2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Po traumos į ralio trasą sugrįžtantis V.Švedas: niekada nesijaučiau toks išalkęs

Šią savaitę vyksiantis „300 Lakes Rally“ – ypač laukiama šventė ne vien automobilių sporto aistruoliams, bet ir daugkartiniam šalies čempionui Vytautui Švedui. Prieš du mėnesius ranką susižalojęs lenktynininkas pirmąkart karjeroje buvo priverstas vidury sezono padaryti ilgą pauzę.
Vytautas Švedas
Vytautas Švedas
Temos: 1 Vytautas Švedas

„Per 14 metų iki šiol nebuvau praleidęs nė vienų lenktynių Lietuvos ralio čempionate. Dar nėra buvę, kad sezono viduryje jausčiau tokį lenktynių badą ir ilgėčiausi to sportinio adrenalinio. Taigi artėjančio „300 Lakes Rally“ laukiame ne tik su tam tikra nostalgija, bet ir dideliu ilgesiu“, – sakė jau ketvirtadienį į Zarasus pajudėsiantis V.Švedas.

Pasak jo, šiųmetis sezonas atrodo keistai ir netgi įdomiai. Kadangi žiemiški raliai buvo atšaukti, o „Žemaitijos“ etape V.Švedas su šturmanu Žilvinu Sakalausku nestartavo, per aštuonis mėnesius ekipažas tėra dalyvavęs vienose rimtose lenktynėse. Gegužės pabaigoje Talsio ralyje jie trečiąkart iškovojo prestižinį trofėjų – čempionų taurę.

Lietuvos čempionų titulą ginančių kauniečių kortos gerokai susimaišiusios, nes po neįvykusių žiemos varžybų visi likę etapai tapo įskaitiniai. Vadinasi, šiemet nebegalios „vieno minuso“ taisyklė, kuomet blogiausias sezono rezultatas būdavo nubraukiamas, o galutinėje rezultatų suvestinėje skaičiuojami visi likusieji.

Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas
Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas

„Niekas čia tavęs nelaukia ir nesidairo, kada tu grįši. Varžovai renka taškus ir bėga į priekį. Juos pavyti tampa labai sudėtinga, – realistiškai į situaciją žvelgia V. Švedas. – Dabar mano pagrindinis tikslas ir noras – važiuoti, nes iki šiol sportinio vairavimo buvo nedaug. Sieksiu, kad trasoje jausčiausi komfortiškai ir kol kas visu šimtu procentų „neveikianti“ ranka nesutrukdytų kuo greičiau pasiekti finišą. Galbūt sportinės formos trūkumus kompensuos tas azartas ir troškimas važiuoti greitai.

Nesu tikras, kas su ranka atsitiks ilgesniuose greičio ruožuose, kai jai teks daug krūvio dirbant vairu. Čia jau prisideda ir psichologinis faktorius. Privalu pasitikėti visu savo kūnu, jog atliksi būtent tą judesį ar manevrą, kuris tam tikrą akimirką bus pats reikalingiausias. Reabilitacijos metu, kilnodamas svarmenis, akivaizdžiai jaučiau, kad dešinė greičiau nuvargsta, kur kas labiau dreba ir pakelia mažesnį svorį, negu kairioji, kuri paparastai būdavo silpnesnė.“

Dešinės rankos traumą birželio pradžioje V.Švedas patyrė sportuodamas dviračiu. Po kritimo lūžo pirštas, plyšo peties raumenys ir sausgyslė bei atskilo raktikaulio fragmentas.

Alfonso Rakausko nuotr./V.Švedas ir Ž.Sakalauskas
Alfonso Rakausko nuotr./V.Švedas ir Ž.Sakalauskas

Sportininkas nepamiršo padėkoti medikams, padėjusiems išgyti per bemaž rekordiškai trumpą laiką. Pirminė prognozė žadėjo, kad gydymas ir reabilitacija turėtų užtrukti kone dukart ilgiau. Į pagalbą stoję Lietuvos olimpinės rinktinės kineziterapeutas Kęstutis Laurinskas ir fizinio rengimo treneris Mindaugas Pocius savo darbą atliko tiesiog preciziškai. Per artimiausias varžybas V. Švedas planuoja sutvarstyti petį specialiu pleistru ir neatmeta, jog gali prireikti nuskausminamųjų.

„Vakar atlikome minimalius automobilio bandymus. Šiek tiek prisiminiau sportinio vairavimo įgūdžius. Prieš kelias dienas Kačerginės „Nemuno žiede“ dalyvavau filmavime, tad turėjau progos sportiškiau pavažiuoti asfaltu, pajusti automobilio slydimą. Tai buvo geros pratybos prieš šių metų ralį Zarasuose, kurio trasą sudarys nemažai kelių su asfalto danga“, – apie kuklias treniruotes pasakojo „Juta-Bauer Rally Team“ ekipos lenktynininkas.

Jis džiaugiasi „300 Lakes Rally“ dalyvių sąraše matydamas rekordinį ekipažų skaičių, tarp kurių ir svečiai iš kitų šalių, ir sugrįžę mūsiškiai sportininkai: „Su Dominyku Butvilu teko nemažai lenktyniauti prieš kelerius metus kovojant dėl tos pačios „300 Lakes Rally“ nugalėtojų taurės. Atmintyje vis dar išlikusios trys ligšiolinės mūsų ekipažo pergalės šiose lenktynėse.“

Alfonso Rakausko nuotr./V.Švedas ir Ž.Sakalauskas
Alfonso Rakausko nuotr./V.Švedas ir Ž.Sakalauskas

Pašnekovas prognozuoja, kad šįkart „300 ežerų ralis“ bus dar įdomesnis dėl organizatorių parengtų naujų greičio ruožų su asfaltine kelio danga. Vienas tokių – itin greitas kelias Dusetos-Degučiai. Visa tai dalyviams ir žiūrovams suteiks daugiau intrigos, azarto bei nežinomybės.

Netikėtai užsitęsusią varžybų sausrą V.Švedas žada numalšinti sezono pabaigoje startuodamas papildomose varžybose. Jei nekils nenumatytų kliūčių, po pasirodymo „300 Lakes Rally“ kauniečių tandemas startuos ne tik likusiuose dviejuose Lietuvos ralio čempionato etapuose Elektrėnuose bei Druskininkuose, bet ir rugsėjo viduryje Liepojoje vyksiančiame Europos čempionato etape.

„Turėtų būti labai įdomi metų pabaiga. Po smarkiai užsitęsusios vangios lenktynių sezono pradžios, jam įpusėjus, mes pereiname į pakankamai aktyvų režimą ir žadame startuoti kas kelias savaites. Tikiuosi, kad ateityje tokio varžybų, adrenalino ir greičio alkio daugiau neteks pajausti. Esu dėkingas, kad net ir tuo sunkiu periodu, kai negalėjau pasirodyti trasoje, nuolat jaučiau komandos rėmėjų ir sirgalių palaikymą“, – kalbėjo V.Švedas.

Rugjūčio 12-13 dienomis Zarasų apylinkėse vyksiančio „300 Lakes Rally“ dalyvių lauks 12 greičio ruožų, kurie iš viso drieksis apie 137 km. Daugiau kaip trečdalį trasos sudarys asfaltuoti keliai. Prie starto linijos turėtų išsirikiuoti per 70 ekipažų. V.Švedui su Ž.Sakalausku suteiktas antras startinis numeris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką