Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Savaitgalio 24 valandų lenktynėse Barselonoje startuos Lietuvos sportininkų komanda

Visos automobilių sporto disciplinos turi savo idealizuojamas ir į aukštumas iškeltas lenktynes, kuriose nori sudalyvauti: ralis turi savo „WRC“ seriją, bekelės maniakai – „Dakaro“ lenktynes ir dykumos ralius, o žiedinių lenktynių sporto entuziastai dūsaudami dairosi į istorines Europos trasas, kuriose paprastai galima sutikti vieną iš prestižinių lenktynių serijų: „LeMans“ 12 bei 24 valandų lenktynes, arba „Creventic“ seriją.
Pasiruošimas lenktynėms
Pasiruošimas lenktynėms / Asmeninio archyvo nuotr.

Šį savaitgalį būtent Ispanioje įvyks „Hankook 24H Barcelona“ lenktynės, kuriose varžysis ir Lietuvos sportininkai.

Komandą suvienijo bendri tikslai

Lietuvos sportininkai, kurie varžysis kartu su profesionalais iš viso pasaulio, automobilių sporte – tikrai ne naujokai. Tai – Lietuvos sporto meistrės vardą pelniusi Ernesta Globytė, šiais metais Baltijos šalių „BEC6H“ serijoje dalyvaujanti „VW Golf GTI TCR“ automobiliu. Čia ji varžosi kartu su Indre Senkute, atstovaudamos projektą „#SpeedSistersLT“. Antrasis komandos sportininkas – lenktynininkas Rokas Steponavičius. Tai – dvigubą patirtį kaupiantis lenktynininkas, prestižinėse Europos lenktynėse einantis komandos inžinieriaus pareigas, grįžęs į Baltijos regioną, sėda už „BMW“ vairo padėdamas „Telšių komandai“ siekti pergalės.

Trečiasis sportininkas – Rokas Kvedaras, kartu su dar dviem kolegomis besivaržantis toje pačioje Baltijos šalių serijoje su „VW Golf GTI TCR“, atstovaudamas „Energizer Racing“ komandą. Taigi, trasose šalia namų jis – tiesioginis Ernestos Globytės konkurentas. Dar vienas „varžovas“ ir „TCR“ tipo automobilio pilotas – Arūnas Gečiauskas, sukinėjantis dar vieno „TCR“ vairą: šis sportininkas važiavęs 12 valandų lenktynėse Belgijoje kartu su „GSR“ kolegomis bei „BEC6H“ paskutinį etapą Rygoje su komandos „Igorio lankai“ „SEAT“ automobiliu. Penktasis komandos lenktynininkas Vytenis Gulbinas – Baltijos šalių lenktynių serijoje varžosi su „Peugeot 308 RC“ automobiliu, atstovaudamas „Mažeikių ASK“ komandą. Tiesa, jam iš tiesų neblogai ten sekasi.

Taigi, vien apžvelgus rimtai nusiteikusių sportininkų sąrašą, akivaizdu: bendros svajonės ir tikslai iš konkurentų gali suformuoti stiprią komandą.

„Noras dalyvauti ir išmėginti jėgas 24 valandų lenktynėse brendo jau porą metų. Bet tik tuomet, kai radome bendraminčių, lenktynininkų, kurie turi panašų požiūrį ir didelį užsidegimą, kaip ir mes, apsisprendėme dalyvauti. „Hankook 24H Barcelona“ atstovausime „GSR by Speed Factory“ komandą. Negalėčiau pasakyti, kad komanda jaučiasi labai neramiai. Iš tiesų, jausmą galima būtų palyginti su normaliu prieš-startiniu jauduliu. Visi žinome ko susirinkome, visi turime patirties, dalis iš mūsų važiavę ir 12 valandų lenktynėse net ne po vieną, o du kartus. Mechanikų ir inžinierių komanda – tikri profesionalai, kaip ir komandos vadovas Dalius Steponavičius.“ – pasakojo komandos lenktynininkė Ernesta Globytė.

Klasėje – 12 „TCR“ automobilių

Pagal preliminarius registracijos duomenis, „Hankook 24H Barcelona“ planuoja varžytis 39 komandos, iš kurių 11 – tiesioginiai „GSR by Speed Factory“ komandos konkurentai. Kaip teigia komandos lenktynininkas Rokas Steponavičius, turintis ganėtinai daug patirties šios serijos lenktynėse, „atrankos ir techniniai patikrinimai čia iš ties griežti. Iš pradžių ketino dalyvauti kur kas daugiau komandų, ne visi patikras praėjo. Bet ir 11 konkurentų tokiose ilgose lenktynėse tikrai žada daug veiksmo. Bus ką veikti“.

„Komanda lenktynėse dalyvaus su „Audi RS3 LMS SEQ“ automobiliu. Iš esmės tai tas pats visiems pilotams įprastas „TCR“ automobilis kaip „VW Golf GTI TCR“, tik „Audi“ kėbule. Čia visas „TCR“ žavesys ir atsiskleidžia: technika praktiškai nesikeičia, nereikia iš naujo prie nieko pratintis ilgose treniruotėse. Skirtingi gamintojų sprendimai pasireiškia tik kuriant automobilio formas. Nemanau, kad komandos draugams bus reikalinga ilga adaptacija.“ – pasakojo Rokas Steponavičius.

Tuo tarpu, komandos vadovas Dalius Steponavičius buvo lakoniškas: „Šiais metais daug laiko praleidau Baltijos šalių serijos lenktynėse. Mačiau, kaip važiuoja šie sportininkai, su kuriais dirbau tiesiogiai. Manau, laukia geros lenktynės.“

Visų dalyvių kvalifikacija laukia jau šį penktadienį, 17:30 valandą vietos laiku (18.30 val. Lietuvos laiku), o lenktynių startas – šeštadienį, 08-31 dieną, 12:20 val. vietos laiku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius