Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 2d. 12:01

Lietuvos buriuotojai sezoną pradėjo skrosdami Kauno marias

Buriavimo sezono pradžia paskelbė „RS-280“ jachtų klasės čempionatas
„Red Eye Fotografija“ nuotr. / Buriavimo sezono pradžią paskelbė „RS-280“ jachtų klasės čempionatas

Jau pačią pirmąją dieną, kai, atlaisvinus karantino apribojimus, buvo leistos aukšto meistriškumo sportininkų varžybos, Lietuvos buriuotojai sportinį sezoną ant vandens atidarė su „RS-280“ jachtų klasės čempionatu. Praėjusį savaitgalį Kauno mariose įvyko pirmasis čempionato etapas.

„Mes iš esmės praradom mėnesį iš pusmetį trunkančio savo sezono. Smagu, kad galim dabar atsidaryti. Pagal prigimtį buriavimas yra atviros erdvės sportas, ir mes ten turim labai mažai kontakto“, – prieš varžybų startą teigė Lietuvos „RS-280“ jachtų klasės asociacijos prezidentas Simonas Steponavičius.

Pasak jo, čempionato metu laikomasi visų saugumo ir higienos reikalavimų – sportininkams matuojama temperatūra, krante dėvimos veidą dengiančios kaukės, sudarytos sąlygos dezinfekuoti rankas.

Profesionaliomis „RS-280“ klasės jachtomis buriuojama įgulomis, kurias sudaro ne daugiau kaip 5 įgulos nariai, kaip ir numato dabartiniai karantino saugumo reikalavimai.

„Visi sveiki, tačiau be jokių treniruočių. Buriuoti galim pradėti tik dabar, todėl šioks toks jaudulys yra. Galbūt net daugiau nei „šioks toks“, nes šiandien tikrai daug vėjo pučia“, – prieš pirmąjį startą teigė jachtos „Raganosis“ kapitonas Saulius Pajarskas.

„Red Eye Fotografija“ nuotr./Kauno mariose – pirmasis 2020 m. buriavimo sezono mūšis
„Red Eye Fotografija“ nuotr./Kauno mariose – pirmasis 2020 m. buriavimo sezono mūšis

Pirmąją varžybų dieną sportininkus pasitiko stiprus, apie 10,5 m/s vėjas, kuris varžybų pabaigoje stiprėjo net iki 15 m/s. Tądien įvyko 3 lenktynės, po kurių pirmasis trejetukas rezultatų įskaitoje išsidėstė vos vieno taško skirtumu.

Jachtos „Raganosis“ (kpt. Saulius Pajarskas) įgula su 6 baudos taškais užėmė pirmąją vietą, jachtos „Presto“ (kpt. Gintaras Kažemekaitis) įgula – antrąją vietą (7 baud. t.), jachtos „Barta“ įgula (kpt. Simonas Steponavičius) – trečiąją vietą (8 baud. t.).

Antrąją čempionato dieną vėjas sportininkų taip pat negailėjo. Dėl vėjo stiprumo startai buvo atidėti valandai, tačiau vėliau sportininkams pavyko startuoti. Visą dieną pūtė 11–12 m/s vėjas. Paskutinėse dienos lenktynėse iš 9 įgulų startavo jau tik 5 stipriausios.

Po abiejų pirmojo etapo dienų pirmąją ir antrąją bendrosios įskaitos vietas iškovojusios įgulos – „Raganosis“ ir „Barta“ – surinko po 13 baudos taškų ir eiliškumą rezultatų lentelėje dalinosi pagal tai, kuri įgula turėjo iškovojusi daugiau pirmųjų vietų.

Trečią vietą iškovojo vos tašku atsilikusi jachtos „Presto“ įgula (14 baud. t.). Ketvirtoje liko taip pat tik vienu taškų atsilikusi jachtos „Zig Zag“ (kpt. Aivaras Mieliauskas) įgula (15 baud. t.).

„Abi dienos pademonstravo, kad buriuotojai tikrai išsiilgę savo stichijos – lenktyniavo atkakliai ir negailėdami jėgų kone ribinio vėjo sąlygomis. Rimtą įgulų nusiteikimą rodo ir rezultatai, kurie keitėsi po kiekvienų lenktynių ir galutinėje įskaitoje beveik pusė laivyno išsidėstė vieno taško skirtumu. Galima sakyti, kad sezonas atidarytas su tikra sportine dvasia. Linkiu, kad tokia išliktų visą sezoną“, – po etapo finišo teigė vyriausias varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

Rikiuotė po pirmojo „RS-280“ jachtų klasės čempionato etapo:

  1. „Raganosis“ (kpt. Saulius Pajarskas) – 13 t.

  2. „Barta“ (kpt. Simonas Steponavičius) – 13 t.

  3. „Presto“ (kpt. Gintaras Kažemekaitis) – 14 t.

  4. „Zig Zag“ (kpt. Aivaras Mieliauskas) – 15 t.

  5. „Hornas“ (kpt. Šarūnas Abraitis) – 19 t.

  6. „LTU333“ (kpt. Gediminas Sirvydas) – 21 t.

  7. „Verdenė Plius“ (kpt. Gražvydas Lukoševičius) – 37 t.

  8. „Alfeta“ (kpt. Mantas Sakalauskas) – 43 t.

  9. „Levante“ (kpt. Benas Martišauskis) – 44 t.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:03
01:44
43:35

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką