Tiesiogiai

Iš Mėlynosios salės prezidentūroje: Gitanas Nausėda skelbia savo sprendimąIš Mėlynosios salės prezidentūroje: Gitanas Nausėda skelbia savo sprendimą

Saudo Arabijos dykumoje vietos gyventojai mojuoja Lietuvos trispalve: linkėjimai Antanui ir Dariui

Draugystė nepaiso sienų, kalbos ir atstumų barjerų. Tai dar kartą įrodė vakar, sausio-4-ąją, Saudo Arabijos dykumoje užfiksuota akimirka, kurioje vietiniai gyventojai, su Lietuvos trispalve ir Saudo Arabijos vėliavomis rankose, siuntė šilčiausius linkėjimus vienam iš lietuviškų ekipažų.
Saudo Arabijos gyventojai palaiko lietuvius
Saudo Arabijos gyventojai palaiko lietuvius

Praėjusių metų Dakare lankėsi Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio draugai, kurie nusprendė iš arti stebėti sunkiausiomis pasaulio ralio lenktynėmis laikomą Dakarą. Įsitaisę dykumoje ir susiruošę ilgas valandas grožėtis banguojančia smėlio jūra skriejančiomis transporto priemonėmis, o kartu ir palaikyti draugą, jie susipažino su vietiniais arabais, sėdėjusiais visai čia pat.

Grupelė visiškai svetimų žmonių iš karto rado bendrą kalbą. Minčių ir įspūdžių lydimi pašnekesiai vijo vienas kitą jau po pirmų ištartų žodžių, o Dakaro pabaigoje saujelė žmonių, netikėtai susipažinę plika akimi neaprėpiamose Saudo Arabijos platybėse – tapo draugais.

Šiais metais, labai pamilę lietuvius ir mūsų kultūrą, vietiniai nusprendė pradžiuginti ir Lietuvoje likusius savo draugus, ir jų simpatijas pelniusį Lietuvos ekipažą. Savo iniciatyva, laikydami šį faktą visiškoje paslaptyje, jie pasiuvo Lietuvos vėliavą, pasigamino plakatą, savarankiškai išsivertę tekstą į lietuvių kalbą, ir susikrovę mantą pasuko Dakaro trasos link.

Sustoję šalia tos vietos, kur trasa lekiantiems automobiliams bus puikiai matomi, vietiniai arabai buvo pasiruošę nustebinti daug ko mačiusius lietuvius. Vediniems kilnių tikslų, matyt, ir likimas padeda. KREDA ekipažas netrukus pravažiavo trasa toje vietoje, kur stovėjo vietiniai gyventojai su vėliavomis rankose, išskleidę šiltus palaikymo žodžius siunčiantį plakatą.

„Mano draugai Lietuvos šalyje. Aš tavęs šiemet pasiilgau. Aš tavo vardu padrąsinu tavo komandą“, – skelbė rankose suspausto plakato tekstas, šalia plazdeno vėjyje valstybių, kurias skiria 5000 kilometrų, vėliavos.

Saudo Arabijos gyventojai palaiko lietuvius
Saudo Arabijos gyventojai palaiko lietuvius

Antanas Juknevičius yra labiausiai patyręs lietuvis lenktynininkas, 2021-iais pradėjęs savo 12-ąjį Dakarą. Smėlynus ir dykumas laikantis savo stichija, Dakaro panku vadinamas lenktynininkas yra tris kartus pagerinęs Baltijos šalims priklausantį geriausią rezultatą automobilių kategorijoje. 2018-aisiais A.Juknevičius organizatorių oficialiai pripažintas Dakaro ralio Legenda.

Apie trečiojo etapo lietuvių ir visų Dakaro dalyvių rezultatus skaitykite čia: Benediktas Vanagas stabiliai didina tempą – dešimtukas pasiekiamas ranka.

Motociklininko Arūno Gelažninko ir keturratininko Laisvydo Kanciaus dieną sekite čia: Trečiasis Dakaro greičio ruožas: kovą pradėjo Arūnas Gelažninkas ir Laisvydas Kancius.

VIDEO: A.Juknevičiaus įspūdžiai po antrojo Dakaro etapo: skilusi traukė ir noras pasinaudoti „elitinio piloto“ teise

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką