Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 1d. 11:29

Jaunieji „optimistai“ patys išbandė „Ambersail 2 “ bures: vadina geriausiu gyvenimo įvykiu

Jaunieji buriuotojai išbandė „Ambersail 2“ jachtą
Video stop kadras / Jaunieji buriuotojai išbandė „Ambersail 2“ jachtą

Jaunieji Lietuvos „Optimist“ jachtų klasės buriuotojai pabandė, ką reiškia būti „Ambersail 2“ komandos dalimi. Savo mažus laivelius jie trumpam iškeitė į nepakartojamą patirtį skrodžiant bangas vandenynų galiūnu - akimirkų plaukiant Baltijos jūra jie veikiausiai nepamirš visą gyvenimą.

Tokį neeilinį pasiplaukiojimą augančioms buriavimo žvaigždėms suorganizuoti padėjo šiuo metu Klaipėdoje iki rudens prisišvartavusios „Ambersail 2“ įgula. Baltijos jūrą įspūdingo dydžio laive pasimatavo 25 vaikai, jiems buvo surengti du plaukimai.

„Baltija pasitiko 23-30 mazgų vėju ir kelių metrų bangomis. Vaikai džiaugsmingai priėmė šią gamtos dovaną ir šūksniai palydėdavo kiekvieną bangos užliejimą ant denio. Visi kaip sutarę kartojo, kad tai yra jų geriausias gyvenimo įvykis susijęs su buriavimu“, – 15min pasakojo drauge plaukęs buriuotojas, fotografas Dainius Čėpla.

Jis buvo ir vienas šios idėjos iniciatorių – drauge su Dariumi Antanavičiumi jiems kilo mintis padėti suorganizuoti jauniesiems optimistams buriavimo šventę, šią iniciatyvą palaikė „Optimist“ jachtų klasės buriuotojų asociacija bei Lietuvos buriuotojų sąjunga – šiuo metu Nidoje vyksta jų organizuojama stovykla U12 ir U16 grupės jauniesiems buriuotojams, nors „Ambersail 2“ plaukė U16 nariai. Neringos sporto mokykla padėjo vaikus nuvežant iki Klaipėdos.

Įgulai vadovavo, patarimus vaikams dalino bei į jų atsakinėjo Linas Ivanauskas-Linkus.

„Padovanojom šiek tiek vėjuoto įkvėpimo mažiesiems Lietuvos „Optimistams“ – būsimiems olimpiniams čempionams ir vandenynų buriuotojams. O jie mums – šypsenų ir tikėjimo ateities Lietuva“, – feisbuke džiaugėsi „Ambersail 2“ įgula.

D.Čėpla su 15min dalijasi vaizdo įrašu, video panaudota Justo Kulikausko muzika. „Džiaugiausi galėdamas nufilmuoti vaikų džiaugsmingus veidus“, – sakė jis.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką