Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Žinomo lenktynininkų trenerio M.Pociaus gyvenimą pakoreguos koronavirusas: lietuvius konsultuos iš Tenerifės

Per pastaruosius kelerius metus fizinio rengimo treneris Mindaugas Pocius tapo žinomas ir mėgiamas lenktynininkų tarpe – jo parengtomis programomis naudojasi ar naudojosi daugybė mūsų šalies lenktynininkų. Tačiau Mindaugas, panašu, konsultuos nuotoliniu būdu – jo keliones iš Tenerifės į Lietuvą gali riboti koronaviruso plitimas.
Mindaugas Pocius
Mindaugas Pocius / Asm. albumo nuotr.

Tai – Dakaro ralio maratono dalyvis Arūnas Gelažninkas, Pasaulio ralio-kroso čempionato dalyvis Rokas Baciuška, lenktynininkė Indrė Senkutė, Vandens motociklų sporto Europos čempionas Gediminas Leonas, Vandens motociklų Pasaulio čempionato prizininkas Mindaugas Jačiauskas ir daugelis kitų.

Žilvino Pekarsko nuotr./A.Gelažninkas ir M.Pocius Dakare
Žilvino Pekarsko nuotr./A.Gelažninkas ir M.Pocius Dakare

Tačiau lenktynininkams teks prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų – kiek netikėtai M.Pocius gavo pasiūlymą tapti Ispanijos Tenerifės salos teniso akademijos mokyklų auklėtinių fizinio pasirengimo treneriu ir išvyko dirbti į Ispaniją.

„Apie pasikeitimą iš anksto informavau visus savo auklėtinius Lietuvoje ir skubu nuraminti visuomenę – nei Lietuvos, nei mūsų šalies lenktynininkų likimo valiai palikti nežadu ir kartas nuo karto grįšiu į Lietuvą,“ – pasakoja M. Pocius. „Visi lenktynininkai, su kuriais dirbu, turi jiems individualiai sudarytą programą, su jais čia vietoje dirba ir juos prižiūri mano kolega, o bent kelis kartus per mėnesį į Lietuvą grįžtu ir aš pats.“

Mindaugas, grįžęs į Lietuvą, jeigu reikia, pakoreguoja savo auklėtinių pasiruošimo programą, išanalizuoja progresą ir – vėl sėda į lėktuvą, kad galėtų tęsti darbą Tenerifėje.

Ispanijoje M.Pocius treniruoja ir ruošia individualias treniruočių programas tiek pradedantiems, tiek ir profesionaliems teniso žaidėjams. Nemažai profesionalų atvažiuoja treniruotis į šią salą ir ruoštis būsimoms varžyboms.

Per pirmas savaites Mindaugui teko gerokai paplušėti – reikėjo sudaryti įvairaus lygio sportininkų fizinio ruošimo programas, o dabar prasidėjo individualus darbas su teniso profesionalais.

„Labai patiko Tenerifės teniso akademijos savininkų požiūris. Mes iš karto radome bendrą kalbą ir svarbiausia, kad jie manimi patikėjo. Tai itin moderniu požiūriu pasižyminti akademija, kur stengiamasi laikytis naujausių metodikų. Todėl manau, kad čia man bus puiki galimybė ne tik pakeisti aplinką, bet ir patobulėti kaip treneriui.“

Kol kas M. Pocius pasirašė pusės metų sutartį su Tenerifės teniso akademija.

„Tenerifės teniso akademijoje mūsų užduotis – pasiekti geriausią mūsų atletų sportinę formą visais atžvilgiais. Norint mokyti ir treniruoti tarptautinio lygio teniso žaidėjus, reikia kreipti dėmesį į mažiausias detales. Mes pasamdėme Mindaugą būti Sporto ir mokslo skyriaus vadovu, jis bus vyriausias treneris, atsakingas už fizinę mūsų auklėtinių būklę. Mums patiko lietuvio patirtis – jis ugdė įvairaus lygio sportininkus – nuo pradedančiųjų, iki pasaulinio lygio atletų,“ – apie priežastis, kodėl M. Pocius sudomino Tenerifės teniso akademiją pasakojo jos savininkas Kristhopher Thomas Gray.

Mindaugo keliones tarp Ispanijos ir Lietuvos gali gerokai pakoreguoti pasaulinė koronaviruso pandemija, todėl bent kol kas M.Pocius lietuvius konsultuos per atstumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius