2026-02-04 14:30

Karolis Raišys Monte Karlo ralyje susidūrė su techniniais iššūkiais

Po pirmos „Monte Carlo Historique“ ralio dienos Karolis Raišys – lyderių trejetuke.
Karolis Raišys ir Ovidijus Meilūnas Monte Karlo ralyje
Karolis Raišys ir Ovidijus Meilūnas Monte Karlo ralyje / Komandos nuotr.

Pirmoji „Monte Carlo Historique“ ralio diena lietuviams prasidėjo sėkmingai: po 6 greičio ruožų Karolio Raišio ir Ovidijaus Meilūno ekipažas, važiuojantis 1961 metų „Jaguar MKII“ automobiliu klasifikuojamas 3-ioje bendros įskaitos vietoje. Tiesa, paskutiniame greičio ruože lietuviai susidūrė su techniniais nesklandumais, tačiau tai jų nestabdo.

Stabilumas atvedė į podiumo pozicijas

Į ralio centrą Valance pietų Prancūzijoje iš skirtingų Europos miestų per Alpes suvažiavo 258 ekipažai klasikiniais automobiliais. Naktį pailsėję, antradienį jie pradėjo tikrą kovą greičio ruožuose.

Pirmąją „Rallye Monte Carlo Historique“ dieną dalyviams reikėjo įveikti 3 greičio ruožus po du kartus, iš viso – beveik 60 km sportiniu režimu. Pirmajame šimtuke kova buvo itin artima: vieni vieną greičio ruožą laimėję ekipažai kitame klydo, gedo, patyrė avarijas, paskui vėl laimėjo, tačiau dienos pabaigoje sužibėjo stabiliai važiavusi lietuvių „Ovoko Racing“ ekipa: Karolis Raišys su Ovidijumi Meilūnu 3-ti.

„Pagaliau gavom gerų greičio ruožų: su sniegu, su serpantinais, sąlygos permainingos, tokios, kokios man patinka, bet rezultatas vis vien neįtikėtinas, nebūčiau apie tokį pagalvojęs“, - įspūdžiais dalinasi K. Raišys.

Kova itin artima

Pirmoje vietoje – Olivier Campana su „Volkswagen Golf GTI“ iš Monako, surinkęs 65 taškus, antroje – Maxime Castelein iš Belgijos, vairuojantis „Austin Mini Cooper S“. Jo kraityje – 96 baudos taškai. 3-ioje vietoje esantys lietuviai yra surinkę 105 taškus, o už jo esantys varžovai itin arti – ketvirta vieta turi 107, 5-tą – 110 taškų.

Lietuvis lenktynininkas teigia, kad sudėtingos sąlygos jam patinka, kai sudėtinga – jis gali važiuoti tarp lyderių, tai tikisi, kad ir kitomis dienomis gamta taip pat nepagailės snaigių iš dangaus.

Pirmieji techniniai nesklandumai

„Reikia pasidžiaugti šia diena, bet aišku, ralio likę dar labai daug, ir visko čia gali nutikti“, - sakė K. Raišys.

Ir iš tiesų „Ovoko Racing“ ekipažui nutiko techninė problema: paskutiniame antradienio greičio ruože sugedo degalų siurblys. Tačiau jo „Jaguar MKII“ turi atsarginį siurblį, kurį vairuotojas greitai perjungė. Įtakos rezultatui vakar tai neturėjo, bet dabar važiuoti bus baisiau, nes kito siurblio iš paskos sekančiame „Defender“ visureigyje jau nėra.

Lietuviams koją pakišo baudos

Kitiems lietuviams startas nebuvo toks sėkmingas. Štai Tadas Vitkevičius su Linu Žvinakevičiumi po pirmos dienos klasifikuojami 70-oje vietoje, nors važiavo tikrai gerai: antrame greičio ruože parodė 2-tą laiką. Deja, koncentracijos, dalyvių suvažiavimo metu už per ankstyvą įvažiavimą į laiko kontrolę gauta 600 taškų bauda juos nubloškė gana toli nuo lyderių. Jei ne bauda, „Saab 96 V4“ automobiliu važiuojantys lietuviai būtų penkiasdešimtuke.

Šauniai dieną pirmajame penkiasdešimuke pradėjęs Arūno Beniušio ir Pauliaus Vaitiekūno ekipažas su „MG B“ vakare nukrito į 78 poziciją. Jie nuo lyderio atsilieka 1458-iais taškais. Vis tik turint omenyje, kad lenktynes po pirmos dienos tęsia 231 ekipažas – tai pagirtinas rezultatas.

Rezultatai po 1-os dienos:

1. CAMPANA Olivier, CAMPANA Lydia Volkswagen Golf GTI 65,
2. CASTELEIN Maxime, DEPLANCKE Filip Austin Mini Cooper S 96,
3. RAISYS Karolis, MEILUNAS Ovidijus Jaguar MkII 3.8 105,
4. OCHAGAVIAS TEMINO Alvaro, MACHO GOMEZ Manuel Porsche 911 T 2.4 107,

5. CLIMENT ASENSIO Luis, JIMENEZ VALLS Carles BMW 323i 110,
70. VITKEVICIUS Tadas, ZVINAKEVICIUS Linas Saab 96 V4 1179,
78. BENIUSIS Arunas, VAITEKUNAS Andrius MG B 1519.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą