Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 18d. 10:57

Olimpinė čempionė prabilo apie seksualinę prievartą viešbučio kambaryje

Sofia Bekatorou
„Scanpix“ nuotr. / Sofia Bekatorou

Sofia Bekatorou yra viena gerbiamiausių Graikijos sportininkių. Bet dabar 43 metų buriuotoja atvirai papasakojo apie karčią patirtį, kai ji buvo seksualiai prievartauta Graikijos buriavimo asociacijos atstovo.

S.Bekatorou yra viena sėkmingiausių Graikijos olimpiečių.

Ji laimėjo auksą 2004 metų Atėnų olimpinėse žaidynėse, po sunkios nugaros traumos iškovojo bronzą 2008 metų Pekino olimpinėse žaidynėse. S.Bekatorou tapo pirmąja Graikijos moterimi, kuriai teko garbė nešti šalies vėliavą olimpinėse žaidynėse – tai nutiko 2016 metų Rio de Žaneire.

„Scanpix“ nuotr./Sofia Bekatorou
„Scanpix“ nuotr./Sofia Bekatorou

Keturiose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi buriuotoja papasakojo apie bjaurią patirtį prieš pirmąsias savo žaidynes 2000 m. Sidnėjuje.

Jai buvo 21-eri, kai vienas buvusių Graikijos buriavimo asociacijos vadovų pasikvietė ją į viešbučio kambarį, kad esą aptartų pasirengimą olimpinėms žaidynėms.

Tačiau kambaryje vyras griebėsi seksualinės prievartos prieš jauną sportininkę.

„Aš pasakiau „ne“, vis kartojau, kad nenoriu, o jis toliau saldžiai melavo, kad čia nieko nevyksta ir bandė apsimesti linksmu, – CNN pasakojo S.Bekatorou. – Jis pareiškė, kad sustos, jei aš nenoriu, bet taip nepadarė, neklausydamas, ką jam sakau.

Verkdama ir jausdama gėdą, aš palikau kambarį, kai jis baigė ir nusirito nuo manęs.“

S.Bekatorou nepasakojo apie tai anksčiau. Ji tvirtino, jog manė, kad pasakojimas gali sudaužyti jos olimpinę svajonę ir suskaldyti Graikijos buriavimo komandą.

„Scanpix“ nuotr./Sofia Bekatorou
„Scanpix“ nuotr./Sofia Bekatorou

Graikijos buriavimo asociacija išplatino pareiškimą, raginusį olimpietę daugiau pasakoti apie šią situaciją.

Netrukus federacija paskelbė, kad pareikalavo atsistatydinti viceprezidentą Aristides Adamopoulos, į kurį ir krypsta olimpinės čempionės kaltinimai.

S.Bekatorou išpažintis buvo sutikta gražiais žodžiais Graikijoje.

„Jos sprendimas prabilti yra vertas daugiau nei 10 medalių, kuriuos ji laimėjo Graikijai“, – pareiškė Graikijos darbo ministrė Maria Syreggela.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką