Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 14d. 19:31

Ką turtuolių rojuje ketina veikti į Karibus bures nukreipęs Giedrius Masalskis

Giedrius Masalskis
„Ambersail 2“ įgulos nuotr. / Giedrius Masalskis

Lietuvių vandenynų Dakaro bolidu vadinama jachta „Ambersail 2“ ruošiasi naujam startui – Šv. Bartolomėjaus saloje sekmadienį prasidėjo savaitę truksianti, jubiliejinė regata „Les Voiles de Saint Barth“. 10-ąjį kartą unikalioje vietoje vykstantis renginys šiemet čia atviliojo ir 17 lietuvių buriuotojų įgulą – su komandos kapitonu Sauliumi Pajarsku „Ambersail 2“ balandžio 15 dieną pradeda įnirtingą kovą.

Šiemet balandžio 14–20 dienomis Mažųjų Antilų salyne vykstanti „Les Voiles de Saint Barth“ regata – išskirtinė. Pirmąjį jubiliejų švenčiantis renginys jau šiandien vadinamas vienu įspūdingiausių metų plaukimu Karibuose.

Prancūzijai priklausančios salos akvatorijoje Lietuvai atstovaujanti „Ambersail 2“ įgula šįkart susirungs su pajėgiais konkurentais iš tokių jūrinių valstybių kaip JAV, Vokietija, Kanada, Lenkija, Didžioji Britanija, Hong Kongas bei kitų. Lenktynės vyks kasdien trumpose, sportinio tipo distancijose, kurios iš buriuotojų pareikalaus itin greitos reakcijos, didelio meistriškumo ir stipraus komandinio darbo. Kol kas „Ambersail 2“ grupėje užsiregistravę net 12 itin pajėgių jachtų. Už užimtą vietą kasdien skiriami taškai bus svarbūs ne tik dienos rezultatų lentelėje, bet ir bendroje įskaitoje, kuri lems, kas po savaitės lenktynių lips ant apdovanojimų palyklos.

Šįkart su „Ambersail 2“ jachta regatoje startuoja gausi įgula, komandoje be kapitono savas pareigas turi ir buriuotojai Linas Ivanauskas, Tomas Ivanauskas, Ričardas Novošinskas, Arvydas Paunksnis, Ramūnas Bložė, Nerijus Eidukevičius, Andrius Mamontovas, Andrius Nikanorovas, Justas Žegunis, Jurgis Radzevičius, Tomas Tumėnas, Andrius Pranckevičius, Mindaugas Stasiulis, Ramūnas Janonis bei Giedrius Masalskis.

„Ambersail 2“ įgulos nuotr,/„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje
„Ambersail 2“ įgulos nuotr,/„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje

Su „Ambersail 2“ pastarasis jau ne kartą leidosi į plačiuosius vandenis, todėl džiaugėsi dar kartą tapęs įgulos dalimi.

G.Masalskis buriavime – ne naujokas, per šešerius metus veiklos šioje srityje jis spėjo sudalyvauti ne vienoje įspūdingoje regatoje. Tačiau „Les Voiles de Saint Barth“ jis išskiria kaip neeilinę – ją vadina Karibų Cote d‘Azur.

Šv. Bartolomėjaus sala – Prancūzijos teritorija, primenanti Europoje esančią Prancūzijos Rivjerą. Vos 9 tūkst. gyventojų turinčioje teritorijoje netrūksta prabangos. Kaip G.Masalskis sako, jei gyveni šioje saloje, jau nebereikia įrodinėti, kad turi pinigų – nerašytas statusas tau suteikiamas savaime.

Tačiau be aukšto lygio infrastruktūros, auksu tviskančių vilų ir prabangių automobilių gatvėse buriuotojams čia daug įdomesni kiti akcentai – į „Les Voiles de Saint Barth“ regatą kasmet susirenka keli šimtai įvairiausių laivų, tarp kurių – ir išskirtinės, didžiulės jachtos. Kai kurios jų –70–100, o yra net 120 pėdų dydžio.

„Ambersail 2“ įgulos nuotr,/„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje
„Ambersail 2“ įgulos nuotr,/„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje

„Saint Bartho regata – viena prestižiškiausių, čia suplaukia daug išskirtinių laivų, su kuriais įdomu ir parungtyniauti, pasigalynėti su panašiais jų. Nors būna regatų, kuriose atplauki vienas su tokiu laivu – nėra su kuo varžytis. O čia bus tikrai stiprūs varžovai, su kuriais draugaujame krante, bet jūroje – kovojame. Ir mums visai neblogai sekasi“, – kalbėjo G.Masalskis.

Jis neslepia – nors varžovai čia stiprūs ir laukia įtempta kova, „Ambersail 2“ įgula yra pasiruošusi įrodyti, kad ir Lietuvos įgula yra pasiruošusi šioje regatoje laimėti prizinę vietą. „Tikiuosi, kad blogiausiu atveju lipsime ant nugalėtojų pjedestalo, geriausiu – nugalėsime“, – lūkesčiais dalijosi G.Masalskis.

„Ambersail 2“ įgulos nuotr,/„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje
„Ambersail 2“ įgulos nuotr,/„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje

Regata ties Šv. Bartolomėjaus sala „Ambersail 2“ įgulai – jau trečioji šiais metais, vykstanti Karibuose. Dar sausį Lietuvos buriuotojai 2019-uosius pradėjo Barbadose („Barbados sailing week“), kur sugebėjo pagerinti lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą. Vasario pabaigoje jie dalyvavo lenktynėse, kurios vyko akvatorijoje šalia Šv. Martyno salos („St. Maarten Heineken“). Čia „Ambersail 2“ įgula iškovojo antrąją vietą.

G.Masalskis juokiasi – esą frazė „kartą paragavęs – negali sustot“ taikliai apibūdina jo susižavėjimą buriavimu. Maždaug prieš šešerius metus netikėtai prisijungęs prie „Ambersail“ įgulos ir pirmą kartą išplaukęs į plačiuosius vandenis jis nė pats nepajuto, kaip įsisuko į buriuotojų bendruomenę.

„Mano pirmas plaukimas buvo Barbadoso regatoje, Karibuose – labai juokinga, kad startavau iškart šokęs į didelį laivą. Tačiau, kaip sakoma, lengvų kelių neieškau. Ir nors plaukimas buvo iššūkis, jis užgrūdino, neišsigandau, priešingai – užsikabinau pakartoti šį nuotykį dar ir dar kartą“, – linksmai pasakojo G.Masalskis.

Pasak jo, tiek „Ambersail“, tiek „Ambersail 2“ tiesiog negalima nesižavėti. 60 ir 65 pėdų ilgio sportinės jachtos yra išskirtinės, sportiškos ir reikalaujančios maksimalių fizinių ir komandinių pastangų.

„Ambersail 2“ įgulos nuotr./„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje
„Ambersail 2“ įgulos nuotr./„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje

Savęs užkietėjusiu buriuotoju jis nevadina, kaip pats juokiasi, „nėra iš tų, kurie lyg išprotėję kiekvieną savaitgalį jau ieško, kur išplaukti“. „Mėgstu šiltą klimatą, mėgstu šiltus vandenis, todėl mielai prisijungiu plaukti tolimesniuose kraštuose. Nors įspūdingų plaukimų ne visuomet reikia ieškoti toli – labai smagu ir Kuršių marių regatoje“, – sakė pašnekovas.

Tačiau G.Masalskis pripažįsta – kuo vietovė tolimesnė, kuo egzotiškesnė, tuo ir gamta lietuvio akiai labiau išskirtinė, įdomi. Karibų jūros regione Giedrius buriuoja jau penktą kartą, tačiau pirmą kartą –Šv. Bartolomėjaus saloje.

Kuo buriavimas Karibuose ypatingas? „Sunku lyginti, kiekviename krašte vis kitaip. Karibuose vandens temperatūra – maždaug 26 laipsniai, oro – 28, tai jau vien tai yra fantastiška! Tiesa, čia dažnai kelioms minutėms užeina stiprus lietus – išmaudo taip, kad kiaurai permirksti, tačiau net ir jis nebaisus, nes po akimirkos vėl šviečia kaitri saulė. Būna, ir nusvylame, bet ką jau čia – niekis.

Ne taip malonu būtų Baltijos jūroje – čia ne tik kad šalta, bet ir bangos chaotiškos, todėl pats plaukimas ekstremalesnis. Tuo tarpu Karibuose bangos ateina iš vandenyno, jos aukštos, pakankamai ilgos, bet prognozuojamos, aiškesnės“, – pasakojo jis.

Tačiau be puikių orų, gražios gamtos ir palankaus vėjo, ne ką mažiau svarbu ir įgula, komanda, su kuria leidžiamasi į kelionę. O buriavime, kaip ir kalnuose – regatos patikrina žmones. Ir esą net nebūtina patirti kokią nors ekstremalią situaciją – vien tai, kad kelias dienas ar savaites tenka drauge praleisti kone ištisą parą, jau yra iššūkis, bendrai išgyventas nuotykis, po kurio visi tampa artimais draugais.

„Ambersail 2“ įgulos nuotr,/„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje
„Ambersail 2“ įgulos nuotr,/„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje

Kaip sakau – po burėmis buriamas yra toks neblogas savęs ir kitų pažinimas. Tai ir sportas, ir meditacija, ir ekstremalūs pojūčiai viename“, – kalbėjo G.Masalskis.

Kaip balandžio 14–20 dienomis „Ambersail 2“ įgulai seksis „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje – sekite 15min. Projekto „Su vėju!“ puslapyje G.Masalskis kasdien dalinsis įspūdžiais iš įvykio vietos.

Visas naujienas apie buriavimą sekite projekto „Su vėju!“ puslapyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką