„Tikrai labai džiaugiuosi, nes savaitė buvo labai sunki – buriavimo sąlygos buvo visiškai man nepalankios. Atsižvelgiant į mano svorį, palankiausias man yra vidutiniško stiprumo vėjas, tačiau šią savaitę vyravo lengvas arba net labai lengvas vėjas. Tad teko tikrai daug fiziškai dirbti, „pumpuoti“. Kita vertus, tai buvo puiki proga padirbėti ties savo silpnųjų vietų“, – teigia R. Jasiūnas.
Po keturių lenktynių dienų, atletas į medalių lenktynes žengia būdamas 4 pozicijoje. Tai reiškia, kad kovą medalių lenktynėse jis pradės jau pusfinalyje, kur varžysis 3-5 vietas užimantys sportininkai bei du atletai iš užimančių 6-10 vietas bei geriausiai pasirodžiusių medalių lenktynių ketvirtfinalyje. Iš pusfinalio į finalą pateks tik du sportininkai, kurie dėl prizinių vietų susirungs su šiuo metu 1-2 vietas užimančiais sportininkais.
Šiuo metu pirmą ir antrą vietas užima brazilas Mateusas Isaacas (20 tšk.) bei amerikietis Noah Lyonsas (31 tšk.). Jau aiškūs medalių lenktynių pusfinalio dalyviai, užimantys 3-5 pozicijas yra šie: turkas Onuras Cavitas Birizas (33 tšk.), R.Jasiūnas (66 tšk.) bei amerikietis Makani Andrewsas (97 tšk.).
Ketvitfinalyje varžysis 6-10 užimantys sportininkai: ispanas Antonio Medina Rodriguesas (98 tšk.), Korėjos atstovai Taehoonas Lee (108 tšk.) bei Gonhakas Choi (109 tšk.), Arubos atstovas Ethanas Westera (120 tšk.) bei šveicaras Robinas Sijanas Zico Zeley (132 tšk.).
IQFOIL žaidynių etapas Kadize Lietuvos olimpiečiui yra pirmosios šio sezono varžybos. Pasak R.Jasiūno, jis į šią galimybę varžytis medalių lenktynėse žiūri kaip į puikią pasiruošimo svarbiausioms sezono varžyboms – Europos ir pasaulio čempionatams – dalį.
Varžybų rezultatus galima sekti čia.

