Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 12d. 22:31

Pirmajame Čempionų lygos pusfinalyje triumfavo vokiečiai, lietuviai džiaugiasi – liko ne paskutiniai

Čempionų lygos finalas Maljorkoje
„Sailing Champions League“ nuotr. / Čempionų lygos finalas

Maljorkoje gegužės 9–12 dienomis vykusioje buriavimo Čempionų lygoje („Sailing Champions League“) pergalę švenčia vokiečiai. Po sekmadienį vykusio finalinio plaukimo komanda „Norddeutscher Regatta Verein“ užsitikrino pirmąją vietą – komanda triumfavo pirmame regatos etape.

Vokiečiai į pirmą poziciją išsiveržė surinkę 35,6 taškus, antroje vietoje su 39,2 taškais liko šveicarai „Club Nautique de Versoix“, trečioje – danų komanda „Kongelig Dansk Yachtklub“ (39,6 taškai).

Ketvirtoje vietoje – dar viena šveicarų įgula „Société Nautique de Genève“ (41,6 taškai), penktoje – vėlgi danai „Kaløvig Bådelaug“ (42,3 taškai), danai užėmė ir septintąją vietą, čia komanda „Frederikshavn Sejlklub“ surinko 46,8 taškus. Šeštoji vieta atiteko olandams „WV Almere Centraal (44,2 taškai), aštunta vieta – suomiams „Brändö Seglare“ (50,4 taškai).

Šios aštuonios komandos finalinėje rezultatų lentelėje išskirtos neatsitiktinai. Šeštus metus Palmos kurorte vykstanti Čempionų lyga – tik vienas iš trijų regatos etapų, kitaip vadinamų pusfinaliais. Kasmet kiekviename jų atrenkamos 8 komandos, kurios vėliau, drauge su kitais dalyviais iškovoja teisę dalyvauti finalinėje kovoje Šveicarijos Sankt Morico kurorte rugpjūčio viduryje.

Antrasis pusfinalis vyks gegužės pabaigoje Porto Cervo, Italijoje, trečiasis – liepos pradžioje Sankt Peterburge, Rusijoje.

Renginys kasmet vis plečiasi: praėjusiais metais buvo organizuojami du pusfinaliai, kurių kiekviename dalyvavo apie 30 komandų, o šiemet jų – jau trys ir beveik su 100 komandų.

Šiemet Maljorkoje dalyvavo 26 komandos. Tarp jų ir dvi lietuvių įgulos – Lietuvoje nepralenkiama „Raganosio“ įgula pasivadinusi „RS280“, ir „Gero vėjo klubas“. Komandos užėmė 22-ąją ir 25-ąją vietas.

„Baigėsi mūsų pirmoji čempionų lygos regata ir nežiūrint visų nelaimių, mes pasiekėme savo paprastąjį tikslą nelikti paskutiniais. Bendrame rezultate esame priešpaskutiniai ir turime už tai padėkoti daugybei legionierių – tiek ispanų, tiek prancūzų, kurie mums padėjo plaukimuose trūkstant vieno įgulos nario“, – po finalinės kovos feisbuke paviešintame „Gero vėjo klubo“ įraše sakė įgulos kapitonas Juozas Gordevičius.

Penktadienį klubui plaukimas nebuvo lengvas – dėl suprastėjusios vieno iš įgulos nario sveikatos, teko pasitraukti iš varžybų. Tačiau komanda įtraukusi papildomas pajėgas neliko paskutinė ir aplenkė lentelės dugne likusius slovėnus.

Paskutinės dienos apvertė ir „RS280“ komandos rezultatus. Po dešimties lenktynių buvo pakilusi į šiose varžybose rekordinę 16-ą vietą, bet vėlesniuose plaukimuose kelias pozicijas prarado.

Gegužės 9-12 dienomis Viduržemio jūroje vykstanti regata – neįprasto formato, čia tarpusavyje varžosi ne laivai, buriuotojų klubai iš skirtingų šalių.

Visas naujienas apie buriavimą sekite projekto „Su vėju!“ puslapyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:31
02:20
01:32

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką