Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Penktas Dakaro etapas: paklysti dykumoje – dar ne blogiausia

Penktame Dakaro etape Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu finišą pasiekė 47-oje vietoje. Rezultatas iš pirmo žvilgsnio neypatingas, tačiau bendroje automobilių įskaitoje lietuvių ekipažas žengia 27-oje vietoje. O tai – analogiškas rezultatas pernykščiam.
Penktas Dakaro ralio etapas
Penktas Dakaro ralio etapas / „Scanpix“ nuotr.

Penktą Dakaro dieną sportininkai turėjo susidurti su stichija, nuplovusia pusę greičio ruožo: iš planuotų 447 kilometrų beliko apie 200. Nuplauta liko ir didžioji kopų atkarpa, tačiau ir likusioje greičio ruožo dalyje netrūko nei siaurų kelių serpantinuose, nei klampaus smėlio, kuriame strigo daugelis dalyvių.

Tarp tų dalyvių buvo ir A.Juknevičius. Lenktynininkas pasakojo, kad vėl paklydo ir bandydami ieškoti jiems reikiamo kontrolės punkto sutiko net lyderių dešimtuko dalyvių. Kurį laiką paklaidžioje ir radę kontrolės punktą, lietuviai nuotykių dar nebaigė: nepastebėję tramplino, sugadino „Toyota Hilux“ važiuoklę ir šis liko varomas tik užpakaliniais ratais. Važiuoti tokiu automobiliu per kopas – labai nepaprasta. „Hilux“ klimpo, o lietuviai ne kartą darbavosi kastuvais.

„Turėjome sustoti, bandėme remontuoti, bet priėmėm sprendimą važiuoti tik galine ašimi. Tokioje trasoje važiuoti galu per kopas žiauriai sunku. Bet čia yra Dakaras, ką jis mums duoda – mes priimam ir važiuojam pirmyn“, – jau pasiekęs finišą, optimizmo neprarado A.Juknevičius.

VIDEO: Antanas Juknevičius po 5-ojo Dakaro ruožo: susidūrėme su organizatorių gudrybėmis

Iš varžybų jau pasitraukę lietuviški Dakaro ekipažai likusias dienas praleis skirtingai. Benediktas Vanagas su komanda bandys išvykti iš Pietų Amerikos anksčiau nei baigsis maratonas, tuo tarpu Vaidotas Žala su kolegomis tęs Dakarą žiūrovo vaidmenyje.

Dakaro lyderių zonoje didelių naujienų nėra. Trečiame ir ketvirtame etape pasitraukus keliems rimtiems pretendentams tapti nugalėtojais, „Peugeot“ vairuotojai įsitvirtino automobilių įskaitos viršūnėje: Stephane'as Peterhanselis, Sebastienas Loebas ir Cyrilis Despres.

Motociklininkai iš Estijos toliau sėkmingai tęsia maratoną. Toomas Triisa penktame etape finišavo 41-as, o Martas Meeru – 57-as. Motociklų įskaitoje jie užima atitinkamai 35 ir 55 vietas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius