Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 03, 08:42

Lemiama diena pasaulio taurėje: ar pavyks Lietuvai iškovoti vietą finaliniame etape?

Įtempta kova, kuri nulems, ar matysime Lietuvą „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės finaliniame etape – tokia užduotis šiandien laukia Lietuvos buriavimo rinktinės, žengiančios į paskutinę ir lemiamą „SSL Gold Cup“ kvalifikacinio etapo dieną. Po dviejų intensyvių lenktyninių dienų ant vandens, Lietuva savo grupėje užima antrąją vietą – ir nuo pirmoje pozicijoje esančios Slovėnijos rinktinės, ir nuo trečioje esančio Ekvadoro juos skiria po tris taškus.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / nuotr. Aistės Noreikaitės

Antrąją lenktynių dieną atkakliai kovoję Lietuvos atstovai kol kas bendroje įskaitoje užima antrąją poziciją, tačiau, pasak kapitonės, Gintarės Volungevičiūtės Scheidt, toks rezultatas jų netenkina.

„Abu antrosios dienos startus turėjome gerus, šaunuolis mūsų vairininkas Raimondas, jis tikrai puikiai startuoja, tačiau jau plaukiant distancijoje padarėme klaidų. Tikėjomės geresnio rezultato. Dabar gavom tokį vidutinį. Šiek tiek atsiskyrėm į priekį nuo Ekvadoro rinktinės, tačiau nepakankamai, ypač žinant, kad paskutiniąją dieną lenktynių taškai dvigubinami“, – po finišo teigė G.Volungevičiūtė Scheidt.

Pasak jos, paskutiniąją dieną komandą turės ant vandens kovoti itin atsakingai, kad išsaugotų turimą poziciją ir užsitikrintų patekimą į finalinį „SSL Gold Cup“ etapą.

„Turėsime nusiteikti kovai, jei tik įmanoma, prižiūrėti kitą laivą, nepasilikti vieniems šone, bereikalingai nerizikuoti“, – teigia G.Volungevičiūtė Scheidt, komandoje užimanti taktikės poziciją.

VIDEO: Highlights - Day 2 of the SSL Gold Cup 2022 Qualifying Serie Round 2

Sutartiniu įgulos tvirtinimu, visos trys komandos turi šansą iškovoti vietą finaliniame etape – per pirmąsias kvalifikacines dienas visos įrodė, kad geba puikiai startuoti, bet kartu, kad kartais neišvengia klaidų. Sportinę įtampą ir azartą paskutiniąją dieną papildomai didins ir faktas, jog taškai paskutinės dienos abejose lenktynėse bus dvigubinami, tad kiekviena klaida kainuos dvigubai brangiau, o kiekvienas teisingas sprendimas gali padėti iškovoti pergalę.

„Manau, dabar jau tikrai jaučiamės, kaip komanda. Kiekvienas žinome savo poziciją ir veiksmus, žinome, už ką esam atsakingi ir koncentruojamės į tai. Pirmose treniruotėse dar gal atrodė, kad kai kurie nerandam savo vietos, tačiau dabar viskas susidėlioję, dirbame vieningai, mažai jau reikia kažkam priminti ką nors, visi darom savo darbą ir plaukiam. Ir plauksim gerai“, – teigė įgulos narys Emilis Valentinaitis.

Lemiamą dieną numatytos dvejos lenktynės, kurios turėtų startuoti 11:30 Lietuvos laiku. Tiesioginę kovą dėl teisės patekti į „SSL Gold Cup“ finalinį etapą galima stebėti čia. Po šios dienos, dvi daugiausiai taškų surinkusios rinktinės iškovos teisę startuoti Bahreine spalio 28 – lapkričio 28 d. vyksiančiame finaliniame etape.

„SSL Gold Cup“ – tai varžybos, kurios kovai dėl pasaulio buriavimo valstybės titulo suvienijo 56 pasaulio valstybes. Jos vyksta futbolo pasaulio taurei analogišku formatu, kur griežtai nacionaliniu pagrindu sudarytos buriavimo rinktinės kovą pradeda kvalifikaciniame, o vėliau tęsia finaliniame etape, kol paaiškėja viena komanda, verta pasaulio buriavimo valstybės titulo. Lietuva kvalifikaciniame etape kovoja birželio 1-3 dienomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką