Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 26d. 17:05

Nidoje startavo Baltijos šalių „Platu 25“ jachtų čempionatas

 „Platu 25“ jachtų čempionatas
Martyno Jurkšaičio nuotr. / „Platu 25“ jachtų čempionatas

Nidoje startavo „Gero vėjo klubo“ organizuojamas Baltijos šalių „Platu 25“ jachtų klasės čempionatas. Pirmąją dieną buriuotojai drauge su iš Estijos atvykusiu tarptautinės kategorijos buriavimo teisėju Madis Ausman gilino lenktynines žinias specialiame seminare, o nuo šiandien, rugpjūčio 26 d., iki 29 d. varžysis trumpose ir dinamiškose lenktynių distancijose.

„Mūsų pirminį planą smarkiai pakoregavo visą pasaulį sukausčiusi covid-19 pandemija. Šiuo metu čia, Nidoje, turėjo vykti „Platu 25“ pasaulio čempionatas. Deja, šį renginį, dėl dalyvių sveikatos saugumo ir kelionių suvaržymo pasaulyje, teko atidėti. Vis dėlto, kol buriavimo sezonas dar nesibaigė, nusprendėme prisiderinti prie esamos situacijos ir suteiki saugias sąlygas pasivaržyti ant vandens tiems sportininkams, kurie turi galimybę atvykti prie Kuršių marių į Nidą“, – prieš startą teigė „Gero vėjo klubo“ prezidentas Mantas Klimantavičius.

Martyno Jurkšaičio nuotr./ „Platu 25“ jachtų čempionatas
Martyno Jurkšaičio nuotr./ „Platu 25“ jachtų čempionatas

Pasak jo, varžybos turėtų būti įtemptos ir azartiškos, mat orų prognozės jau net pirmąją dieną pranašauja kiek stipresnį nei vidutinį vėją – iki 7-9 m/s.

Iš viso į Baltijos šalių čempionatą užsiregistravo 17 įgulų, tarp kurių ir jau ne kartą „Gero vėjo klubo“ renginiuose bei varžybose apslankantys svečiai iš Latvijos, jachtos „Buffalo“ (kpt. Janis Benfelds) įgula. Butent ši įgula rugpjūčio 25 d. vykusiose bandomosiose lenktynėse užėmė pirmąją vietą, antrąją ir trečiąją poziciją palikusi lietuvių įguloms „Bestija“ (kpt. Algirdas Žižys) ir „ItellaTV3“ (kpt. Aistis Kalanavičius).

Martyno Jurkšaičio nuotr./ „Platu 25“ jachtų čempionatas
Martyno Jurkšaičio nuotr./ „Platu 25“ jachtų čempionatas

Čempionate teisėjaus tarptautinę teisėjo kategoriją turintis ir 2016 m. Rio olimpiadoje teisėjavęs estų teisėjas Madis Ausman. Pirmadienį jis savo patirtimi ir žiniomis dalinosi specialiai čempionato dalyviams surengtame seminare.

Baltijos šalių „Platu 25“ jachų klasės čempionato lenktynės vyks rugpjūčio 26-29 dienomis. Rezultatus galima sekti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

06:04
11:42
10:55

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką