairių suformuotų kliūčių, tokių kaip padangos, rąstai, akmenys, žvyro duobės ir tramplinai. Antrasis testas buvo kiek greitesnis ir viskas vyko natūralioje trasoje t.y miško keliukai, karjero atkarpos bei įvairios įkalnės. Pirmuose ratuose kiek atsargiai startavome, bet paskutiniuose jau pavyko vietomis rankeną atsukti iki galo. Džiaugiuosi šitomis varžybomis, kuriose pavyko parodyti geriausius rezultatus bei tuo pačiu pasisemti patirties“, – Lietuvos motociklų sporto federacijai sakė Nerimantas Jucius.

Komandų rikiuotėje triumfavo Kauno Enduro komanda, surinkusi 60 taškų ir aštuoniais taškais pranokusi antroje vietoje likusią „Beta Lietuva“ ekipą. Treti su 47 balais pasirodymą baigė „AG Dakar School“ auklėtiniai.