2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Tauragiškiai to dar neregėjo: mieste pirmą kartą įvyks „Supermoto“ lenktynės

Jau artėjantį šeštadienį Tauragėje bus surengtas Lietuvos „Supermoto“ čempionato ir taurės etapas. Nors pagal pirminį sezono kalendorių tai turėjo būti penktosios varžybos šiemet, tačiau karantino apribojimai kiek sujaukė organizatorių planus, todėl Tauragėje dalyviai susitiks tik antrą sykį šiemet. Pirmuosius taškus jie jau pasidalijo mėnesio pradžioje vykusiame etape Elektrėnuose.
„SuperMoto“ čempionato Elektrėnuose įspūdingiausios akimirkos
„SuperMoto“ čempionato Elektrėnuose įspūdingiausios akimirkos / A.Lauciaus/LMSF nuotr.

Organizatoriai prognozuoja, kad čia skirtingose klasėse savo jėgas išmėgins daugiau nei pusšimtis dalyvių. Tauragėje laukiama ne tik mūsų šalies atletų, bet ir svečių iš artimojo užsienio. Pirmą kartą Tauragėje organizuojamos varžybos bus surengtos miesto gatvėmis, o lenktynių baze taps Vytauto stadionas.

„Tai debiutinės varžybos Tauragėje. Tokio renginio čia nėra buvę. Ne taip jau dažnai „Supermoto“ vyksta miestuose. Miesto etapą turėjo Elektrėnai, dabar organizuojame mes Tauragėje. Meras pritarė mūsų idėjai ir davė leidimą uždaryti keletą gatvių, kad galėtume suformuoti trasą.

Trasa nusidrieks miesto gatvėmis, bus greičio gesinimo zonos. Jos irgi bus įvairios – nuo pravažiuojamų greitai iki tokių, kur reikės labai smarkiai sulėtinti greitį. Taip pat stengsimės padaryti sudėtingą ir varginantį bekelės trasos segmentą, kad dalyviams nebūtų per lengva. Taigi, bus visko – nuo labai lėtų iki labai greitų atkarpų. Dalyviai čia turės parodyti visą savo meistriškumą“, – sakė renginio organizatoriai.

Žiūrovams varžybas stebėti bus patogiausia greta starto zonos, nes čia bus galima išvysti tiek bekelės, tiek asfalto atkarpą, tačiau organizatoriai leis žiūrovams patiems rinktis jų norimą poziciją stebėjimui. Pagrindinis reikalavimas – laikytis saugumo taisyklių, neperžengti stop juostų ir paisyti organizatorių bei saugos darbuotojų nurodymų.

Mažiau su šia sporto šaka susipažinusiems žiūrovams organizatoriai paaiškina, kad „Supermoto“ – tai kelių motosporto šakų derinys, kuriame reikia ypač didelio profesionalumo. Čia sportininkai važiuoja tiek asfalto danga, tiek bekele, todėl dalyviai turi sugebėti teisingai valdyti savo techniką ir kroso, ir žiedinių lenktynių stiliumi. Tiesa, bekelės elementai bus skirti tik pačių profesionaliausių klasių dalyviams. Kiti lenktynininkai važiuos trumpesne trasos dalimi, nusidriekusia tik asfaltu.

Renginio skelbimas
Renginio skelbimas

Po pirmojo, Elektrėnuose įvykusio etapo sportininkai jau išsidalijo pirmuosius sezono taškus. S5 klasėje po pirmojo etapo lyderiauja Gediminas Jomantas. SM Street įskaitoje šiuo metu pirmoje vietoje klasifikuojamas Deividas Gečys, SM50 įskaitos lyderis – Kenneth Simulask, S4 – Sven Simulask, S2 klasėje pirmame etape geriausiai pasirodė Vidmantas Vaidinauskas, o pačioje profesionaliausioje klasėje S1 pergalę šventė Povilas Leckas, už savęs palikęs praėjusių metų sezono lyderį Dominyką Diraitį, patyrusį griuvimą. SM Junior įskaitoje daugiausiai taškų šiuo metu surinkęs Matas Leckas, o SuperQuad kategorijos pirmoje vietoje klasifikuojamas Raimundas Tamošaitis.

Žiūrovai šį etapą Tauragėje galės stebėti nemokamai. Renginys liepos 25-ą dieną prasidės 13 val., tačiau šios sporto šakos gerbėjai ar patys smalsiausi žiūrovai čia turės kur akis paganyti ir gerokai anksčiau.

Pirmosios treniruotės čia prasidės nuo 9 val., o 10.45 val. numatyta kvalifikacinių važiavimų pradžia. Po jų dalyviai stos į kovą dviejuose įskaitiniuose važiavimuose, kurių rezultatas ir lems, kurie sportininkai žengs ant antrojo etapo prizininkų pakylos. Apdovanojimų ceremonija numatyta 19 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką