-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Motociklininkas Šarūnas Pladas ketina vėl šturmuoti pasaulio čempionatą

Tarp Lietuvos plento žiedo motociklininko Šarūno Plado planų šiam sezonui – ne tik varžybos Lietuvoje ir Baltijos plento žiedo motociklų čempionatas Estijoje, bet ir ketinimas dalyvauti pasauliniame motociklų čempionate „World Superbike Championship“ (WSBK). Žinoma, jei sportininkas surinks pakankamą finansavimą tam.
Šarūnas Pladas „World Superbike“ etape
Šarūnas Pladas „World Superbike“ etape / Linos Markevičiūtės nuotr.

Sezono startas – šlapias

Pirmąsias šių metų varžybas, vykusias praėjusį savaitgalį „Nemuno žiede“, sportininkas vadina įdomiomis, mat lijo. „Turėjau kelias rytines treniruotes pusiau šlapioje trasoje, vėliau sekė kvalifikacija visiškai šlapioje trasoje. Važiavau labai atsargiai – turiu mažai patirties važiuojant šlapia danga „Nemuno žiede“, nes nuo 2000 m. tokiomis sąlygomis čia varžybos nevyko“, – pasakoja sportininkas. Bet važiuodamas atsargiai ir laipsniškai didindamas tempą be didesnių intrigų žiūrovams jis vis tiek pasipildė savo šimtinę taurių kolekciją, be to, džiaugiasi vertinga patirtimi.

Jau už dviejų savaičių Š. Pladas dalyvaus pirmajame ENEOS Baltijos plento žiedo čempionato etape, kuris vyks birželio 4-5 d. Estijoje. Kiti du šio čempionato etapai lauks rugpjūčio 20-21 ir rugsėjo 17-18 dienomis. WSBK etapai, į kuriuos pretenduoja mūsų sportininkas, vyks Vokietijos „EuroSpeedway Lausitz“ žiede rugsėjo 18 d. ir Ispanijos „Circuito de Jerez“ žiede spalio 16 dieną.

Mariaus Žičiaus nuotr./Šarūnas Pladas
Mariaus Žičiaus nuotr./Šarūnas Pladas

Rimtesni tikslai pasauliniam čempionatui

Pernai jis, vienintelis iš Baltijos šalių sportininkų, pirmąsyk dalyvavo WSBK, 11-ajame čempionato etape Ispanijoje. Susipažinęs su šiomis varžybomis ir pasaulinio lygio sportininkais iš arti, pasiryžo intensyviai ruoštis toliau ir vėl dalyvauti 2016-ųjų rudenį. Praėjusiais metais, nepaisant naujoko jaudulio, kritimo ir alinančio Ispanijos karščio, Š. Pladas sėkmingai finišavo (7 iš 27 dalyvių finišo nepasiekė) ir sulaukė didelio organizatorių ir kitų sportininkų dėmesio – kaip pirmasis dalyvis iš Baltijos šalių.

Šiemet motociklininkas užsibrėžė tikslą trasą įveikti nuo lyderio atsiliekant ne mažiau kaip 2-3 sek., jei startuos su savo motociklu „Yamaha R6“, arba per 1,5-2 sekundes, jei su WSBK čempionatuose dalyvaujančios komandos motociklu. „Jei sutartume su tokia komanda dėl motociklo ir technikų komandos, turėčiau žymiai didesnius šansus pagerinti savo rezultatus. Žinoma, tai yra brangiau, todėl viskas priklausys nuo finansinių galimybių“, – sako Š. Pladas.

Linos Markevičiūtės nuotr./Šarūnas Pladas „World Superbike“ etape
Linos Markevičiūtės nuotr./Šarūnas Pladas „World Superbike“ etape

Per metus – 20 padangų

Tiek pernai, tiek kol kas šiemet pasauliniam čempionatui sportininkas ruošiasi ir techniką ruošia savarankiškai. Šį sezoną jis planuoja padidinti savo motociklo variklio galingumą. Sportininkas skaičiuoja, kad šiemet treniruotėms ir varžyboms jam prireiks 15-20 komplektų padangų, taip pat nemažų lėšų varžybų startiniams mokesčiams, pavyzdžiui, WSBK dviejų etapų mokesčiai siekia 10 000 eurų.

WSBK etapus bus galima stebėti per sporto kanalus. WSBK, kaip ir „MotoGP“, susirungia stipriausi pasaulio motociklininkai. Nuo „MotoGP“ šis čempionatas skiriasi tuo, kad WSBK sportininkai varžosi serijiniu būdu gaminamais motociklais, o „MotoGP“ važiuoja specialiai kurti motociklai. Čempionatą sudarys 13 etapų, kurie vyks įvairiuose pasaulio kontinentuose.

Šarūnas Pladas – greičiausias Lietuvos plento žiedo motociklininkas. Jam priklauso „Nemuno žiedo“ ir Latvijos „Bikernieki“ žiedo (600 cm3 klasėje) greičio rekordai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius