2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2018 12 27 /2018 12 28

Po pergalės Antarktidos maratone kitame pasaulio krašte buvo užstrigę dar 5 dienas

Penktadienį 15min studijoje apsilankė Antarktidos maratono nugalėtoja Roma Puišienė, kuri tapo pirmąja Lietuvos atstove, laimėjusia šias varžybas. Maratonas vyko gruodžio 13 dieną, tačiau į Lietuvą sugrįžti jiems pavyko tik prieš pat Šv. Kalėdas. Dėl kilusios pūgos R.Puišienei su vyru teko pasilikti Antarktidos stovyklavietėje dar penkias dienas. Iškart po šventinio maratono bėgikai apsilankė 15min studijoje ir pasidalino savo įspūdžiais.
Algirdas Puišys ir Roma Puišienė
Algirdas Puišys ir Roma Puišienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Verslininkė Roma Puišienė pasakojo, kad šiam iššūkiui pasiryžo, kai per praėjusių metų Kalėdas starto numerį Antarktidos maratone gavo dovanų nuo savo vyro Algirdo Puišio. Iki tol intensyviai ji nėra bėgiojusi – įprastai važinėdavo kalnų dviračiu. Moteris yra atstovavusi Lietuvai pasaulio ir Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatuose.

Intensyviam pasirengimui lietuvė turėjo metus – kompaniją treniruotėse palaikydavo jos vyras A.Puišys, kuris Antarktidos maratone bėgo visą laiką kartu su žmona. Lietuviams treniruočių planą rengiantis šioms varžyboms buvo sudaręs maratonininkas Ignas Brasevičius.

Sakome, kad laimėjome mes, nes vyras tikrai labai padėjo visą laiką

VIDEO: Po pergalės Antarktidos maratone kitame pasaulio krašte buvo užstrigę dar 5 dienas

Pati Puišių šeimyna – spalvingos asmenybės. Dr. Algirdas Puišys yra buvęs biatlonininkas, o šiuo metu dirba Vilniaus Implantologijos centre gydytoju.

Pati Roma Puišienė yra verslininkė, tačiau ženkliai prisideda prie sporto plėtros Lietuvoje. Nuo šių metų ji tapo Vilniaus maratono tarybos vadove, o praėjusiais metais Vilniuje suorganizavo pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatą.

Organizatorių nuotr./Roma Puišienė kerta finišo liniją Antarktidos maratone
Organizatorių nuotr./Roma Puišienė kerta finišo liniją Antarktidos maratone

Lietuvė tikino, kad į maratoną susirinko labai įdomūs ir įvairūs žmonės. Būdami labai toli nuo civilizacijos jautėsi dar geriau atstovaudami savo šaliai. „Buvo aišku, kad konkurencija nemaža. Pavyzdžiui, antrą vietą laimėjusi Australijos atstovė yra nacionalinės triatlono rinktinės narė“, –pasakojo R.Puišienė.

„Per visus metus treniruojantis teko bėgti ir Kuboje, ir Izraelyje. Teko bėgti ir Indijoje paprasčiausiai laiptais aukštyn-žemyn, nes kitų sąlygų nebuvo“, – pasakojo A. Puišys, kadangi dažnai jam tenka keliauti ir dalyvauti konferencijose darbo tikslais.

Buvo sakoma, kad šis maratonas buvo sunkiausias per pastaruosius devynerius metus

Maratono dalyvis pastebėjo, kad požiūris į profesionalų sportą per pastaruosius keletą dešimtmečių labai keitėsi. „Šiandien yra skiriama labai daug dėmesio kineziterapijai, atsirado supratimas, kad atsistatymas lygiai toks pat svarbus kaip ir treniruotės. Taip sumažinama traumų tikimybė“, – savo įžvalgomis dalijosi anksčiau biatlonu užsiėmęs A. Puišys.

Šis maratonas vyksta nuo 2005-ų metų, o kasmet bėgimą apsunkina ekstremalios oro sąlygos.

„Buvo sakoma, kad šis maratonas buvo sunkiausias per pastaruosius devynerius metus. Sunkiausias ne dėl šalčio net, ne dėl vėjo, bet dėl snygio. Pusantros paros iki starto labai snigo, tad mes išbėgome į labai klampią trasą. Dedi koją ir nesupranti kiek klimpsi“, – savo įspūdžiais dalijosi maratono nugalėtoja.

Bėgikai pasakojo, kad dėl išretėjusio oro jausmas buvo tarsi sportininkai būtų 1 300 m virš jūros lygyje, nors varžybos vyko 700 m aukštyje.

„Aukštis, šaltis, minkštas pagrindas ir priešpriešinis vėjas“, – keturis skirtingus komponentus, kurie apsunkino varžybas, įvardijo bėgikas.

Pirma finišo liniją kirtusi R.Puišienė 42 km 195 m įveikė per 5 val. 3 min. 32 sek. Antrą vietą užėmė Australijos sportininkė Natalie Arnold (6 val. 15 min. 14 sek.). Trečia buvo Indijos bėgikė Gurmeet Soni Bhalla (6 val. 55 min. 46 sek.).

Algirdas Puišys vyrų grupėje užėmė 10-ą poziciją, finišavęs kartu su savo žmona tuo pačiu metu (5 val. 3 min. 32 sek.).

Tarp vyrų triumfavo Lenkijos atstovas Piotras Suchenia, kuris distanciją įveikė per 3 val. 49 min. 18 sek.

Paklausti apie kitus ekstremalius tikslus, bėgikai įvardijo keletą įdomių varžybų, kurias tikisi įtraukti į savo sąrašą.

„Aš kai įprastai važinėdavausi kalnų dviračiu viena, tai man norisi tokio klampaus iššūkio kaip Antarktida. Nebūsiu standartinė plento maratonininkė. Nežinau kas bus kitas iššūkis, bet tikrai bus. Yra 7 žemynų maratonas per 7 dienas, Grenlandijos, Šiaurinio Poliaus, dykumų maratonai“, – paklausta apie ateities planus pasakojo R.Puišienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką