2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 01 08 /12:22

Tyrėjų išvados: Michaelio Schumacherio kritimas – nelaimingas atsitikimas

Trečiadienį Albervilio (Prancūzija) prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje oficialiai paskelbta Michaelio Schumacherio nelaimės tyrimo medžiaga. Nelaimę tiriantys pareigūnai sakė, kad M.Schumacheris krito ne dėl mechaninio slidžių gedimo, o Prancūzijos Alpių slidinėjimo trasos, kurioje įvyko nelaimė, ženklinimas yra geras.
Michaelis Schumacheris 2009-ųjų sausį
Michaelis Schumacheris 2009-ųjų sausį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prokuratūros tyrėjai susitikimą su žurnalistais surengė vidurdienį. Prokuratūros pastatas buvo sausakimšas, pasaulio žiniasklaidos dėmesys lenktynininko nelaimei – didžiulis. Tyrėjai žadėjo paskelbti, prie kokių išvadų priėjo, ištyrę M.Schumacherio šalme įmontuotos vaizdo kameros įrašą.

Tyrėjams taip pat pateiktas vieno Eseno gyventojo išmaniuoju telefonu darytas įrašas. Vokietis filmavo nuo kalno besileidžiančią savo draugę. Atsitiktinai į jo kadrą pakliuvo nedideliame neįrengtos trasos lopinėlyje tarp akmenų griūvantis vyras.

Vokietijos leidiniui „Spiegel“ vokietis teigė, kad jo nufilmuotas vyriškis yra būtent M.Schumacheris.

Liudininkų teigimu, M.Schumacheris leidosi atsipalaidavęs ir nedideliu greičiu – vos 20 km/val. Neįrengtos trasos plotas, kuriame jis griuvo, – iš esmės nėra sudėtingas. Ko gero, lenktynininkas tapo nepalankių aplinkybių auka – nesėkmingai griuvo ir galva pataikė į akmenį. Suskilus šalmui buvo pažeisti abu M.Schumacherio smegenų pusrutuliai. Po sudėtingų operacijų jis ištiktas komos. Medikai jo būklę vadina kritiška, bet stabilia.

Papildyta 12.22 val.

Griuvo į priekį

Spaudos konferencijos metu prokurorai patvirtino, kad M.Schumacherio kritimas buvo nelaimingas atsitikimas. Jie pabrėžė, kad tiksliai nustatyti slidininko greičio remiantis vien įrašais – neįmanoma. Sprendžiant pagal vaizdo įrašą, M.Schumacheris yra puikus slidininkas, jis leidosi nuo kalno maža posūkių amplitude. Nors nelaimės vietoje trasa nebuvo kokybiška, M.Schumacheriui tikrai pakako vietos manevrui, kad galėtų sumažinti greitį.

Jis prarado pusiausvyrą užkliuvęs už uolienos ir griuvo į priekį. Tai įvyko maždaug 9 metrai nuo trasos.

„Iš esmės filmuota medžiaga patvirtina tas aplinkybes, kurias esame atskleidę anksčiau“, – sakė tyrėjai.

Taip pat pranešta, kad M.Schumacherio slidės buvo naujos, kokybiškos, kaip ir visa slidinėjimo įranga. Taigi įranga negalėjo tapti nelaimės priežastimi. Tačiau ant jų rasta pažeidimų. Slides šiuo metu tiria ekspertai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką