Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 09, 00:25

V.Andrulytė ir J.Bernotas baigė pasirodymus pasaulio taurės etape – dėl medalių neplauks

Abu Lietuvos olimpiniai buriuotojai Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas baigė varžytis ,,51 Trofeo S.A.R. Princesa Sofia” regatoje, nepatekę į plaukimus dėl medalių.
Viktorija Andrulytė
Viktorija Andrulytė / Aistės Ridikaitės nuotr.

Penktosios ir finalinės abiem Lietuvos buriuotojams dienos sąlygas Palmos įlankoje pagaliau buvo galima vadinti ,,standartinėmis”. Pūtė vakarų vėjas 5-8 m/s (gūsiuose iki 10 m/s) vietinių vadinamas ,,jūros brizu”, praneša Lietuvos buriuotojų sąjunga (LBS).

Po pietų vėjo kryptis šiek tiek sukosi į pietus ir tai lėmė iki vėlyvos popietės užsitęsusius iQFOil plaukimus. Oro temperatūra kilo iki 18 laipsnių. Jūros brizo įsiūbuotos bangos kilo virš metro ir bangavo gana trumpu 5 sek. periodu, o tai reiškia, kad buriuotojams, kaip ir vakar, prieš nosis staiga iškildavo aukštos bei stačios vandens sienos.

Ypač šios sąlygos buvo neparankios Londono, Rio ir Tokijo Olimpinių žaidynių buriuotojui Juozui Bernotui. Žiemą treniravęsis Kipre, kur vanduo palyginus su Palmos įlanka yra lygus, Juozas vis bandė susidraugauti su Viduržemio jūros bangavimu.

iQFOil klasėje šiandien buvo suplanuoti ir įvykdyti 4 plaukimai. Juozas Bernotas pirmose šių metų varžybose liko 42 ir rytojaus medalio plaukimus nepateko. Artimiausios tarptautinės varžybos Juozo laukia gegužės 15-22 d. Gardos ežere, Italijoje.

ILCA 6 klasėje šiandien įvykdyti 2 plaukimai. Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė ir 2021 m. Pasaulio čempionato 3 vietos savininkė, Viktorija Andrulytė liko 31 ir rytojaus medalio plaukimuose taip pat nedalyvaus. Tačiau Viktorija šiandien kovojo iki galo ir po varžybų jos nuotaika buvo puiki.

Aistės Ridikaitės nuotr./Viktorija Andrulytė
Aistės Ridikaitės nuotr./Viktorija Andrulytė

,,Su trenerių komanda šiose varžybose buvome išsikėlę tikslą plaukti stabiliai, daryti gerus startus ir apsižiūrėti visą bendrą konkurencijos situaciją. Tikslus įgyvendinti pavyko ir toliau dirbsime ir treniruosimės tam, kad savo kaip atletės geriausią formą turėčiau per svarbiausias metų varžybas, kurios bus 2022 m. pabaigoje. Šios varžybos taip pat parodė, kad buriavimas tampa vis labiau profesionalesnis sportas.

Kitų šalių atletai jau turi ne tik su jais dirbančius trenerius, bet ir pinas kranto komandas, kurios rūpinasi ne tik skrydžiais, laivų paruošimu ir logistika, bet ir visomis kitomis smulkmenomis. Atletas gali pilnai koncentruotis į savo uždavinį – gerai sudalyvauti varžybose”, – varžybas apibendrino Viktorija Andrulytė. Iš Ispanijos atletė beveik iš karto keliauja į Hyeres miestelį Prancūzijoje, kur jos laukia olimpinė savaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką