TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Mototurizmo ralį lygina su Dakaru intelektualiems sportininkams

Lieka vos mėnuo iki masiškiausio Lietuvoje kultūrinio renginio „Ryterna modul Mototourism rally “. Rugpjūčio 18 d. ralio dalyviai po visą Lietuvą startuoja su vienu tikslu, teigiama pranešime žiniasklaidai.
„Ryterna modul Mototourism rally“: įspūdingiausi kadrai
„Ryterna modul Mototourism rally“: įspūdingiausi kadrai

„Šimtai intelektualių motociklininkų tęsia tradicija – vieną dieną po visą Lietuvą kyla istorijos ir kultūros paveldo pažinimo banga. Ir ne tik tam, kad ralio dalyviai ir organizatoriai patys pažintų. Tikime, kad masiškas pavyzdys įtraukia ir užkrečia visą visuomenę. O kad tai tiesa, rodo ir aktyvus savivaldybių palaikymas visoje Lietuvoje. Klaipėdos, Vilniaus, Palangos, Kretingos, Kauno, Utenos, Joniškio, Rokiškio, Elektrėnų, Kupiškio ir kitos savivaldybės deleguoja savo komandas vežti miestų ir rajonų vėliavas. Dalyvius pasitinkantys punktai aktyviai rengiasi priėmimui“, – sako renginio organizatorė Birutė Vaitkutė.

Ralyje svarbu ne greitis ar motociklo tipas, o kelionės planavimas, punktų ir užduočių skaitymas, planavimas ir sklandus komandinis darbas. Nemažiau svarbu ir suplanuotą strategiją įgyvendinti, o čia jau reikalinga ištvermė ir ryžtas. Kaip teigia organizatoriai, tai yra 10 valandų intelektualaus Dakaro.

Kita kartą dalyvaus jau anūkai

Ralio išskirtinis 100-mečio maršrutas kuriamas kartu su istorikais, kaip prof. dr. Aleksiejus Luchtanas ir kt. Taip pat ekspertais iš Kultūros paveldo departamento, muziejų, bendruomenių, turizmo informacijos centrų darbuotojų pagalba. Į kultūrinio ralio maršrutą suguls objektai, susiję su Valstybės šimtmečiu, Europos kultūros paveldo metais, Krašto gynyba ir partizanų kovomis bei jų vadu Adolfu Ramanausku-Vanagu, Tėvo Stanislovo gyvenimu.

„Jaučiame malonų jaudulį. Kodėl? Nes mūsų visų – dalyvių ir organizatorių – laukia ypatinga Lietuvos pažinimo „100-mečio kelionė“ Juk kitą kartą kelionėje su tokiu pavadinimu galės dalyvauti tik mūsų anūkų vaikai. Kelionės metu kartu bandysime prisiminti Lietuvą prieš 100 metų, pagalvoti apie Lietuvą dabar ir pasvajoti apie Lietuvą po 100 metų. Bet tuo pačiu tikimės, kad kiekvienas įprasmins ją savaip, – sako renginio organizatorė Birutė Vaitkutė. – Ir dar. Be 100-mečio jubiliejaus šie metai paskelbti Europos Kultūros Paveldo, kurio neatsiejama dalimi Lietuva yra, metais. Jis – Europos kultūros paveldas, kaip sako šių metų iniciatoriai, yra. ne tik literatūra, menas ar objektai, bet ir mūsų išmokstami amatai, pasakojamos istorijos, valgomas maistas ir filmai. Taigi, visa šiuo europietiško gyvenimo palikimu ir mėgausimės.“

„Ryterna modul Mototourism rally“ vyks rugpjūčio 18 dieną. Ralio metu šimtai dalyvių startuos iš bet kurios Lietuvos vietos, važiuos visų tipų ir markių motociklais. Per vieną dieną kiekviena komanda atras savo maršrutą per 40 kultūros paveldo ir istorinių objektų. Ir finišuos Birštono centre.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius