Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Po antros Portugalijos ralio dienos lyderius skiria vos 1 sek. persvara

Penktadienį Portugalijos WRC ralyje lyderis keitėsi net tris kartus, o dienos pabaigoje keturi greičiausi ralistai vis dar tilpo į 6 sek. intervalą. Didžiausiu dienos nelaimėliu drąsiai galime vadinti Elfyną Evansą, kuris pramušęs padangą gerokai atsiliko nuo konkurentų.
WRC organizatorių „facebook“ puslapyje patalpinta nuotr.
WRC organizatorių „facebook“ puslapyje patalpinta nuotr.

Šeštadienį pirmas dienos greičio ruožas (SS10) prasidės 10:05 val.

Dienos apžvalga

T.Neuville pradėjo dieną dar pirmaudamas bendroje ralio įskaitoje, tačiau netrukus kelius valyti priverstas sportininkas buvo aplenktas T.Katsutos. Pastarasis po puikaus spurto ryte, vėliau visgi lyderio poziciją užleido K.Rovanperai. Labiausiai problemos kamavo E.Evansą, kuris iš pradžių skundėsi tinkamai nesureguliuotu automobiliu, vėliau pramušė padangą ir dar lyg to būtų negana, jo šturmanas turėjo skaityti stenogramą iš atsarginės kopijos telefone. Tuo tarpu dieną geriausiai užbaigė S.Ogier, po pergalės paskutiniame ruože pakilęs į antrą poziciją bendroje ralio įskaitoje.

SS9

Fantastiškai dieną užbaigė GR laimėjęs S.Ogier. Gerokai aplenkęs tiek O.Tanaką, tiek T.Katsutą prancūzas pakilo iki antros vietos bendroje įskaitoje. Prieš startą šeštadienį jį nuo K.Rovanperos skirs vos 1 sek.

Apskritai, po antros ralio dienos ir pravažiuotų apie 124 km, pirmi keturi sportininkai bendroje įskaitoje vis dar tilpo į vos 6 sek. intervalą.

Labiausiai nepasisekė „Hyundai“ komandai, kurios atstovas D.Sordo paskutiniame ruože aiškiai stengėsi radikaliai sumažinti savo tempą, kad bendroje įskaitoje praleistų į priekį komandos lyderį T.Neuville. Vis dėl to galiausiai jam vis tiek nepavyko suteikti dėl čempiono titulo kovojančiam Thierry geresnės startinės pozicijos šeštadienį, kadangi ispanas netyčiomis vis vien išlaikė 0,2 sek. persvarą

Bendra ralio įskaita po SS9 atrodė taip:

Bendra įskaita po SS9
Bendra įskaita po SS9

SS8

Praktiškai identišką laiką užfiksavo GR laimėjęs K.Rovanpera ir O.Tanakas (P2 ir 0.1 sek. atsilikimas). Abu sportininkai kaip sutarę sakė, kad greičiau važiuoti jau kone neįmanoma.

Puikus pasirodymas SS8 leido O.Tanakui aplenkus S.Ogier pakilti į P3 bendroje įskaitoje. Po finišo estas atviru tekstu pripažino, kad rizikuoja viskuo dėl kuo geresnės startinės pozicijos šeštadienį.

SS7 E.Evansas pramušė padangą

Prie velsiečio problemų šiame GR prisidėjo dar ir pramušta padanga, dėl ko E.Evansas prarado apie 52,7 sek.

Nors ir D.Sordo laimėjo GR, S.Ogier priartėjo prie ralio lyderio bendroje įskaitoje visai koviniu 1,7 sek. atstumu.

Tuo tarpu Kalle Rovanpera prieš savo komandos draugą T.Katsutą bendroje įskaitoje pirmavo kone mikroskopiniu 0,2 sek. skirtumu.

SS6 Pasikeitė ralio lyderis

Ruožą laimėjo S.Ogier, bet dar svarbiau buvo K.Rovanperos fiksuotas P2 laikas ruože, kadangi jis leido bendroje įskaitoje 0,1 sek. aplenkti T.Katsutą ir tapti nauju ralio lyderiu.

Tuo tarpu E.Evansas toliau skundėsi bolido sureguliavimu ir dėl to lyderiui prarado 10,9 sek.

SS5

Įspūdingą tempą SS5 pademonstravo T.Neuville. Jam neprilygo nei O.Tanakas, nei S.Ogier ar K.Rovanpera. Tai leido belgui pakilti iki antros vietos bendroje įskaitoje.

Net 7,3 sek. belgui pralošęs Elfynas Evansas skundėsi, kad nejaučia automobilio. Ir kas blogiausia, po šio ruožo lenktynininkai serviso zonoje galėjo nebent tik pasikeisti tas detales, kurias vežasi savo automobiliuose.

Su neveikiančia hibridine variklio dalimi važiavęs D.Sordo nuo Thierry atsiliko 5 sek.

SS4

Pasikartojo analogiška situacija kaip ir SS3, kai vėliausiai startavę D.Sordo ir K.Rovanpera fiksavo geriausius laikus. Vėl laimėjęs D.Sordo šį kartą pakilo į P5 bendroje įskaitoje, bet nuo lyderio dar atsilikinėjo 6,4 sek.

Tuo tarpu T.Katsuta (finišavo ruože P5) mikro dvikovoje dėl lyderio pozicijos bendroje įskaitoje dar 0,4 sek. nutolo nuo O.Tanako (P6 ruože ir antras bendroje įskaitoje) ir jau pirmavo ralyje beveik dvejomis sekundėmis.

SS3 T.Katsuta tapo ralio lyderiu

„Šiame ruože kelio danga buvo gerokai sausesnė, todėl turėjau daugiau kelio valymo. Neturėjau jokių šansų užfiksuoti bent kiek geresnį laiką“, - po finišo skundėsi tik P7 likęs ir 8 sek. atsilikęs T.Neuville.

Netrukus tuo pasinaudojo vienas iš paskutiniųjų startavęs K.Rovanpera (P2 ruože), kuriam kelias jau buvo gerokai nuvalytas ir suomis sekunde pagerino O.Tanako prieš tai užfiksuotą greičiausią laiką.

Vis dėl to geriausioje pozicijoje buvo paskutinis į ruožą išvažiavęs D.Sordo. Įtikinamai ruože laimėjęs ispanas artimiausią persekiotoją aplenkė 3,2 sek. Visgi dėl SS2 prarastų dvylikos sekundžių, po šios pergalės Dani pakilo tik iki P7 bendroje įskaitoje.

Daugiausiai iš T.Neuville vargų valant kelią išlošė T.Katsuta, kuris net ir finišavęs P4 šiame ruože, vis tiek pakilo į pirmąją vietą bendroje įskaitoje.

SS2

Antrą ralio dieną sėkmingai pradėjo T.Neuville. Pirmasis startavęs belgas atrodė, kad jautėsi gana užtikrintai ir šiek sulėtėjo tik paskutiniuose ruožo sektoriuose. Nepaisant to Thierry aplenkė daugelį vėliau už jį startavusių sportininkų ir finišavo P2 pozicijoje (nuo laimėtojo atsiliko 1,2 sek.).

Daugelio netikėtumui, belgą pranoko tik ruože laimėjęs T.Katsuta. Japonas maždaug šešiomis sekundėmis aplenkė ir S.Ogier bei K.Rovanperą.

Neblogai pasirodė ir O.Tanakas (finišavo P3), kuris šiame ruože nuo T.Neuville atsiliko tik nepilna sekunde.

Pirmieji prie starto linijos stojo čempionato lyderiai – T.Neuville ir E.Evansas, kurie tikėtina, kad valydami kelius suteiks pranašumą likusiems lenktynininkams. Šiuo atžvilgiu ypač geroje pozicijoje bus tik dalyje čempionato etapų startuojantys S.Ogier ir K.Rovanpera, kurie ant nuvalyto žvyro išvažiuos vieni paskutiniųjų ir turės kone geriausias įmanomas sąlygas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius