Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 10 30, 13:31

Japonijoje lietuviai kovos dėl geriausio pasaulyje oreivio titulo

Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionas Rokas Kostiuškevičius turi progą įrodyti, kad yra geriausias oreivis planetoje apskritai. Jis ir dar trys lietuviai varžysis sekmadienį Japonijoje prasidedančiame pasaulio karšto oro balionų čempionate.
Lietuviai pasaulio karšto oro balionų čempionate
Lietuviai pasaulio karšto oro balionų čempionate

Tokios prognozės – ne iš piršto laužtos: 26-erių marijampolietis pernai laimėjo ten pat surengtą vadinamąjį prieščempionatį, savotišką šiemečių pirmenybių repeticiją.

22-osios planetos pirmenybės iki lapkričio 7 dienos vyksta Japonijos pietuose esančiame Sagos mieste. Ten jau keletą dešimtmečių organizuojamos tarptautinės karšto oro balionų varžybos, kasmet sutraukiančios iki šimto dalyvių.

Lietuvos rinktinės narių – marijampoliečių Roko ir Rimo Kostiuškevičių, vilniečių Tado Gegevičiaus ir Vytauto Sviderskio – laukia nelengva kova dėl aukščiausių vietų. Čempionate dalyvaus net 105 pilotai, įskaitant ankstesnius medalininkus, nacionalinių čempionatų ir tarptautinių varžybų nugalėtojus. Jie atkeliavo iš 31 valstybės. Gausiausiai atstovaujamos šalys – JAV (10 pilotų), Brazilija (9 pilotai) ir Japonija (7 pilotai).

„Pasaulio karšto oro balionų čempionatas ir dalyvavimas jame – kiekvieno piloto svajonė ir siekiamybė, – teigia Lietuvos oreivių draugijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas. – Patekti į šalies rinktinę nėra lengva – reikia kruoštaus pasirengimo ir, žinoma, aukštų sportinių rezultatų.

Džiugu, kad šiame čempionate Lietuvą atstovauja itin stiprūs ir gan didelę sportinę patirtį turintys pilotai. Visi keturi mūsų pilotai verti medalių, jau yra skraidę Saga mieste (Kostiuškevičiai bei T.Gegevičius dalyvavo ir pernykščiame prieščempionatyje – red. past.).

Šis miestas turi senas karšto oro balionų sporto tradicijas. Miesto gyventojai itin draugiškai sutinka oreivius. Lanšafto išskirtinumas – ryžių laukai. Jų ten begalė, todėl nusileidimo vietos tenka paieškoti.”

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką