Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 24d. 12:00

Jauniausias „Ambersail2“ įgulos narys – 14-metis Jonas Drąsutavičius: „Tai – ypatinga patirtis“

Jonas Drąsutavičius 15min iš Italijos
Monikos Svėrytės nuotr. / Jonas Drąsutavičius

Jonui Drąsutavičiui – vos 14-ika, tačiau prieš savo bendraamžius jis jau turi kuo didžiuotis. Vaikinas tapo jauniausiu buriuotoju, savo kailiu patyrusiu, ką reiškia plaukti varžybose išskirtiniu „Ambersail2“ laivu – drauge su dar 11 įgulos narių jis dalyvavo Viduržemio jūroje vykusiose lenktynėse ir įveikė atstumą nuo Palermo iki Monte Karlo.

„Labai smagu. Plaukti su „Volvo65“ laivu svajojau jau seniai, dar tuomet, kai net nebuvo planų, kad tokį turėsime Lietuvoje. Juk tokie laivai dalyvauja „Volvo Ocean Race“ varžybose, o jos – kiekvieno buriuotojo svajonė“, – 15min sakė J.Drąsutavičius.

Pirmą kartą savo akimis „Ambersail2“ jachtą jis pamatė birželį, kai ši trumpam buvo parplaukusi į Klaipėdą. Ir jau tada žinojo, kad po poros mėnesių jo laukia neeilinis nuotykis Sicilijoje – vykti į čia rugpjūčio 21-ąją startavusią regatą.

Monikos Svėrytės nuotr./Jonas Drąsutavičius
Monikos Svėrytės nuotr./Jonas Drąsutavičius

„Įspūdis – didžiulis. Plaukti tokio mąsto laivu – ypatinga patirtis. Laivas labai sportiškas, itin greitas, jis gali plaukti greičiau už vėją, tai negali nežavėti. Įspūdį paliko ir tai, kad visas laivas pagamintas iš karbono, labai įdomiai atrodo“, – kalbėjo jaunasis buriuotojas.

Su vėju J.Drąsutavičius draugauja jau seniai, buriuoti jis pradėjo maždaug 5-erių ir šiandien skaičiuoja devintą sezoną, Kaune plaukioja su „Laser“ laivu. Tiesa, iškart savarankiškai į laivą nešoko, o mokėsi iš trenerio kartu su juo plaukiodamas kateriu, galiausiai būdamas maždaug 7–8 metų pats ėmė laikyti jachtos vairą.

Vaikiną į buriavimą atvedė tėtis, daugiau nei 40 metų patirtį turintis buriuotojas Arvydas Drąsutavičius. „Iš tikrųjų labai nenorėjau eiti į buriavimą, bet tėtis sakė – reikia. Prisiverčiau, pabandžiau ir visai patiko – pirma treniruotė vyko žiemą, salėje, čia susirinko smagi kompanija, susiradau draugų. Nenorėjau eiti, nes bijojau naujų pažinčių, bijojau, kad nepritapsiu, bet visi labai šiltai priėmė, gerai jaučiausi. Taip palaipsniui ir užsikabinau“, – buriavimo pradžią prisiminė pašnekovas.

Monikos Svėrytės nuotr./Jonas Drąsutavičius
Monikos Svėrytės nuotr./Jonas Drąsutavičius

Šiandien tarp didžiausių jo pasiekimų – pergalė U12 grupės Lietuvos čempionate, jame J.Drąsutavičius nuo pat pradžių laikė lyderio poziciją ir finišavo pirmas. „Pamenu, labai tuomet džiaugiausi, ypač tuo, kad visą laiką plaukiau pirmas, šis čempionatas man labai svarbus“, – kalbėjo.

Tačiau dabar tarp ypatingų patirčių jis galės įsirašyti ir plaukimą „Ambersail2“. Pasak vaikino, „Volvo65“ laivas nuo įprastų laivų gerokai skiriasi – vien tuo, kad jis turi didesnes bures, gali plaukti greičiau už vėją, visus manevrus laive tenka daryti gerokai greičiau.

Monikos Svėrytės nuotr./Jonas Drąsutavičius
Monikos Svėrytės nuotr./Jonas Drąsutavičius

„Iš pradžių bijojau, kad man buriuoti su „Ambersail2“ neužteks jėgos, tačiau supratau, kad jos čia daug nereikia, čia vyksta komandinis darbas, todėl ta jėga pasiskirsto. Ką man pasako, tą ir darau, nors kiek neįprasta – esu pripratęs plaukti vienas, o čia dirba visi. Kita vertus, labai svarbu dirbti grupėje, įsiklausyti, susikalbėti – jei kuris nors buriuotojas nedarys savo darbo, niekas nevyks tinkamai“, – kalbėjo J.Drąsutavičius.

Būtent komanda jį ir žavi buriuojant – tiek darbas kartu, tiek visa buriuotojų bendruomenė. O buriavimas ir asmenines savybes ugdo – padeda fiziškai sustiprėti, suteikia savarankiškumo, ugdo kritinį mąstymą.

J.Drąsutavičius šiuo metu daugiausia treniruojasi Kauno mariose, Nidoje, kartais tenka išplaukti ir į jūrą. Būna, ir įvairiose stovyklose dalyvauja, jis jau spėjo aplankyti Lenkiją, Italiją, Maltą. Tuo tarpu šaltuoju sezono prakaitą tenka lieti sporto salėje, jis taip pat lanko baseiną.

„Buriuoti man labai patinka, daug apie buriavimą kalbamės ir su tėčiu, jis mane daug ko pamoko. Anksčiau piešdavomės ant lapų schemas, ką kada reikia daryti – labai įdomu“, – sakė J.Drąsutavičius.

Visas naujienas apie buriavimą sekite projekto „Su vėju!“ puslapyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:26
02:04
04:45

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką