TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Žurnalistų akreditavimas Dakare: kelias nuo užklausos iki fotoliemenės

Jau sausio antrą dieną Paragvajuje, Asunsjono mieste prasidėjo Dakaro maratonas. Čia prie starto linijos stos 83 visureigiai, 50 sunkvežimių, 146 motociklai ir 37 keturračiai. Prieš varžybas dalyviai turėjo atvykti į administracinę ir techninę komisiją.
Administracinė komisija
Administracinė komisija / Tomo Markelevičiaus nuot.

Tačiau sportininkai ir mechanikai nėra vieninteliai, kuriems šios procedūros privalomos. Pas organizatorius turi apsilankyti ir šimtai žurnalistų, kurie pasiryžę įamžinti sunkiausias planetoje varžybas.

Kaip vyksta administracinė ir techninė komisija žiniasklaidos atstovams? Reikėtų pradėti nuo to, kad visi formalumai, registruojantis į Dakarą, žurnalistams prasidėjo prieš kelis mėnesius.

Tada organizatoriams reikėjo pateikti asmens dokumentus, darbo, vairuotojo pažymėjimą ir dar šūsnį įvairių patvirtinimų bei įgaliojimų, taip pat registruoti automobilį ir galiausiai sumokėti 3800 eurų už akreditaciją vienam žurnalistui.

Vytauto Dranginio (www.dranginis.photo) nuotr./Administracinė komisija
Vytauto Dranginio (www.dranginis.photo) nuotr./Administracinė komisija

Lietuvoje įprasta, kad akreditacijos žiniasklaidos atstovams į autosporto varžybas yra dalijamos labai paprastai, be kelių dešimčių procedūrų ir dykai. Norint dirbti Dakare, už tai reikia susimokėti.

Kitas etapas žiniasklaidos atstovų laukia jau atvykus į varžybų starto vietą.

Dažniausiai organizatoriai paskira konkretų laiką, kada kiekvienas žiniasklaidos atstovas turi apsilankyti administracinėje komisijoje.

Žinoma, šį laiką galima koreguoti, tačiau rekomenduojama laikytis tvarkos.

Atvykus į žiniasklaidos centrą yra išduodama kortelė su asmens duomenimis ir įgaliojimais, leidžiančiais patekti į tam tikras vietas bivakuose ar kitose teritorijose.

Tomo Markelevičiaus nuot./Akreditacijos kortelė
Tomo Markelevičiaus nuot./Akreditacijos kortelė

Tik su šia kortele galima patekti į administracinės komisijos vietą. Administracinė komisija – patalpa, kurioje įrengta daugiau nei dvi dešimtys skirtingų postų ir kiekviename iš jų reikia gauti antspaudą į organizatorių išduotą knygelę konkrečiam žurnalistui bei kitą knygelę, skirtą jų automobiliui.

Postai apibrėžia viską – nuo kontaktinių duomenų suderinimo, vizito pas medikus, muitinės pažymų iki žemėlapių išdavimo ar migracijos per šalių sienas formalumų.

Tomo Markelevičiaus nuot./Administracinė komisija
Tomo Markelevičiaus nuot./Administracinė komisija

Tokią pačią administracinę komisiją privalo įveikti ir komandos, tačiau jiems reikalingų aplankyti postų sąrašas gerokai ilgesnis. Žurnalistams nereikia lankytis tuose postuose, kurie tiesiogiai susiję su dalyvių varžybine dokumentacija.

Surinkus visus reikiamus antspaudus keliaujama į techninę komisiją. Čia organizatoriams reikia pristatyti automobilį, kuriuo žiniasklaidos atstovai važinės varžybų metu. Automobilis turi būti visiškai sukomplektuotas pagal organizatorių patvirtintą sąrašą.

Tomo Markelevičiaus nuot./Administracinė komisija
Tomo Markelevičiaus nuot./Administracinė komisija

Jame nurodoma, kad transporto priemonėje turi būti vaistinėlė, gesintuvas, šviesą atspindinčios liemenės, vilkimo lynas, žibintuvėlis, peilis, skirtas nupjauti saugos diržus, popierinis žemėlapis, organizatorių sumontuota palydovinė sekimo sistema ir kiti atributai.

Įsitikinę, kad automobilis sukomplektuotas, organizatoriai užklijuoja startinius lipdukus ir uždeda trūkstamus antspaudus į tą pačią kortelę, kuri buvo naudojama ir administracinėje komisijoje.

Tomo Markelevičiaus nuot./Techninė komisija
Tomo Markelevičiaus nuot./Techninė komisija

Galiausiai užpildžius antspaudais visus reikiamus laukelius galima grįžti į pradinį komisijos tašką ir iš organizatorių atsiimti visų žurnalistų taip geidžiamą fotoliemenę.

Komisijos baigėsi. „Dodge Ram“ paruoštas. Darbo įrankiai paruošti. Teprasideda Dakaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius