Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Savaitgalį Druskininkai taps šoninio slydimo gerbėjų sostine

Automobiliai paruošti, atsarginių padangų komplektai – sukrauti. Penktadienį geriausi šoninio slydimo pilotai iš visos Lietuvos trauks į Druskininkus. Slidinėjimo komplekso „Snow Arena“ aikštelėje vyks vienos įspūdingiausių sezono varžybų „Snow Drift 2015“.

Rugsėjo 18 dieną, penktadienį, nuo 17 val. šoninio slydimo profesionalai rinksis į treniruotes, o 20 val. pajudės Druskininkų centro link. Ten visi norintys galės pabendrauti su ekstremalais ir iš arti apžiūrėti varžyboms paruoštus drifto automobilius. 

Pagrindinės kovos vyks rugsėjo 19 dieną, šeštadienį. Vairuotojai treniruotėse padangas draskys jau nuo dešimtos valandos ryto, o TOP 16 kovos prasidės 17.30 val. Vienas iš varžybų organizatorių, komandos „Side to Side“ narys Gediminas Levickas tikisi, kad oro sąlygos bus palankios ir pilotai galės surengti tikrą šou.

VIDEO: Druskininkuose vyks šoninio slydimo varžybos „Snow Drift 2015“

„Kuo sausesnė danga, tuo daugiau būna dūmų ir azarto. Kai automobilis, važiuodamas dideliu greičiu ima slysti, pilotams tenka išjungti visas mintis ir baimę, kad suvaldytų automobilį ir išlaikytų šaltakraujiškumą. Šiame sporte daug lemia ne tik automobilio techninės savybės, bet ir vairuotojo įgūdžiai“, – sako G.Levickas.

Ne mažiau šoninio slydimo sporte svarbios ir kokybiškos padangos. Paprastai į varžybas pilotai vežasi ne mažiau kaip dvidešimt vienetų padangų. G.Levicko bagaže jų paruošta net trisdešimt.

„Paprastai vieno padangų komplekto užtenka vienai kovai, tai yra kelioms minutėms. Kiekviena kova susideda iš dviejų važiavimų. Jeigu pilotas žengia iki finalo, padangas tenka keisti 4 ar 5 kartus. Taip pat jų reikia ir treniruotėms. Beje, žiūrovus, kurie negalės stebėti varžybų, kviečiame atvykti į treniruotes. Jose vaizdas būna ne mažiau įspūdingas“, – kalbėjo drifto meistras.

Aistringiausi šoninio slydimo gerbėjai galės ne tik stebėti kvapą gniaužiančius pasirodymus, bet ir pasinaudoti „Drift taksi“ paslaugomis. G.Levickas pasakoja, kad ekstremaliai pasivažinėti su nutrūktgalviais pilotais dažnai ryžtasi ne tik vyrai, bet ir moterys.

„Nors adrenalino čia netrūksta, driftas yra pakankamai saugi sporto šaka. Automobiliuose yra saugos lankai, taip pat juose įrengtos specialios sėdynės su saugos diržais. Vairuotojai tokiose varžybose nukenčia labai retai. Veždami keleivius jie nenuolaidžiauja ir kaip reikiant pakelia adrenalino lygį kraujyje“, – pasakojo G.Levickas.

Druskininkų „Snow Arenos“ direktorius Andrius Stasiukynas tikisi, kad šiemet pirmąjį kartą surengtos šoninio slydimo varžybos taps dar viena sezono atidarymo tradicija.

„Snow Arena“ yra ne tik slidininkų, bet ir kitų ekstremalių sporto šakų atstovų traukos centras. Šiomis varžybomis norime ne tik nustebinti žiūrovus netradiciniu reginiu, bet ir pranešti apie aktyvaus sezono pradžią. Vieni mėgsta slidinėti su automobiliais, kiti – su slidėmis. Po mūsų stogu vietos užteks visiems“, – kalbėjo A.Stasiukynas.

Šoninio slydimo varžybose laukiama daugiau kaip 20 pilotų. Jie kausis ne tik dėl geriausiųjų vardo, bet ir piniginių prizų. Pirmosios vietos laimėtojas bus apdovanotas 800 eurų, antrosios – 600 ir trečiosios – 400 eurų prizais. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais