Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Latvijos motokroso žvaigždė Matissas Karro startuos „Arenacross Baltic Cup“ varžybose

„Arenacross Baltic Cup“ varžybose, šių metų lapkritį vyksiančiose Rygoje ir Kaune, startuos latvių motokroso čempionas Matissas Karro. Per dvidešimt metų, praleistų nesiskiriant su motociklu, M. Karro savo vaikystės svajonę spėjo išpildyti su kaupu – šiandien jis vienas stipriausių Baltijos šalių motokroso meistrų, tarp kurio iškovotų titulų ir Pasaulio jaunimo bei Didžiosios Britanijos motokroso čempionų vardai. Vos prieš kelias dienas 23-ejų metų sportininkas savo laimėjimų sąrašą papildė ir Latvijos „Superkauss“ varžybų serijos sidabru. „Arenacross Baltic Cup“ jam bus pirmosios tokio tipo – uždarose patalpose rengiamos – motokroso varžybos.
Matissas Karro
Matissas Karro / Asmeninio archyvo nuotr.

– Mati, ar dar pamenate savo pirmąjį kartą ant motociklo? 

– Išties, tai visas mano gyvenimas praėjo ant motociklo – pirmą kartą ant jo sėdau būdamas trejų. Tiksliai nepamenu kodėl taip nutiko, bet vartydamas senas nuotraukas ir žiūrėdamas senus vaizdo įrašus visada randu save miškuose ant mažyčio motociklo, kurį mano tėtis pats man padarė. Kai kiti vaikai žaisdavo kieme, vienintelis dalykas ko aš norėdavau buvo važinėtis savo motociklu. 

Aš daug ką paaukojau dėl motokroso, bet niekada to nesigailiu ir niekada nepavargstu nuo šio sporto

– Kas jus labiausiai motyvavo siekti aukštumų motokrose? 

– Augdamas pradėjau laimėti varžybose ir pradėjau svajoti, norėjau tapti profesionalu, varžytis pasaulio čempionate ir to siekiau. Niekas, nei tėvai ar kas kitas, manęs nevertė. Siekiau savo svajonės ir daugybė žmonių mane palaikė, be jų nebūčiau nuėjęs taip toli. Aš daug ką paaukojau dėl motokroso, bet niekada to nesigailiu ir niekada nepavargstu nuo šio sporto – jis man patinka ir sekasi. Ne tiek daug žmonių gali užsiimti tuo, ką mėgsta, ir iš to pragyventi. 

Asmeninio archyvo nuotr./Matissas Karro
Asmeninio archyvo nuotr./Matissas Karro

– Kuri varžybų akimirka jūsų mėgstamiausia?

– Tokių yra dvi! Kai stovi starto linijoje ir lauki kol nusileis varteliai, atleidi sankabą ir visu greičiu šauni pirmyn. Ir, žinoma, laimėti, nesvarbu kokios varžybos tai būtų. Šis jausmas pats geriausias. 

– Devynis kartus tapote Latvijos motokroso čempionu, iškovojote pergalę Pasaulio jaunimo čempionate, tapote geriausiu Didžiojoje Britanijoje, kuri iš šių pergalių / pergalė pačiam yra mieliausia? Ar namų sienos padeda? 

– Dalyvavau varžybose visame pasaulyje ir, be abejo, buvo labai gera iškovoti Pasaulio jaunimo motokroso čempiono titulą. Tačiau man labai svarbi ir viena paskutiniųjų – 2014-ųjų Didžiosios Britanijos čempionate iškovotas auksas. Sezonas man buvo labai sėkmingas, pasiekiau vieną nedidelių savo svajonių. Ir net jei dalyvaujant varžybose užsienyje mano fanų yra mažiau nei Latvijoje, jie vis tiek mane „seka“. Ypač Anglijoje, kuri tapo beveik antrais namais, daug latvių ateina palaikyti manęs varžybose. Manau jei tikėsi savimi, tai ir būsi geriausiu, nepriklausomai nuo to, ar tave supa namų sienos. 

Asmeninio archyvo nuotr./Matissas Karro
Asmeninio archyvo nuotr./Matissas Karro

– O jei turėtumėte sūnų ar dukrą... ar linkėtumėte jam ar jai tapti profesionaliu motokrosininku? 

– Iš tiesų esu apie tai galvojęs. Ne, nelinkėčiau. Tikrai ne motokrose, per daug gerai žinau ką teko patirti pačiam ir nenorėčiau, kad mano vaikas sulauktų to paties. Ypač dėl traumų ir įvairių sužeidimų. O dėl kitų sportų – tik didžiuočiausi. 

– Kas, jūsų manymu, svarbiausia motokrose norint būti sėkmingu, siekti aukštumų? 

– Viskas: svajonės, motyvacija, žmonės, esantys greta tavęs, treniruotės ir fizinė būklė. Jei visa tai turi ir daug dirbi, sėkmė ateis. 

Asmeninio archyvo nuotr./Matissas Karro
Asmeninio archyvo nuotr./Matissas Karro

– Netrukus debiutuosite „Arenacross Baltic Cup“ varžybose, kaip manote, kas svarbiausia joms ruošiantis? 

– „Arenacross“ atrodo smagiai, jau esu suplanavęs pasiruošimą šioms varžyboms, bet nesidalinsiu savo planais, kad ir konkurentai nenukopijuotų. Trasa gana kompaktiška, norint tobulai atlikti visus šuolius privalu būti nuolat susikaupus. Bet vienintelis mano tikslas – laimėti „Arenacross Baltic Cup“! Esu įsitikinęs, kad ir fanai padės – jie man visada suteikia daugiau energijos ir motyvacijos. 

Lapkričio 21 d. trisdešimt stipriausių motokroso meistrų iš Baltijos ir kitų šalių susitiks Rygos arenoje, kur „Arenacross Baltic Cup“ varžybos bus surengtos pirmą kartą. Tai bus II-asis šių metų varžybų serijos etapas. Finalinės „Arenacross Baltic Cup“ varžybos vyks Kauno „Žalgirio“ arenoje lapkričio 28 d. Kiekvieno iš šių etapų finale susikaus po 30 sportininkų, įveikusių kvalifikacinius važiavimus. Varžybos vyks trijose klasėse: vaikų (50 cc), „MX 2“ ir „Open Pro“, aštuoni greičiausi motociklininkai vienas prieš vieną susikaus superfinale. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką