2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

F-1 lenktynėse debiutuos 16-metis Maxas Verstappenas

Neįtikėtinais šuoliais į autosporto viršūnę besibraunantis Maxas Verstappenas jau kitąmet debiutuos „Formulės-1“ varžybose. 16-metis sportininkas „Toro Rosso“ komandoje pakeis Jeaną-Ericą Vergne‘ą.
Maxas Verstappenas
Maxas Verstappenas

Jaunasis olandas tik šiemet debiutavo formulių klasės lenktynėse ir sėkmingai lenktyniauja Europos „Formulės-3“ čempionate, kur užima antrąją vietą. Praėjusį sezoną buvusio F-1 piloto Joso Verstappeno sūnus laimėjo prestižinės KZ kartingų klasės pasaulio čempionatą.

Kitąmet „Toro Rosso“ gretose M. Verstappenas kartu lenktyniaus su šių metų F-1 debiutantu rusu Daniilu Kvyatu.

M. Verstappenas taps jauniausiu kada nors F-1 debiutavusiu lenktynininku. Kitų metų Australijos GP lenktynėse jam bus 17 metų. Iki šiol jauniausias pilotas buvo Jaime Alguersuari, „Formulės-1“ duris pravėręs taip pat „Toro Rosso“ gretose, kai jam buvo 19-a metų.

F-1 buvo mano svajonė nuo tada, kai dar buvau septynerių. Mano svajonė išsipildė

„Pirmiausia, norėčiau padėkoti Helmutui Marko ir „Red Bull“, kurie suteikė man galimybę 2015 m. debiutuoti „Formulės-1“ varžybose. F-1 buvo mano svajonė nuo tada, kai dar buvau septynerių. Mano svajonė išsipildė“, – kalbėjo po kiek daugiau nei mėnesio 17-ąjį gimtadienį švęsiantis pilotas.

„Yra keletas žmonių, kurie padėjo man siekti karjeros per tuos metus ir vis dar mane remia, noriu jiems nuoširdžiai padėkoti. Pirmiausia, didelis ačiū mano tėčiui Josui, kuris visada buvo mano pusėje, dieną ir naktį, metai po metų. Esu labai dėkingas visiems rėmėjams, kurie palaikė mane ir patikėjo mano talentu, ypatingai sudėtingais finansiniais laikais.“

„Tikiuosi, kad galėsiu išlaikyti šį nuostabų bendradarbiavimą. Taip pat noriu padėkoti mano vadybininkui Raymondui Vermeulenui, kurio dėka galėjau pasirašyti šį kontraktą. Pasistengsiu duoti tai, ką tik galiu geriausio“, – teigė M. Verstappenas.

„Tikiuosi, kad su Verstappeno pavardės sugrįžimu į „Formulę-1“, sugrįš seni prisiminimai ir lenktynėse sutiksiu daugybę fanų“, – pridūrė olandas.

Tuo metu „Toro Rosso“ komandos vadovas Franzas Tostas neslėpė susižavėjimo jaunuoju sportininku ir taip pat dėkojo J. E. Vergne‘ui, paliekančiam ekipą po trejų praleistų sezonų kartu.

„Džiaugiamės į „Toro Rosso“ šeimą galėdami priimti Maxą. Puiku matyti, kaip „Red Bull“ jaunųjų talentų programa leidžia atrasti talentus ir leisti jiems startuoti F-1. Manome, kad Maxas yra vienas geriausių savo kartos pilotų, kuris yra labai subrendęs ir stiprus, kad priimtų šį iššūkį.“

Šie metai parodė, kaip Maxas gali susikaupti ypač sudėtingomis sąlygomis. Pavyzdžiui Norisringe ir Niurburgringe jis parodė, kad gali atlaikyti spaudimą ir laimėti lenktynes

„Šie metai parodė, kaip Maxas gali susikaupti ypač sudėtingomis sąlygomis. Pavyzdžiui Norisringe ir Niurburgringe jis parodė, kad gali atlaikyti spaudimą ir laimėti lenktynes. „Toro Rosso“ suteiks jam konkurencingą bolidą ir tai bus Maxui geriausia vieta debiutuoti „Formulės-1“ varžybose“, – tvirtino F. Tostas.

„Tuo pačiu norėčiau padėkui Vergne‘ui už jo sunkų darbą. Jis puikiai pasirodė, tačiau jis taip pat buvo sutrikdytas patikimumo problemų, ypač pirmoje šio sezono dalyje. Tikimės, kad jau esame išsprendę šias problemas ir galėsime antrą sezono dalį užbaigti gražia nata ir parodyti visiems, kad Vergne‘as vertas dar vieno šanso „Formulėje-1“.“

J. E. Vergne‘as per savo trejų metų F-1 karjerą nė karto neužlipo ant apdovanojimų pakylos. Aukščiausia 24-erių prancūzo vieta – 6-oji, pelnyta praėjusių metų Kanados GP lenktynėse. Debiutiname savo sezoną jis užėmė 17-ąją vietą bendroje įskaitoje, o metais vėliau – 15-ąją. Šiuo metu bendroje klasifikacijoje J. E. Vergne‘as žengia 13-as su 11 taškų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką