2025-07-09 10:09

Du lietuviai – auksiniame pasaulio čempionato laivyne: „Viena geriausių dienų karjeroje“

IQFOiL pasaulio burlenčių čempionate Danijoje besivaržantys Lietuvos olimpiečiai Rytis Jasiūnas ir Juozas Bernotas iškovojo vietas auksiniame laivyne. Trečiadienį jie jie tęs kovą tarp pasaulio geriausiųjų, rašoma pranešime.
Rytis Jasiūnas
Rytis Jasiūnas / „Sailing Energy“ nuotr.

Po dviejų kvalifikacinių plaukimų dienų R.Jasiūnas bendroje įskaitoje užėmė 7, J.Bernotas – 55 poziciją.

„Vakar buvo turbūt viena iš geriausių dienų mano karjeroje. Plaukiau labai gerai, buvo man tinkamos sąlygos – vidutinis vėjas. Du laimėti plaukimai, viena antra ir viena ketvirta vieta – rimtas pareiškimas pasaulio čempionate, daugiau nelabai ko ir gali norėti.

Prieš akis – dar dvi-trys varžybų dienos, tad reikės pasistengti, bet esu nusiteikęs kovoti dėl patekimo į medalių rungtynes“, – po pergalingos dienos dar net neišlipęs ir vandens kalbėjo R.Jasiūnas.

„Sailing Energy“ nuotr./Rytis Jasiūnas
„Sailing Energy“ nuotr./Rytis Jasiūnas

J.Bernoto teigimu, kokios oro sąlygos laukia startuose trečiadienį – sunku pasakyti.

„Vėjas – itin permainingas, kaip ir tikėjomės. Didžiąją dalį laiko sekėsi labai neblogai, tačiau buvo keli momentai, kai atrodė, kad šita vieta manęs tiesiog nekenčia. Todėl rinkausi labiau kontroliuotą plaukimą, mažiau rizikos – tokį, kuris užtikrintų vietą auksiniame laivyne“, – sakė olimpietis.

Trečiadienį Lietuvos atstovai varžysis jau nebe tarp 117 stipriausių pasaulio burlentininkų, bet tarp 60-ies geriausius rezultatus per dvi kvalifikacinių plaukimų dienas pademonstravusių.

Šiame pasaulio čempionate varžosi visi Paryžiaus olimpinių žaidynių prizininkai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą