Sportas gyvai

FIA patikslino F-1 pozicijos gynybos taisykles

Tarptautinė automobilių federacija (FIA) trečiadienį paskelbė patikslintas 2012 m. „Formulės-1“ čempionato sportines taisykles, jose nustatytos iki šiol tik neoficialiai galiojusios gynybos nuo varžovų atakų leistinos ribos.
Abu Dabio GP lenktynių startas
Abu Dabio GP lenktynių startas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Priekyje važiuojantis lenktynininkas galės atlikti vieną gynybinį veiksmą prieš jį bandantį aplenkti varžovą ir po to grįžti į lenktyninę trajektoriją, tačiau tik tokiu atveju, jei tai darydamas paliks pakankamai trasos pločio konkurentui toje pusėje.

„Ginant poziciją neleidžiama keisti važiavimo krypties daugiau nei vieną kartą. Bet kuris lenktynininkas, grįžtantis į idealią trajektoriją, prieš tai gynęs savo pozicija už jos ribų, artėjant prie posūkio turės palikti bent vieno bolido pločio erdvę tarp savo automobilio ir trasos krašto“, – įrašyta 2012 m. „Formulės-1“ sportinėse taisyklėse.

FIA taip pat patvirtino, kad nuo šių metų sezono saugos automobilio fazės metu ratu atsiliekantiems lenktynininkams bus leidžiama aplenkti lyderius ir taip susigrąžinti anksčiau prarastą ratą, kartu po to atnaujinus lenktynes netrukdant tarpusavyje kovoti pajėgiausiems pilotams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius