Sportas gyvai

Įvardijo įdomiausias 2025 m. Dakaro ralio naujoves: šturmanams bus dar sunkiau

Dakaro ralio organizatoriai atskleidė kortas, o Laisvydas Kancius išskyrė tai, kas įdomu.
Lietuvių fotosesija prieš Dakaro ralio startą
Lietuvių fotosesija prieš Dakaro ralio startą / Žilvino Pekarsko / 15min nuotr.

Dakaro ralio organizatoriai praėjusią savaitę surengė pirmą 2025 m. renginio pristatymą. Saudo Arabijoje vyksiantis Dakaro ralis prasidės sausio 3 dieną Bišos mieste ir baigsis sausio 17 dieną Šubaitoje (Šubitoje) – dviejose vietose, gerai pažįstamose ralio dalyviams.

Laisvydas Kancius šiame Dakare jau nebegalės startuoti keturračiu. Tačiau ieškos kitų kelių. Kodėl, skaitykite čia.

Todėl Laisvydas aktyviai domisi Dakaro taisyklių pokyčiais ir naujovėmis.

„Tikriausiai daugeliui viena įdomiausių naujovių, kad pirmuosius penkis greičio ruožus motociklininkai ir automobilių bei sunkvežimių klasių dalyviai įveiks važiuodami skirtingomis trasomis. Tai suteiks daugiau saugumo ir daugiau iššūkių. Saugiau bus tiek motociklų, tiek automobilių vairuotojams, nes automobiliams nereikės lenkti motociklų, taip pat planuojama, kad visi dalyviai finišą pasieks dar nesutemus. O tai ne tik saugiau, bet suteiks ir daugiau laiko poilsiui bei pasiruošimui kitai dienai.

Žinoma, automobilių bei sunkvežimių klasių dalyviams, ypač šturmanams, tai papildomas iššūkis, nes nebus vėžių, kurias palieka motociklai. Todėl navigavimas bus dar svarbesnis ir sunkesnis. Nors skirtingų trasų paruošimas yra papildomas darbas organizatoriams, tačiau, jų teigimu, Saudo Arabija didelė, todėl sąlygos tokiems pakeitimams palankios.

Taip pat žadama dar daugiau kopų ir dykumų, išliks ir 48H Chrono etapas, kuris bus dar ilgesnis kilometrų atžvilgiu, bus ir Empty Quarter.

Panašu, kad 2025-ųjų Dakaras bus dar dinamiškesnis, dar mažiau nuspėjamas ir su dar daugiau iššūkių“, – apibendrino Laisvydas Kancius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius