Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Poligone karinę techniką pakeis „Lithuanian Baja – Perimetras“ čempionato lenktynininkai: tykos begalė siurprizų

Rugsėjo 4-5 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje karinę techniką pakeis sportiniai visureigiai, motociklai, keturračiai ir bagiai. Čia vyks trečiasis „Lithuanian Baja – Perimetras“ Čempionato ir Taurės etapas. Organizatoriai žada, kad trasos bus ne ką lengvesnės nei Dakare, rašoma pranešime.
„Lithuanian Baja – Perimetras“ akimirka
„Lithuanian Baja – Perimetras“ akimirka / Organizatorių nuotr.

„Lithuanian Baja – Perimetras“ Čempionatas ir Taurė keliasi į klaidžius Pabradės poligono smėlynus pušų apsuptyje. Ten yra vienos sudėtingiausių ir negailestingiausių trasų bekelės lenktynėms Lietuvoje, bet „Perimetro“ užgrūdinti dalyviai jų ne tik nebijo, bet ir nori. Tad rugsėjo 4-5 dienomis trečiasis etapas vyks tik klastinguose Generolo Silvestro Žukausko poligono smėlynuose.

„Visi dalyviai labai norėjo poligono, Krašto apsaugos ministerija kartu su poligono administracija rado galimybę surengti lenktynes poligone, tad visas veiksmas ten ir vyks. Tiek visi greičio ruožai, tiek serviso parkas, tiek naktinis orientacinis ruožas „Adventure“ klasės dalyviams bus poligone“, – išpildytus „Lithuanian Baja – Perimetras“ čempionato dalyvių norus dėstė Gediminas Grigaitis.

Sportininkų pirmąjį rugsėjo savaitgalį lauks 3 greičio ruožai, kurių bendras ilgis sieks 148 km. „Adventure“ įskaitos dalyvių laukia 234 km ilgio ruožas dieną, ir itin sudėtingas 40 km ilgio ruožas naktį, kuriame paklydimų sugebės išvengti tik patys atidžiausi ir tiksliausi ekipažai.

Organizatorius neslepia, kad tai bus vienas sudėtingiausių etapų šių metų čempionate, mat poligonas, kaip sako pats Gediminas Grigaitis, yra žudantis.

„Šiose trasose gausu tramplinų, gilių duobių. Duobės tokio gilumo, kad įkritus į vieną, kitas, iš paskos važiuojantis automobilis, gali nepamatyti priekyje duobėje esančio visureigio. Ir jos tokios tankios, kad įsilėkus įmanoma peršokti vieną ir įgriūti į kitą, tad važiuoti reikės itin atidžiai.

Be to, trasos dangos kokybė bus siurprizas ne tik patiems dalyviams, bet ir mums, nes kai poligonu pravažiuoja vikšrinė technika, jis kardinaliai pasikeičia“, – Pabradės poligone tykančius siurprizus dėstė G.Grigaitis.

Nors trečiajame „Lithuanian Baja – Perimetras“ etape sportininkų laukia labai klastingos ir gana pavojingos trasos, jiems jos patinka. Organizatorius pats stebisi, kad nors veiksmo bei nuotykių šiose lenktynėse netrūksta, dalyviai sugeba pasiekti finišą.

„Bus sudėtinga, bet įdomu. Tikiu, kad visi mūsų čempionate važiuojantys lenktynininkai yra protingi ir nedarys vaikiškų klaidų bei neleis adrenalinui užvaldyti smegenų. Rugsėjo 4-5 dienomis laukia geros, neprognozuojamos lenktynės“, – užtikrintai sakė „Lithuanian Baja – Perimetras“ Čempionato ir Taurės organizatorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius