Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Naujos olimpinės burlenčių klasės Europos čempionate – trys Lietuvos atstovai

Spalio 23 dieną Marselyje, Prancūzijoje, trys Lietuvos atstovai – Juozas Bernotas, Rokas Didrikas ir Rytis Jasiūnas – startuoja naujosios olimpinės burlenčių klasės iQFOiL Europos čempionate. Iš viso čempionate, drauge su jaunimo kategorijoje besivaržančiais sportininkais, užsiregistravo 231 buriuotojas. Lenktynės dėl čempiono titulo vyks spalio 23-28 dienomis.
iQFOiL burlentė
iQFOiL burlentė / Dainiaus Čėplos nuotr.

Iki šiol olimpinė burlenčių klasė buvo „RS:X“, tačiau 2024-ųjų olimpiadoje ją pakeis naujoji iQFOiL – burlentė, turinti povandeninius „sparnus“, kurie, esant stipresniam vėjui, padeda išvystyti dar didesnį greitį ir iškelia pačią burlentę virš vandens.

Pasak organizatorių, tai pirmas kartas, kai čempionatas šiai klasei vykdomas jūrinėje akvatorijoje, o svarbiausia – akvatorijoje, kuri numatyta 2024-ųjų olimpinėms žaidynėms.

Lenktynės žada būti konkurencingos – savo jėgas numatomoje olimpinėje akvatorijoje su naująja olimpine burlenčių klase susirinko išmėginti stipriausi buriuotojai iš 38 valstybių. Tarp jų – ir pasaulio čempionai, ir olimpiniai medalininkai.

Numatoma, kad 5 pirmąsias dienas vyks kvalifikacinės lenktynės, paskutiniąją dieną, ketvirtadienį, - finalinės Medalių lenktynės. Jose, pasak regatos nuostatų, galės startuoti 8 geriausiai kvalifikacinėse lenktynėse pasirodę buriuotojai.

Europos čempionato eigą ir rezultatus galima sekti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius