2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Pirmajame „Formula Drift“ etape lietuvis Aurimas Bakchis užėmė ketvirtą vietą

Savaitgalį savo 14-ąjį sezoną pradėjo stipriausias pasaulio šoninio slydimo čempionatas – „Formula Drift“. Long byče įvykusiame etape po itin sudėtingos kovos lietuvis Aurimas Bakchis liko ketvirtas, pergalę šventė airis Jamesas Deane‘as.
Aurimas Bakchis
Aurimas Bakchis

Abu šie sportininkai puikiai pažįstami Lietuvos aistruoliams: Aurimas Lietuvą lankė prieš trejetą metų ir sugebėjo laimėti Kačerginės „Nemuno žiede“ vykusio Rytų Europos drifto čempionato etapą, tuo tarpu Jamesas Deane‘as šventė pergalę Kaune, šalia „Žalgirio“ arenos vykusiame „Drift-Allstars“ etape.

Kvalifikacijoje užėmęs aukštą 8-ąją vietą, TOP32 kovoje Aurimas nesunkiai nugalėjo iš Dominikos respublikos kilusį Johnatają Castro, o TOP16 poroje susitiko su „Formula Drift“ debiutuojančiu lenku Piotru Wieceku. Po atkaklios kovos Aurimui pavyko įrodyti savo pranašumą ir tolimesniame etape lietuvis stojo prieš Deaną Kearney. Nesunkiai įveikęs jį, renginio vedėju vienu iš favoritų įvardintas Bakchis stojo prieš Alexą Heilbrunną. Šioje dvikovoje Aurimas kiek persistengė, o Alex pavyko pademonstruoti vieną geriausių visų varžybų pasirodymų. Varžybose galiojanti tvarka lėmė, jog „mažojo finalo“ važiavimai nėra vykdomi ir žemesnę vietą kvalifikacijoje užėmęs Aurimas turėjo užleisti vietą ant podiumo pasaulyje gerai žinomam Ryanui Tuerckui.

Jamesas Deane'as finalinėje kovoje
Jamesas Deane'as finalinėje kovoje

Šis rezultatas tautiečio nė kiek nenuliūdino – pelnyti brangūs įskaitos taškai padarė gerą pradžią kovoje dėl čempiono titulo. Šios varžybos taip pat labai svarbios Aurimo verslui: 3 iš 4 pirmų vietų užėmę atletai naudoja lietuvio gaminamus sportinius amortizatorius – „Feal Suspension“, tad šis rezultatas yra geriausia įmanoma reklama Bakchio produktams.

Varžybų nugalėtoju tapo Jamesas Deane‘as. Po septynerių metų pertraukos į „Formula Drift“ grįžęs airis dominavo visus važiavimus, priversdamas aiktelėti net daugiausiai mačiusius drifto mėgėjus. Kartu su komandos draugu Piotru Wieceku, Jamesas padėjo puikius pamatus ir daugelio jau dabar yra vadinamas sezono favoritu, tačiau savo gebėjimų airis nepervertina.

Kristapas Blušas
Kristapas Blušas

Jungtinėse Amerikos valstijose vykstantis čempionatas nuo Europoje vykstančių varžybų skiriasi dviem esminiais aspektais: teisėjavimo niuansais ir „NASCAR“ lenktynių serijos trasomis, kuriose dalyviai šonu slysta paverstame ovale. Būtent šios trasos dažniausiai sustabdo bet kurio ne iš Amerikos kilusio debiutanto šturmą – ar jos sustabdys Jamesą Deane‘ą bus galima pamatyti jau už trejeto savaičių.

Varžybose jau trečią sezoną pradėjusiam latviui Kristapui Blušui sekėsi ne taip gerai: susidūręs su techninėmis problemomis kvalifikacijos metu, latvis tenkinosi 13-u rezultatu. TOP32 įrodęs savo pranašumą prieš Robbie Nishida, Kristapas stojo į kovą su favoritu iš Norvegijos – Fredriku Aasbo. Itin kontraversiško važiavimo metu Blušas puikiai sekė norvegą, tačiau buvo kiek per agresyvus ir padaręs klaidą apsisuko. Teisėjams ilgai diskutavus, ar Aasbo važiavimas negalėjo daryti įtakos Blušo klaidai, kaltė vis tik buvo palikta latviui. Savo nepasitenkinimą sprendimu Kristapas pademonstravo vizualiai – visą Long byčo trasą paskandino padangų dūmuose.

Artimiausias „Formula Drift“ etapas įvyks balandžio 28-29 dienomis Orlande, Floridos valstijoje. Artimiausias Lietuvos drifto čempionato PRO lygos etapas įvyks pirmąjį gegužės savaitgalį Rygoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką