Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausias buriuotojas – Tauras Rymonis

Tauras Rymonis pripažintas metų buriuotoju.
Eglės Kasperavičiūtės nuotr. / Tauras Rymonis pripažintas metų buriuotoju.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį buriuotojų žurnalas „Vėjo!3“ apdovanojo geriausius 2012 metų buriuotojus. Jais tapo Tauras Rymonis, Juozas Bernotas ir Gintarė Scheidt.

T. Rymonis po ilgos pertraukos sportinėje karjeroje vėl grįžo į profesionalų sportą ir savo iniciatyva ruošėsi Londono olimpiadai. Buriuotojas dalyvavo atrankinėse varžybose į olimpiadą. Jam pritrūko tik keletos taškų, kad patektų į olimpiadą. Tačiau 2012 metais jis pirmasis iš Lietuvos dalyvavo „Finn World Masters“ varžybose ir užėmė 5 vietą.

Antrus metus iš eilės beveik be konkurencijos geriausios buriuotojos titulą iškovoja G. Scheidt. Šiais metais jos pasiekimai labai įspūdingi: Pasaulio čempionate – pirma vieta, Londono olimpiadoje – 6 vieta. Tai neabejotinai geriausia šalies buriuotoja, pasiekusi didžiausių laimėjimų.

Šiais metais visus nustebino burlentininkas Juozas Bernotas. Jis pirmasis Lietuvos buriuotojas patekęs į olimpiadą. Joje iškovojo aukštą dvyliktą vietą. J. Bernotas gavo geriausio burlentininko apdovanojimą.

Į metų jaunojo buriuotojo titulą pretendavo labai stiprūs kandidatai. Beveik vienodą taškų skaičių surinko Martis Pajarskas, Dominykas Kneižys ir Karolis Janulionis. Vos kelių taškų persvara laimėjo Karolis Janulionis. Abejomis klasėmis  „Laser Radial“ ir „Laser Standart“ plaukiantis sportininkas šiais metais aktyviai dalyvavo varžybose. Europos čempionate Prancūzijoje jis užėmė 6 vietą, Europos taurės etape Portugalijoje – 2 vietą, Europos taurės etape Lenkijoje – 5 vietą, atvirame Ispanijos olimpinių klasių čempionate – 4 vietą, įskaitoje iki 21 metų – 1 vietą, atrankoje į Londono olimpines žaidynes – 42 vietą.  Vilnietis treniruojasi Kauno buriavimo mokykloje „Bangpūtys“. Jo treneris Linas Grabnickas. 

Geriausias jėgos aitvarų sportininkas – Viktoras Šeputa. Jis bene vienintelis profesionalus tarptautinėse varžybose dalyvaujantis jėgos aitvarų atstovas iš Lietuvos.

Geriausiems buriuotojas renginio generalinis rėmėjas „Nidos kempingas“ dovanojo nemokamą viešnagę buriuotojų mekoje – Nidoje. 

Metų įgula tapo kauniečių  „Arabela–AG Baltic“. Jai vadovauja kapitonas Raimondas Šiugždinis, pretendavęs tapti ir metų buriuotoju. Lietuvos čempionatuose jie tiesiog neturi lygių ir kitiems belieka juos vytis. Šiais metais jie buvo absoliutūs Kuršių marių, „RS–280“ klasės, „Match Race“ lyderiai. 

Metų teisėju tapo Rolandas Žentelis. Metų regata išrinkta Vilkaviškio jachtklubo „Škvalas“ pavasarį ir rudenį organizuojamos varžybos Lenkijoje, Mozūruose. Šiose varžybose lenktyniaujama vienodais laivais, todėl nėra jokių balų ir perskaičiavimo sistemų. Gal dėl šios priežasties, o gal dėl naujos vietos ar šiltos atmosferos regata sulaukia didelio susidomėjimo. Geriausiai regatai renginio rėmėjas „Borjomi“ įteikė 100 litrų mineralinio vandens „Borjomi“. 
Įdomiausia kruizine kelione išrinktas „Septynių jūrų kapitonų“ projektas Juodojoje jūroje. Jo metu vadovaujant kapitonui Dariui Vinkevičiui projekto dalyviai klasikine, paties kapitono statyta raudonmedžio jachta „Reliant 59“ plaukė aplink Juodąją jūrą, aplankė trisdešimt uostų, kuriuose susitikdavo su verslo, kultūros, vietos savivaldos atstovais. 

Metų jachta išrinkta vokiška kokybe dvelkianti „Hanse 385“. Nors tai naujas modelis, Lietuvoje jau yra keletas ją įsigijusių. 11 metrų jachta pasižymi kokybe. Ypač daug dėmesio skirta vidaus interjerui, patogumui. 

Metų buriuojanti šeima tapo Ramašauskai – šiais metais keliavę po Baltijos jūrą, ir aprašę savo kelionę į Gotlandą. Metų senjoru tapo Rimantas Dedonis – daugkartinis Kuršių marių čempionas, buriuojantis nuo mažens. Buriuotojas iki šiol dalyvauja varžybose su sūnumi. Jų šeimos jachta „Vilma“ nenusileidžia kitiems net ir Lietuvos čempionatuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Buriavimas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką