2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Lietuvos automobilių sportas švenčia 80 metų jubiliejų

Lietuvos automobilių sportas šiemet švenčia solidų 80-ąjį jubiliejų. Šia proga Lietuvos automobilių sporto, gimusio 1931-iaisiais – vos dešimtmečiu vėliau nei krepšinis, bendruomenė vakar rinkosi Kaune, kur įvyko Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) organizuotas paminėjimo renginys.
Automobilių sporto Lietuvoje istorinės akimirkos
Automobilių sporto Lietuvoje istorinės akimirkos / iš asmeninio archyvo

Pasak renginio dalyvius ir svečius sveikinusio LASF prezidento Gintaro Furmanavičiaus, „nors šiandieninis automobilių sportas tiek technika, tiek varžybų formatu mažai kuo beprimena pokario laikus, lenktynininkų azartas ir ryžtas nugalėti liko nepakitęs. Jeigu prieš kelis dešimtmečius ryškiausiomis autosporto žvaigždėmis buvo ralio lenktynininkai (Stasys Brundza, Kastytis ir Arvydas Girdauskai ir kiti),  tai šiandieninis automobilių sportas Lietuvoje jau seniai nebe vien tik ralis. Pergalėmis Europoje Lietuvą garsina ir kroso bei ralio – kroso lenktynininkai, šalies visureigininkai, dalyvaujantys visame pasaulyje populiariuose bekelės maratonuose, prizines vietas vakaruose laimintys žiedinių lenktynių dalyviai. Be abejo, prie Lietuvos automobilių sporto populiarinimo daug prisideda ir varžybų organizatoriai, kurių rengiamos lenktynės sutraukia ne tik dešimtis tūkstančių žiūrovų, bet ir kitų šalių sportininkus.“

iš asmeninio archyvo/Automobilių sporto Lietuvoje istorinės akimirkos
iš asmeninio archyvo/Automobilių sporto Lietuvoje istorinės akimirkos

Minint Lietuvos automobilių sporto 80-metį, Lietuvos Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys už indėlį plėtojant automobilių sportą Lietuvoje atminimo medaliais apdovanojo Europos automobilių kroso čempionato prizininką Paulių Pleskovą, 4x4 varžybų organizatorių ir dalyvį Audrių Sutkų, daugkartinį tarptautinio ilgų distancijų žiedinių lenktynių „Porsche Carrera Cup“ čempionato prizininką Joną Gelžinį, daugkartinį Lietuvos, Baltijos ir Šiaurės Europos zonos automobilių ralio čempionatų nugalėtoją Vytautą Švedą, tarptautinės kategorijos automobilių sporto teisėją Gražvydą Smetonį, buvusį lenktynininką, ilgų distancijų žiedinių lenktynių organizatorių Darių Jonušį ir nusipelniusį automobilių sporto veteraną Algirdą Rymonį.

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre susirinkusius automobilių sporto veteranus, teisėjus, varžybų organizatorius, sportininkus sveikino Kauno r. mero pavaduotojas Antanas Makarevičius, Lietuvos automobilių klubo garbės prezidentas Stasys Brundza, Lietuvos automobilių sąjungos prezidentas Rimvydas Anusauskas, Lietuvos motociklų sąjungos prezidentas Virginijus Visockis, buvęs LASF prezidentas Romas Austinskas. Kauno m. mero pavaduotojas Vytautas Vasilenko išreiškė viltį kuo greičiau išvysti lietuvišką pavardę ir „Formulės 1“ lenktynėse, o buvęs LASF garbės prezidentas Egidijus Skarbalius žemaičių tarme priminė, kad „Be damų, kantriai plaunančių tepaluotus sportininkų kombinezonus, automobilių sportas nebūtų sulaukęs šio 80-mečio“ ir palinkėjo „tiems, katrie be tekinių cypsmo neįsivaizduoja savo gyvenimo, sukt tą baranką, tik nepamiršt, kad mašinose yra ir stabdžiai“.

Jau rytoj Vilniuje, bus atidaryta proginė fotografijų paroda „80  automobilių sporto metų nuotraukose“, kurią išvys ir Kauno, Šiaulių bei Klaipėdos gyventojai. Vilniuje parodą bus galima apžiūrėti „Coffee Inn“ kavinėjė, Konstitucijos pr. 7.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką