Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 07, 08:44

Tėvų pėdomis: tarptautinėje „Country Cup“ regatoje – lietuvio E.Scheidto pergalė

Tarp 33 į Bodrumą Turkojoje susirinkusių stipriausių pasaulio jaunųjų buriuotojų pirmąją vietą „Country Cup“ varžybose iškovojo Lietuvai atstovaujantis Lietuvos olimpinės buriavimo vicečempionės Gintarės Volungevičiūtės Scheidt ir Brazilijos buriavimo legendos, dukart olimpinio čempiono Roberto Scheidto sūnus Erikas Scheidtas.
Erikas Scheidtas
Erikas Scheidtas / Organizatorių nuotr.

Jaunasis sportininkas taip pat pateko į geriausiųjų dešimtuką tarptautinėse „Bodrum Optimist Regatta“ varžybose, kur varžėsi su keliais šimtais konkurentų, praneša Lietuvos buriuotojų sąjunga (LBS).

Organizatorių nuotr./Ant kranto – keli šimtai buriuotojų.
Organizatorių nuotr./Ant kranto – keli šimtai buriuotojų.

Sportinį charakterį parodęs jaunasis buriuotojas lemiamą „Bodrum Optimist Regatta“ varžybų dieną, pučiant 16-18 mazgų vėjui (apie 8-9 m/s) abejose regatos lenktynėse finišavo pirmoje pozicijoje ir iš 15 vietos pakilo į 9.

Taip pat šią paskutiniąją dieną jis iškovojo užtikrintą pergalę papildomose „Country Cup“ varžybose, kur susirungė po vieną arba du stipriausius buriuotojus iš visų į Bodrum Optimist Regatta“ susirinkusių valstybių. Iš viso „Country Cup“ startavo 33 jaunieji buriuotojai iš 21 šalies.

Organizatorių nuotr./Erikas Scheidtas
Organizatorių nuotr./Erikas Scheidtas

Šios varžybos vyko toje pačioje akvatorijoje, kur šiemet liepos pradžioje įvyks pasaulio „Optimist“ čempionatas

„Erikui šiandien buvo labai gera diena, buvo geri startai ir puikiai suplaukė visas lenktynes. Vis dėlto, ko gero, labiausiai jis džiaugiasi tuo, kad jam varžybose pavyko gerai buriuoti ne tik vyraujant stipriems vėjams, kurie yra jo mėgstamiausi, bet ir pučiant silpnesniems, kadangi tai – silpnesnė jo vieta. Ruošiantis pasaulio „Optimist“ čempionatui, tai dabar yra mūsų pagrindinis tikslas – kuo daugiau treniruočių prie silpnesnių vėjų“, – po finišo teigė G. Volungevičiūtė Scheidt.

VIDEO: Erikas Scheidt iškovoja 1 vieta „Country Cup“ regatoje, 2022

Pasak Lietuvos „Optimist“ jachtų klasės asociacijos prezidentės Astos Pajarskienės, ši Eriko pergalė bei patekimas į geriausiųjų dešimtuką yra iškalbingas ir daug žadantis įvykis.

„Erikas net 4 lenktynėse finišavo pirmoje pozicijoje ir jei ne vienintelis išankstinis startas, tikėtina, kad rezultatas galutinėje įskaitoje būtų buvęs dar aukštesnis, gal net būtume išvydę jį tarp prizininkų. Šitose varžybose susirinko jaunųjų buriuotojų elitas, patys sripriausi sportininkai ir toks aukštas Eriko rezultatas yra tikrai rimtas pareiškimas. Pasaulio čempionatas vyks toje pačioje akvatorijoje kaip ir šios varžybos ir, manau, Lietuva, atstovaujama Eriko, turi tikrai realius šansus ir ten būti bent jau geriausiųjų dešimtuke“, – džiaugėsi A.Pajarskienė.

Organizatorių nuotr./Erikas Scheidtas
Organizatorių nuotr./Erikas Scheidtas

Pirmąją vietą „Bodrum Optimist Regatta“ varžybose tarp kelių šimtų konkurentų iškovojo Tailando buriuotojas Weka Bhanubandh, antrąją – Ukrainos atstvoas Sviatoslav Madonich, trečiąją – Timmy Vassallo.

Organizatorių nuotr./Erikas Scheidtas
Organizatorių nuotr./Erikas Scheidtas

Regata vyko balandžio 1-6 dienomis Bodrume, Turkijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką