Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 9d. 11:40

Klaipėdą paliko „The Ocean Race“ jachtos: prasidėjo pirmasis lenktynių etapas

„The Ocean Race Europe“ lenktynių prologas Klaipėdoje
Domo Rimeikos nuotr. / „The Ocean Race Europe“ lenktynių startas Klaipėdoje
Sekmadienio rytą su Klaipėdos uostu atsisveikino prestižinių buriavimo varžybų „The Ocean Race“ dalyviai: prasidėjo pirmasis lenktynių etapas iki Gdynės, Lenkijoje.

Klaipėdos uoste jau kelias dienas galima pasigrožėti „Volvo 65” klasės jachtomis. Penktadienį prie Klaipėdos krantų buvo surengtos prologo varžybos, šeštadienį surengtas pasiplaukiojimas su varžybų rėmėjais.

Kaip teigė įgulos „Austrian Ocean Race Project“ vadovas Gaerwin Jansen, šeštadienį oras buvo puikus, pasiplaukiojimas buvo malonus. „Ypač buvo malonu matyti žmonių, galbūt iki tol neplaukusių tokiomis jachtomis, akis“, – teigė jis. Pirmojo etapo varžyboms austrai buvo nusiteikę ryžtingai.

Į savo uostą, Gdynę, plaukiančios jachtos „Sailing Poland“ kapitonas Bouwe Bekking teigė, kad didysis iššūkis – ne žvarbus vėjas, o šaltas vanduo. Baltija vis dar šalta.

Lietuvių įgulai „Ambersail-2” vadovaujantis Rokas Milevičius taip pat pritarė, kad vanduo vis dar per šaltas, todėl buriuotojai į jachtą pasiėmė daugiau šiltų rūbų.

Jachtų laukia maždaug 300 jūrmylių etapas iki Gdynės. Prognozuojama, kad jis truks nuo 24 iki 27 valandų. Iš Gdynės buriuotojai plauks iki Stokholmo, iš jo – į pietinę Stokholmo dalį.

Antrasis varžybų startas lauks Loriante, Prancūzijoje. Buriuotojai leisis į varžybas Atlanto vandenyne.

Anot uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko, tai, kad Klaipėda tapo prestižinių varžybų starto vieta – ypatingas pripažinimas visai Lietuvai. „Gali būti, kad to svarbą suprasime tik praėjus kuriam laikui“, – sakė Klaipėdos meras.

„The Ocean Race Europe“ ir Prologo etapai:

Klaipėda – Gdynė
Gdynė – Stokholmas
Stokholmas – Pietų Švedija
Lorientas – Kaškaisas
Kaškaisas – Ispanija

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:56
00:48
00:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką