Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

„Riga Summer Race 2018“ sekmadienį sudrumstė skausminga avarija

Dvi dienas trukusio lenktynių festivalio „Riga Summer Race 2018“ tradicijos nekinta: viena diena paprastai skiriama endurance lenktynių mėgėjams, o kita – skirtingos technikos kovoms, kurios paprastai susideda iš dviejų važiavimų, sudarytų iš aštuonių arba dešimties ratų.
„Riga Summer Race 2018“
„Riga Summer Race 2018“

Tačiau šį kartą lenktynių scenarijų kiek pakoregavo įvykusi ganėtinai skausminga Kastyčio Volbeko avarija su „Nissan GTR“: po jos visų likusių lenktynių važiavimai buvo sutrumpinti dviem ratais.

Po „ABC Race“ pirmųjų lenktynių, startavo „Baltic Touring Cars Championship“ (BaTCC) serijos dalyviai. Šios lenktynės ilgai neužsitęsė ir jau pirmojo rato metu, besistengdamas išsiveržti į priekį, K.Volbekas patyrė avariją, po kurios lenktynės buvo sustabdytos. Apsisukęs antrame trasos posūkyje, jis sugrįžo į trasą ir dar po poros posūkių trenkėsi į atitvarus. Varžybos iš naujo buvo pradėtos beveik po valandos, pilnai išvalius trasą ir surinkus stipriai sumaitoto automobilio dalis.

Kvalifikacijos metu, sportininkas buvo pademonstravęs ganėtinai gerą rezultatą ir lenktynėse startavo iš 4 vietos. Po pakartotino lenktynių pradėjimo, didesnių incidentų pavyko išvengti: kai kurie dalyviai tiesiog švelniai apsistumdė. Kiek didesnis susidūrimas įvyko tarp Indrės Senkutės su „Vw Golf“ ir suomio Jyrki Jönkkäri su „BMW M3“, tačiau abu automobiliai nepatyrė didelės žalos ir galėjo tęsti kovą ir antrame važiavime.

Pirmųjų lenktynių metu, pirmasis finišą pasiekė latvis Roberts Rode su „Nissan 200sx“. Antrasis BaTCC lenktynių serijos važiavimas įvyko kur kas sklandžiau, o finišo tiesiąją pirmasis kirto suomis Marko Rantanen su „Lamborghini Gallardo“. Tiesa, BaTCC bendros įskaitos neturi ir visi sportininkai kovojo dėl geriausių pozicijų klasėse „Baltic GT“, „BTC1“ ir „BTC2/ TCR Trophy“.

Riga Summer Race
Riga Summer Race

Susumavus abiejų važiavimų rezultatus, „Baltic GT“ klasėje trečiąją vietą laimėjo Suomijos sportininkas Mika Virtanen su „Renault Megane Trophy“, antrąją – Roberts Rode, o pirmąją – Marko Rantanen su „Lamborghini“. „BTC1“ įskaitoje trečioji vieta teko Rusijos sportininkui Andrey Ermolov su „BMW e46 WTCC“, antroji – estui Peeter Peek su „Honda Civic“, o pirmoji – dar vienam Rusijos atstovui Andrey Yushkin su tokio paties modelio „Honda“ automobiliu.

„BTC2/ TCR Trophy“ įskaitoje ant apdovanojimų pakylos lipo net du Lietuvos sportininkai: trečiąją vietą laimėjo Alvydas Malakauskas su „BMW M3“, antrąją – suomis Jyrki Jonkkari su geltonuoju „BMW M3“, o įskaitos nugalėtoja tapo Ernesta Globytė ir „VW Golf GTI TCR“.

Puikų rezultatą pademonstravo ir „VAZ“ klasėje besivaržantis Adomas Petrovas, laimėjęs abejas lenktynes. Tik antrojo važiavimo metu žiūrovai galėjo pajusti šiek tiek intrigos ir stebėti kovą dėl pirmosios vietos, kuomet A.Petrovą įnirtingai mėgino aplenkti Toms Berzinš iš Latvijos.

Finaliniai BaTCC serijos važiavimai vyks už mėnesio, kartu su „BEC4H“ ir Šiaurės Europos zonos (NEZ) lenktynių serijomis Estijoje, „Auto24ring“ trasoje.

Visi „Riga Summer Race 2018“ lenktynių rezultatai – organizatorių internetiniame puslapyje www.batcc.eu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius