Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Ant Salotės ežero atidarytas pirmasis Lietuvoje vandenlenčių parkas

Vilniuje, prie Salotės ežero šeštadienio rytą rinkosi ekstremalių pojūčių mėgėjai – čia atidarytas pirmasis Lietuvoje vandenlenčių (angl. wakeboard) parkas, karštą vasaros dieną kviesiantis ne tik atsigaivinti skriejant virš vandens, bet ir patirti neišdildomų įspūdžių.
Vandenlenčių parko atidarymas
Vandenlenčių parko atidarymas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 1 Parkas

Į parko atidarymą rinkosi gerai ekstremalų sportą pažįstantys žmonės, išbandę tokias šakas kaip plaukimą jėgos aitvarais, buriavimą, taip pat snieglentininkai, riedlentininkai ir t.t. Vyriškoje ekstremalaus sporto mėgėjų kompanijoje buvo galima pamatyti ir naują sporto šaką išmėginti panorusią vilnietę Eriką.

„Jau metus neplaukiojau su jėgos aitvaru, tik žiemą čiuožinėjau snieglente, todėl dabar žiūrint į kitus man atrodo labai labai baisu ir sudėtinga“, – stebėdama parodomuosius čiuožimus prieš savo startą prisipažino mergina. 

Nors merginos startas nebuvo sklandus – Erika kelis kartus paleido lynu tempiamą virvę ir pliumptelėjo vandenin – tačiau vėliau be sustojimų apsuko kelis ratus ir sulaukė karštų savo bendraminčių plojimų.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vandenlenčių parko atidarymas
Erika sulaukė didelio bendraminčių palaikymo

Vandenlenčių parko (mini-cablepark'o) atidaryme pasirodė ir du svečiai – patyrę vandenlentininkai iš Latvijos, susirinkusiuosius stulbinę įvairiais triukais vandenyje. Pasak vandens parką įrengusios įmonės „Wakerepublic“ vadovo Antano Syso, užsienyje tokie parkai jau seniai yra ne naujiena.

„Čia yra įrengta miniatiūrinė, dviejų atramų sistema. Dažnai įrengiamos ir 5-6 atramų sistemos, kur lynas važiuoja ratu ir trasa būna net kilometro ilgio. Vokietijoje didelių parkų yra apie 60, mažesnių – apie 40, Lenkijoje dabar atsidaro toks septintas, latviai, estai irgi turi tokių parkų. Esame pirmieji įkūrę tokį parką, bet tikiuosi, kad vėliau šalyje jų bus daugiau“, – kalbėjo A.Sysas.

Planuojama, kad vandenlenčių parkas veiks ištisą savaitę nuo ankstyvo ryto iki 22 val. vakaro. Parko sezonas baigsis rugsėjo 31 d. ir vėl atsidarys kitų metų vasarą.

Vandenlenčių parko įkūrėjai šeštadienį prisipažino tikėjęsi atvykstant šiek tiek daugiau žmonių ir teigė manantys, kad daugumą atbaidė apniukęs oras.   

Iki vidudienio parke vyko nemokami inventoriaus bandymai, vėliau – profesionalų varžybos, kvalifikaciniai plaukimai, varžybos, o vakare visų laukė renginio vakarėlis ir varžybų apdovanojimai sporto bare „Time Out“ Upės g. 6 (buvęs baras „Bermudai“ prie Baltojo tilto).

10 minučių vandenyje tempiant lynu – per tiek laiko galima apsukti maždaug 20 ratų – kainuoja 20 litų. Nuolaidos taikomos socialiai remtiniems asmenims, bei žmonėms, perkantiems abonementą. Pradedantiesiems vandenlentininkams po 5 minučių vandenyje siūloma daryti pertrauką ir pailsinti raumenis. Netrintiems savo vandenlentės ją bus siūloma čia pat išsinuomoti už 10 litų. Ant vandenlentės žmonės leidžiami tik susipažinę su taisyklėmis, dėvintys nemokamai suteikiamą šalmą ir liemenę.

„Greitis kiekvienam individualiai reguliuojamas, standartiškai tai yra apie 28 km/h. 32 km/h greičiu paprastai važiuojama per varžybas. Jeigu ateina žemesnis, mažesnio svorio žmogus, tai lynas leidžiamas mažesniu greičiu“, – teigė A.Sysas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius