Čempionų titulus išsidalijo laisvojo stiliaus slidinėjimo ir snieglenčių meistrai

Paaiškėjo naujieji pasaulio slidinėjimo ir snieglenčių laisvojo stiliaus čempionai. Paskutinysis etapas vyko Šveicarijos kurorte Verbier, o pergalingai rankas į orą kėlė Prancūzijos, Švedijos, Austrijos ir Šveiczarijos sportininkai.
Pasaulio taurės varžybų akimirka.
Pasaulio taurės varžybų akimirka. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

2011 m. ekstremalaus slidinėjimo varžybose pirmą vietą galutinėje įskaitoje iškovojo prancūzas Aurelien Ducroz. Beje, kitas prizines vietas taip pat užėmė prancūzai.

Moterų laisvojo stiliaus slidinėjimo rungtyje, laimėjusi paskutiniame etape, pirmąją vietą ir čempionės vardą užsitikrino švedė Janette Hargin.

Vyrų snieglenčių varžybas laimėjo legendinis Xavieras De La Rue, tačiau to pergalei neužteko: apmaudžios klaidos ankstesniuose etapuose prancūzui leido užimti tik trečiąją vietą galutinėje įskaitoje.

Bendroje įskaitoje triumfavo antrąją vietą paskutinėse varžybose užėmęs austras Mitchas Toeldereris.

Moterų snieglenčių laisvojo stiliaus čempione tapo Šveicarijos ir Prancūzijos pilietybę turinti Anne-Flore Marxer, kuri laimėjo ir paskutinį etapą, ir iškovojo čempionės titulą.

Šveicarijos Verbier kurorte varžybas stebėjo daugiau nei septyni tūkstančiai žiūrovų.

Jie užgniaužė kvapą, plojo, šūkavo, kai ekstremalai slidininkai bei snieglentininkai leidosi nuo 3222 metrų aukščio kalno. Tiesa, techniškai sudėtingos trasos ilgis buvo – 600 metrų.