15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Žiemos ralis Utenoje – naujų tradicijų kūrimas

Tradicinis žiemos ralis Lietuvoje pirmąkart startavo dar 1994 metais Visagino mieste. 2009-aisiais renginiui pakeitus geografiją ir persikėlus į Utenos regioną, šiemet „Halls Winter Rally 2013“ laukia mini jubiliejus – Utenos keliais jis startuos jau penktąjį kartą. Belaukiant varžybų starto, sausio 26-osios, išskyrėme svarbiausius įvykius, paženklinusius pastarųjų ketverių metų „Winter Rally“ istoriją.
„Halls Winter Rally 2010“
„Halls Winter Rally 2010“ / T. Tumalovičiaus nuotr.

Utenos regionas lenktynininkams pasiūlė žiemą dar nematytą maršrutą, sudarytą iš įdomių ir sudėtingų greičio ruožų. Dalyviams įveikiant trasą, plačius ir greitus posūkius be perstojo keičia siauros sudėtingos sekcijos, paįvairintos tramplinų prieskoniu. Pastarosiose norint laimėti brangių sekundžių tiek vairuotojams, tiek šturmanams tekdavo padirbėti iš peties. Ne veltui žiemos ralis Lietuvoje dabar vadinamas vienu techniškiausių Baltijos šalyse, kuriam pagyrų negaili svečiai iš užsienio.

„Winter Rally 2009“ buvo ne tik Lietuvos, tačiau ir Latvijos etapu. Kaimyninės šalies lenktynininkai į Uteną sugrįžo po dvejų metų, kuomet paskutinį kartą latvių etapu buvo rugpjūčio mėnesį vykdavęs ralis „Aukštaitija“. Nors tąkart lenktynes užtikrintai laimėjo „Škoda Fabia WRC“ vairavęs Saulius Girdauskas, didžiausią intrigą kėlusiose „Mitsubishi“ ir „Subaru“ kautynėse greitesni buvo kaimynai. Tuo tarpu žiūrovams „Winter Rally 2009“ tapo naujos renginio stebėjimo kokybės pradžia – organizatoriai jiems pasiūlė žiūrovų zonas, kuriose pradėta prekiauti maistu ir karštais gėrimais, įrengti biotualetai, o pasišildyti buvo galima prie specialiai tam užkurtų didelių laužų. Tokia renginio koncepcija puikiai pasiteisino ir išliko iki šių dienų.

2010-ieji išsiskyrė itin geru Latvijos lenktynininkų pasirodymu. Užėmusių visas keturias pirmąsias vietas kaimynų priešakyje buvo ralio nugalėtojas Janis Vorobjovas, laimėjęs lenktynes gudriu taktiniu sprendimu. Šie metai buvo ypatingi tuo, jog kartu su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija ralio organizatoriai vis daugiau dėmesio skyrė eismo saugumui skatinti. Pasitelkiant didžiulę auditoriją, kasmet raginama vairuotojus nuolat tobulinti savo vairavimo įgūdžius bei vairuoti atsakingai, puikiai suvokiant ir neviršijant savo galimybių ribų.

Jau po metų Utenoje „Halls Winter Rally 2011“ metu buvo pasiektas naujas dalyvių rekordas nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Dalyvauti norą pareiškė net 104 ekipažai. Tarp jų atvyko nemažai sportininkų iš Lenkijos. Iki tol kaimynai retai užsukdavo į Lietuvą, o tąkart atvyko aštuoni ekipažai, tarp kurių ir Lietuvoje debiutavęs „Super 2000“ kategorijos automobilis, vairuojamas Maciejaus Rzezniko. Kovoje dėl nugalėtojų vardo ir vėl pirmas keturias vietas užėmė kaimynai, iš kurių nepavejami buvo brolių Andžio ir Mario Neikšanų ekipažai.

Pernai praūžęs „Halls Winter Rally 2012“ tapo vienu iš tituluočiausių etapų visame Šiaurės Europos regione – Utenoje startavusiame ralyje prasidėjo net keturi čempionatai: Lietuvos, Latvijos, Šiaurės Europos zonos ir Baltijos šalių žiemos ralio taurės. Kaip ir metais prieš tai, taip ir pernai greičiausi buvo latviai. Antrąkart Utenoje triumfavo J.Vorobjovas, tačiau ant garbės pakylos užlipo visų trijų Baltijos šalių atstovai: antras liko Dominykas Butvilas, o trečiąją vietą užėmė estas Kasparas Koitla.

Greičiausia žiemos švente tituluojamas „Halls Winter Rally 2013“ vyks sausio 26 dieną, šeštadienį, Utenos apylinkėse. Organizatoriai planuoja, kad į jį tradiciškai atvyks maždaug šimtas ekipažų, kurių važiavimą stebės daugiau nei 50 tūkstančių žiūrovų. „Halls Winter Rally 2013“ yra pirmasis Lietuvos ir Šiaurės Europos zonos ralio čempionatų bei pirmasis Baltijos žiemos ralio taurės etapas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius