Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 26d. 12:21

Banglenčių entuziastai: vasarą tik apšilimas, įkarštis – rudenį

Banglentininkai gaudė bangas Melnragėje
Anželos Lapėnienės nuotr. / Banglentininkai Melnragėje

Artėjant rudeniui, daugeliui tampa įprasta sportą gryname ore iškeisti į sporto klubus. Vis dėl to, lietuviai skatinami neskubėti ir papildyti aktyvaus laisvalaikio akiratį kiek egzotiškesniu – banglenčių sportu. Nors daugumai dar nežinoma, tačiau šiuo sportu galima užsiiminėti ir Lietuvos pajūryje, o pats geriausias laikas jį išbandyti yra būtent rudenį.

Šią vasarą poilsiaujantys Klaipėdoje stebėjo, kad prie Melnragės molo vis dažniau būriuojasi banglentes įsikibę ir hidrokostiumais apsivilkę bangų entuziastai. Tačiau patyrę banglentininkai tikina, kad vasara banglenčių sportui tik įsibėgėjimas, o ruduo – pats banglentininkų sezono įkarštis.

Banglenčių ir irklenčių mokyklos „Surf Style LT“ įkūrėjas, profesionalus banglentininkas ir instruktorius Marius Satkevičius pasakoja, kad ši vasara buvo ypač dėkinga norėjusiems atrasti banglenčių sportą, nes vien liepos mėnesį Baltijos jūra bangavo daugiau nei įprastai, tačiau vėstantys orai žada dar didesnes bangas.

„Daugeliui nežinoma, tačiau Lietuvoje yra puikios sąlygos banglenčių sportui, daugėja instruktorių, mokyklų ir banglentininkų. Prie Melnragės molo susiformuoja didžiausios bangos visoje Lietuvoje ir tai tampa vis populiaresne banglenčių mėgėjų vieta. Ypač laukiame artėjančio rudens, nes tai geriausias metas „pasikinkyti“ bangas“, - pasakojo M. Satkevičius.

Pasak jo, mokymasis slysti bangomis Lietuvos pakrantėje – puiki praktika prieš išbandant banglenčių sportą vandenynuose ar kitose jūrose užsienyje.

„Dėl tirpstančių ledynų keičiasi laikmetis ir vandenyne formuojasi daugiau ciklonų, o Baltijos jūrai didelę įtaką daro Atlanto vandenyno ciklonas. Taip formuojasi bangos ir kol kas geriausios sąlygos plaukioti banglentėmis yra prie Klaipėdos uosto molo“, - paaiškino „Surf Style LT“ įkūrėjas.

Anželos Lapėnienės nuotr./Banglentininkai gaudė bangas Melnragėje
Anželos Lapėnienės nuotr./Banglentininkai gaudė bangas Melnragėje

Baltijos jūroje plaukioti banglentėmis kviečiami ne tik pradedantieji, bet ir patyrę banglentininkai. Anot M. Satkevičiaus, jau patyrę bangų mylėtojai čia gali gilinti savo žinias vandenyje, mokytis, kaip teisingai manevruoti bangose, kaip pasirinkti tinkamą bangą slydimui, kaip perprasti jos lūžimo tašką. Taip pat tobulinti savo žinias galima ir sausumoje, mokantis manevruoti su banglentės judėjimą primenančia „carver surfskate“ riedlente.

Be to, M. Satkevičius džiaugiasi, kad šią vasarą buvo pastebimas gerokai didesnis susidomėjimas iš banglenčių sporto dar nebandžiusių poilsiautojų.

„Jei dar prieš pora metų Melnragės paplūdimyje galėdavai išvysti vos kelias banglentes, tai dabar jų vandenyje – dešimtys. Po karantino pastebimas gerokai didesnis susidomėjimas tiek iš moterų, tiek iš vyrų, kurie nori ne tik gulinėti paplūdimyje, bet trokšta patirti adrenaliną dar neišbandytoje ir drąsos reikalaujančioje sporto šakoje. Tad šiemet pradėjome organizuoti banglenčių savaitgalius „Join the ride“, pradedantiesiems ir pažengusiems bangų raiteliams bei banglenčių savaitgalius, skirtus tik merginoms „Šok ant bangų,“ – apie Lietuvai dar ganėtinai naują aktyvią veiklą pasakoja „Surf Style LT“ įkūrėjas.

Profesionalus banglentininkas pasakoja, kad šių savaitgalių metu mokoma, kaip saugiai ir patogiai jaustis vandenyje, kaip reikia prognozuoti, kada tinkamiausias laikas plaukioti banglente, kaip išsirinkti tinkamą įrangą bei hidrokostiumą.

Paklaustas, koks pasiruošimas reikalingas prieš pirmą kartą stojantis ant banglentės, M. Satkevičius patikina, kad žmogus turėtų mylėti gamtą ir vandenį bei, svarbiausia, turėti noro patirti šį tą naujo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

11:42
10:55
10:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką