Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 01 05 /2017 01 06

Ketvirtasis Dakaro ruožas: A.Juknevičius finišavo, „Bitutė“ po remonto startavo 4 val. ryto

Ketvirtąją Dakaro ralio dieną lenktynes tęsia tik du ekipažai iš Lietuvos: Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu ir Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu. B.Vanagas su S.Rozwadowskiu iš ralio pasitraukė, nelaukdami teisėjų diskvalifikacijos. Lenktynės baigtos ir ligšioliniam jų lyderiui Nasserui Al-Attiyah.
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis po 4 Dakaro etapo
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis po 4 Dakaro etapo / Gedmanto Kropio nuotr.

Sudėtingame Dakaro ruože, einančiame per aukštikalnių kopas (vidutinis aukštis 3500 m) pirmieji startavo Antanas su Dariumi. Panašu, kad jų starto laikas 14.44 val. Lietuvos laiku buvo šiek tiek pavėlintas. Vaidotas su Sauliumi į ketvirtą startą išvažiavo beveik be poilsio, nes dėl daugybės gedimų bivaką pasiekė tik prieš starto procedūrą. Jie nuogąstavo ir dėl turbinos darbo – be jos aukštikalnėse važiuoti būtų itin sunku.

Visa ketvirtadienio distancija – 521 km, iš kurių 416 km sudaro greičio ruožas. Dar prieš prasidedant Dakaro maratonui S.Jurgelėnas prognozavo, kad ketvirtas etapas taps rimtu filtru, kurio neįveiks daug dalyvių.

Aukštikalnėse laimėjo C.Despresas

Jau finišavo ketvirtojo etapo lyderiai. Pirmasis finišavo Cyrilas Despressas („Peugeot“), pakilęs iš penktosios pozicijos. Jis tapo lyderiu ir bendroje įskaitoje.

Antras finišavo Mikko Hirvonenas („Mini“), o trečias – Nani Roma („Toyota“).

Vakarykščio pragaro lyderiai Stephanas Peterhanselis ir absoliučioje įskaitoje lyderiavęs Sebastienas Loebas užėmė ketvirtą ir penktą vietas.

Motociklų varžybose pirmasis finišavo M.Walkneris (KTM), antrasis J. Barreda Bort („Honda“), o trečiasis – M. Metge („Honda“).

Keturračių varžybose pirmas finišavo W. Nosiglia („Honda“), antras S.Kariakinas („Yamaha“), trečias D. Domaszewski („Honda“).

Antanas Juknevičius buvo paklydęs, finišavo 34-as

20-as trečiadienį vėlai vakare finišavęs ir iš 21 vietos ketvirtadienį startavęs Antanas Juknevičius turėjo navigacijos bėdų, prarado valandą ir po antrojo laiko kontrolės punkto buvo nukritęs net į 53 vietą. Tačiau po 4-to jau pakilo iki 46-os pozicijos. Antrąją greičio ruožo dalį jis pradėjo jau būdamas 40-tas.

Beje, pirmojo laiko kontrolės punkto nerado daugiau nei 15 ekipažų.

Po 10-ojo laiko kontrolės punkto Antanas su Darium jau buvo 36-ti , o finišavo 34-ti (pats Antanas teigia, kad 33-ti).

Jei ne klaidos etapo pradžioje, ketvirtadienį Antanas ir Darius būtų kilę gerokai aukščiau antrajame dešimtuke. Dabar bendroje įskaitoje smuktelėjo į 21-ąją vietą.

„Bitutė“ startavo tik 4 val. ryto

Kol Lietuva miegojo, „Agrorodeo“ mechanikai plušo prie V.Žalos ir S.Jurgelėno „Seat“, prisirijusio purvo ir dulkių. Ekipažas nepasiduoda – startavo ankstyvą penktadienio rytą Lietuvos laiku. Pietų Amerikoje - naktis, taigi važiavimas bus nelengvas.

Kur pradingo Vaidotas Žala?

Gerokai pavėlavęs dėl remonto darbų, maždaug 17.28 val., iš 70-tos pozicijos startavo „Bitutės“ ekipažas. Pirmojo laiko matavimo punkto duomenų organizatoriai apie juos dar nepateikia, nes „Agrorodeo“ ekipažas iškart po starto sustojo remontui. Taigi 22.30 val. ketvirtadienį jie faktiškai dar nebuvo startavę, šalino gedimus. Planuojamas realaus starto laikas – 2 val. nakties Lietuvos laiku.

Ketvirtas Dakaro etapas iš Chuhujaus į Tupizą
Ketvirtas Dakaro etapas iš Chuhujaus į Tupizą

Rezultatus tiesiogiai sekite čia:

Peržiūrėti turinį naujame langehttp://gaps.dakar.com/2017/dakar/aso/uk
VIDEO: Kaip mechanikai į ketvirtą greičio ruožą ruošė V.Žalos „bitutę“?
VIDEO: Šių metų Dakarą baigęs B.Vanagas: „Atsiprašau, kad taip atsitiko“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius