Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atgijusį Šventosios uostą paženklino sportinė regata

 II-ojo etapo startas.
„Penki vėjai“ nuotr. / II etapo startas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šventosios uosto atidarymo proga surengtoje burinių jachtų regatoje dalyvavo rekordiškai daug įgulų – 31. Tiek į lenktynes jūroje nesukviečia jokia kita jūrinė regata.

Jūrinei regatai startas buvo duotas jūroje – tai dar viena  nekasdienė Lietuvos buriavimo detalė.

Suskirstytos į dvi grupės – sportinę ORC ir klubinę (laisvąją) – jachtos po starto į Šventąją nuplaukė pučiant vidutiniam priešpriešiniam šiaurės vakarų vėjui.

Pirmoji uostą pasiekė ir specialų prizą laimėjo jachta „Lietuva“, kurios kapitonas yra Osvaldas Kudzevičius. Tai ilgiausia ir didžiausias bures turinti, be to, esant palankioms sąlygoms, ir  greičiausia regatoje dalyvavusi jachta. 

Perskaičiavus rezultatus (pirma atplaukusi nebūtinai bus pirma, nes norint sulyginti nevienodų laivų galimybes, galutiniai rezultatai skaičiuojami įvertinus jachtų surinktus balus), sportinėje ORC grupėje I etapą laimėjo:

I. „Baltas“ (kap. Gintaras Vaičūnas)
II. „Lokė“ (kap. Adomas Janulionis)
III. „Rondo“ (kap. Kastytis Kunickas)

Klubinėje (arba vadinamojoje laisvojoje) grupėje, kurioje lenktyniavo 24 jachtų įgulos, po perskaičiavimo I etapo nugalėtojų pakyla išsidėstė taip:

I. „Šatrija“ (kap. Artūras Letkauskas)
II. „Phoenix“ (kap. Ričardas Malkevičius)
III. „Norrsken“ (kap. Aida Milvydaitė).

Pirmą kartą į Šventosios uostą įplaukiantys buriuotojai nerimavo dėl savo laivų saugumo – ar užteks gylio. Kelis dešimtmečius tik žvejų valtims naudotas uostas buvo užneštas smėliu, šiemet jo įplauka, uosto administracijos vadovų teigimu, pagilinta iki 3 metrų.

Jachtų, kurių grimzlė 2 metrai ir didesnė, kapitonai teigė, laivų falškiliais lietę dugną, bet įplaukos kanale neužstrigo nė vienas laivas.

Uosto atidarymo iškilmėse buriuotojai  iš Klaipėdos jūrų uosto vado Eugenijaus Gentvilo ir Šventosios uosto direktorės Airidos Česnienės rankų gavo specialiai šiai progai skirtus  diplomus.

Su regata į Šventąją atplaukė ir dar kelios jachtos, kurios nedalyvavo lenktynėse, bet pasinaudojo proga išžvalgyti naują uostą ir dalyvauti šventėje. 

Antrąją regatos dieną šiaurės vakarų vėjas sustiprėjo iki 15–20 mazgų (7–12 m/s). Tai apsunkino išplaukimo iš uosto sąlygas, nes vėjas ir bangos buvo tiesiai „į nosį“ išplaukiantiems. Kelios jachtos liko uoste.

Antrasis varžybų etapas į Klaipėdą pavėjiniu kursu buvo greitesnis nei pirmasis – greičiausios jachtos distancijoje užtruko apie 2 valandas.

Nugalėtojai galutinėje įskaitoje po II etapo Šventosios uoste regatoje ORC grupėje:

I. „Baltas“ (kap. Gintaras Vaičiūnas)
II. „Rondo“ (kap. Kastytis Junickas)
III. „Maria“ (kap. Algirdas Žižys)

Tą pačią distanciją lėtesnės jachtos klubinėje grupėje plaukė maždaug valanda ilgiau. Ilgiausiai distancijoje – 3 valandas ir 29 minutes – užtruko jachtos „Gafsan“ (kap. Saulius Dvožeckis) įgula.

Jachtos „Vilma“ komanda (kap. Saulius Navasatis), iš Švenosios į Klaipėdą plaukusi 3 val. 24 min. 46 sek. gavo regatos rėmėjų Gosail.lt prizą – galimybę savaitgalį plaukti nauja kruizine jachta „Jeanneau Sun Odyssey 36i“.

Nugalėtojai galutinėje įskaitoje po II etapų Šventosios uosto regatoje klubinėje grupėje:

I. „Šatrija“ (kap. Artūras Letkauskas)
II. „Phoenix“ (kap. Ričardas Malkevičius)
III. „Aphrodite“ (kap. Anatolij Dmitriščiuk)

Kita regata Lietuvos pajūryje ir Kuršių mariose vyks birželio 23–24 dienomis – tuomet rengiama  jau tradicine tapusi „Švyturio Joninių nakties regata“.  Jos distancija: Klaipėda –Nida ir atgal.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką