Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 06, 08:13

V.Andrulytė ir J.Bernotas pateko į auksinius laivynus

Balandžio 5 d. po įvykdytų 3 plaukimų Lietuvos Olimpinė buriuotoja Viktorija Andrulytė (ILCA 6) pateko į auksinį laivyną. Pirmuose dviejuose plaukimuose sportininkė dėl gūsiuoto ir stipraus vėjo apsivertė, todėl atplaukė 26 ir 15. Trečiame plaukime viskas vyko pagal planą, taigi sportininkė atplaukė 8 ir bendroje įskaitoje šiuo metu užima 28 vietą.
Viktorija Andrulytė
Viktorija Andrulytė / Sanderio van der Borcho nuotr.

Juozas Bernotas (iQFOil) užima 37 bendroje įskaitoje. Šiandien iQFOil klasėje buvo įvykdyti net 4 plaukimui, iš kurių vienas – ilgas maratonas.

Abu Olimpiniai Lietuvos buriuotojai perlipo pirmąjį varžybų barjerą ir rytoj varžysis su stipriausiais pasaulio sportininkais.

Antrosios varžybų dienos ,,51 Trofeo S.A.R. Princesa Sofia” regatoje oro salygos tikrai nebuvo lengvesnės nei vakar. Vėjo kryptis išliko žvarbi iš šiaurės rytų - nuo kranto. O tai reiškia, kad vėjas buvo gūsiuotas ir nenuspėjamas. Vėjo greitis nuo 7 iki 10m/s, gūsiuose siekė 13 m/s. Temperatūra pakilo tik iki 13 laipsnių. Vanduo tokiomis sąlygomis būna 14 laipsnių ir dėl to buriuotojai vis dar turi rengtis savo šilčiausius buriavimo rūbus.

Tokiose sudėtingose ir šaltose sąlygose, sekasi tiems, kas yra geriausiai pasiruošę fiziškai ir psichologiškai. Sportininkai Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas visą sausį ir vasarį intensyviai ruošėsi ir treniravosi 2022 m sezonui.

Viktorija Andrulytė šiemet pradėjo pilnai dirbti su trenerių komanda iš ,,European Sailing Academy”, kuriai vadovauja du kart Olimpinis atletas ir Tokyo Olimpinis treneris Tomas Eszes. Čia sportininkė ne tik treniruojasi ILCA burinio laivo valdymo strategiją ir taktiką, bet ir stiprina savo fizinį pasirengimą. Sportininkės diena susideda iš balansinės treniruotės, kelių valandų treniruočių ant vandens. Po to, jos dar laukia ,,atsigavimo” treniruotė minant dviratį.

,,Prieš sezoną Viktorijai labiausiai reikėjo priaugti svorio, nes Viktorija yra viena lengviausių sportininkių, todėl kai pučia stiprus vėjas, ji tampa gana lėta. Per paskutinius mėnesius Viktorijai šiek tiek svorio priaugti pavyko ir aš tikrai patenkintas kaip gerai ji yra pasiruošusi sezonui”, - sako jos treneris Tomas.

Juozas Bernotas ir toliau tęsė savo treniruotes su ilgamečiu treneriu ir tėvu Gintautu Bernotu. Naujos Olimpinės klasės iQFOil treniruotės vyksta saulėtame Kipre, kur Juozas treniruojasi su Graikijos ir Kipro sportininkais bei jaunuoju kolega Roku Didriku. Turėti stiprius treniruočių partnerius buriavime yra taip pat svarbu kaip gerus trenerius, nes be tinkamų iššūkių, sportininkas tobulėja lėčiau.

,,Plaukdamas RS:X klasėje nuolat turėjau stebėti savo svorį. Mano ūgis ir svoris trukdydavo konkuruoti su lengvesniais sportininkais, ypač pučiant lengvam vėjui. Pasikeitus klasei į iQFOil, didesnis svoris tapo privalumu. Kai kurie sportininkai priaugo net iki 15 kg, kad galėtų konkurencingai varžytis”, - pasakoja Juozas Bernotas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką