Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Kęstutis Kelpša apie savo BMW patobulinimus: viskas arba nieko

„Drift Devils“ komandos lyderis Kęstutis „Kipšas“ Kelpša nesnaudžia – sekmadienio varžybose šis pakvaišęs pilotas ir auksarankis mechanikas ruošiasi pateikti savo oponentams staigmeną.
Kęstutis Kelpša
Kęstutis Kelpša / „Raidas foto“ nuotr.

Jau ne kartą „arklio galių“ trasa praminta sekmadienio „Nemuno žiedo“ konfigūracija „Autoplius Lietuvos drifto čempionato“ pilotams atrodo pakankamai įkandama, tačiau be pusės tūkstančio „arklių“ ten rodytis neverta.

Šią grubią tiesą pripažino ir „Kipšas“ – jei prieš Rygoje vykusį etapą šis jaunuolis spėjo per savaitę visus savo automobilio agregatus perkelti į kėbulą su saugos lankais, taip užsitikrindamas galimybę dalyvauti „PRO“ lygoje, tai šį sykį jis imasi dar vienos neįmanomos misijos – per 5 dienas  savo 3,2 litro „M“ serijos motorą padabinti kompresoriumi. Tai leistų šiam patrakėliui iš kuklių 280 arklio galių šoktelti iki 350-400 „kumelių“ ir taip stipriai praturtinti savo šansus adekvačiai susirungti su čempionato favoritais. Tuo pačiu stipriai išauga ir loterija ar automobilio variklis atlaikys papildomą pranašumą, tačiau čia pilotas ketina eiti „viskas arba nieko“ keliu. 

Šis galios vienetų skaičius tikrai ne stebuklingas – Timas Simniška varijuoja 650 AG, Tadas Adomaitis valdo 701 AG, Mantas Kulvinskas turi 700 AG, Andrius Vasiliauskas – 620 AG, tačiau galios prieauglis sujungtas su „nurautu“ Kęstučio vairavimo stiliumi ir talentu važiuoti itin arti oponento gali gerokai sumaišyti visas čempionato kortas. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Drifter.lt“ komandos garažas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Drifter.lt“ komandos garažas

Tokį patį sprendimą pakelti savo šansus pergalei pasirinko ir Darius Balys, tačiau kol kas nei jis, nei Kelpša galutinio ir saugaus rezultato nėra pasiekę - tam jiems lieka vos keletas naktų. 

Panašių priemonių imtis bando ir „Drifto karalius“ Andrius Vasiliauskas – jo „Facebook“ paskyroje paviešinta naujai pagaminto kompresoriaus skriemulio nuotrauka – toks techninis sprendimas leidžia sukelti didesnį slėgį ir taip toliau auginti dūmų kiekį iš po galinių ratų, tačiau tai gali atsisukti prieš patį Andrių – ilgamete patirtimi paremtas jo kompresoriaus komplektas yra itin patikimas – ar jis išliks toks pat prie jo prikišus nagus, gali atsakyti tik laikas. 

Taip išaugęs čempionato dalyvių atsidavimas stulbina ne tik fanus, bet ir organizatorius – blausiai prasidėjusi serija dabar pradeda priminti pasaulio futbolo taurės varžybas, kur niekas nenori likti „brazilais“ ir daro viską, kad patekti į „vokiečių“ pusę. 

Veiksmas Kačerginėje sekmadienį prasideda 11 valandą, bilietus galima įsigyti renginio vietoje. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius